999 rezultate për

klimĂ

Disa fakte interesante që nuk i dinit për arinjtë polarë (FOTO LAJM) Arinjtë polar ose arinjtë e bardhë janë ndër kafshët më të bukura në planetin tonë. Por pavarësisht kësaj, ato janë
Macron: Bota po humb luftën kundër ndryshimeve klimatike Presidenti francez, Emmanual Macron, u ka thënë qindra liderëve dhe kompanive ekzekutive se, “jemi duke humbur betejën”,
Disa fakte interesante që nuk i dinit për arinjtë polarë (FOTO LAJM) Arinjtë polar ose arinjtë e bardhë janë ndër kafshët më të bukura në planetin tonë. Por pavarësisht kësaj, ato janë
Pasojat e ndryshimeve të klimës nuk përballohen pa bashkëpunim rajonal Autoritetet e Ballkanit Perëndimor përgjegjës për ndryshimet mjedisore dhe klimatike u mblodhën sot në panelin e nivelit
Ndryshimet klimatike, Maqedonia e teta për nga rrezikshmëria Maqedonia renditet në vendin e tetë të tabelës me vendet më të rrezikuara në botë nga ndryshimet klimatike për vitin 201
Disa fakte që nuk i dinit për arinjtë polarë (FOTO LAJM) Arinjtë polar ose arinjtë e bardhë janë ndër kafshët më të bukura në planetin tonë. Por pavarësisht kësaj, ato janë
Ky veprim që bëni sapo hyni në makinë ju rrezikon seriozisht jetën A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në shëndet? Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë vetu
Ndryshimet klimaterike, shkak për të nxehtin përvëlues që ka pushtuar Evropën I gjithë kontinenti i Evropës është mbërthyer nga i nxehti ekstrem, ose afrikan siç preferojnë ta quajnë disa, por që me
E frikshme! Klima do të vrasë 152 mijë persona çdo vit në Evropë Moti ekstrem mund të vrasë deri në 152 mijë qytetarë evropianë çdo vit. Ky raport i frikshëm është botuar nga Qendra
Maqedonia do të ratifikojë Marrëveshjen e Parisit për ndryshimet klimatike Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor (MMJPH) informon se Qeveria e Maqedonisë, me propozim të tyre në
G20 arrin një marrëveshje për ndryshimet klimaterike Bllokimi i një marrëveshjeje për ndryshimet klimaterike nga ana e SHBA-ve dhe disa vendeve të tjera është prishur. Gj
G20 arrin marrëveshje për ndryshimet klimaterike Bllokimi i një marrëveshjeje për ndryshimet klimaterike nga ana e SHBA-ve dhe disa vendeve të tjera është prishur. Gj
Apostolova: BE e përkushtuar për mbrojtjen e mjedisit në Kosovë Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Nataliya Apostolova deklaroi sot se BE i kushton vëmendje të madhe sfidav
Bashkëpunim ndërkufitar Maqedoni-Bullgari për ndryshimet klimatike Organizata joqeveritare (OJQ) nga rajoni ndërkufitar Maqedoni-Bullgari kanë hartuar politika të përbashkëta integruese p
Në Istog vendvotimet janë pa drita Në Qytetin i Istogut shumica e vendvotimeve kanë 24 orë pa energji elektrike. Mësohet se shkak janë bërë kushtet e
SHBA-të tërhiqen zyrtarisht nga Marrëveshja e Parisit për ndryshimet klimatike Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka njoftuar se SHBA-të janë tërhequr nga Marrëveshja e Parisit për ndryshimet klima
Trump do të tërhiqet nga marrëveshja për klimën? Sipas disa mediave amerikane, Presidenti Donald Trump do të tërhiqet nga Marrëveshja e Parisit për Ndryshimet Klimatike,
“Ora e Tokës”, e gjitha bota fik dritat për të kursyer energji (FOTO LAJM) Dritat në të gjithë botës janë fikur në orën 20:30 të shtunën mbrëma, për të shënuar për të dhjetin vit me radhë atë që
NASA: Këto fotografi dëshmojnë se ndryshimet klimatike janë reale (FOTO LAJM) Disa foto të publikuara së fundmi nga NASA dëshmojnë se planeti ynë më të vërtetë ka pësuar ndryshime drastike nga ndrys
Marrëveshja për ndryshimet klimatike hyn në fuqi më 4 nëntor Zyra e OKB-së për informim ka bërë me dije se është kaluar pragu i dytë i nevojshëm që marrëveshja e Parisit për ndryshi