999 rezultate për

klimĂ

“Ora e Tokës”, e gjitha bota fik dritat për të kursyer energji (FOTO LAJM) Dritat në të gjithë botës janë fikur në orën 20:30 të shtunën mbrëma, për të shënuar për të dhjetin vit me radhë atë që
NASA: Këto fotografi dëshmojnë se ndryshimet klimatike janë reale (FOTO LAJM) Disa foto të publikuara së fundmi nga NASA dëshmojnë se planeti ynë më të vërtetë ka pësuar ndryshime drastike nga ndrys
Marrëveshja për ndryshimet klimatike hyn në fuqi më 4 nëntor Zyra e OKB-së për informim ka bërë me dije se është kaluar pragu i dytë i nevojshëm që marrëveshja e Parisit për ndryshi
Këmbanë alarmi nga Banka Botërore: Ekonomia rrezikohet nga klima politike Përfaqësuesja e Bankës Botërore, Tahseen Sayed, e ka cilësuar si një ngjarje fatkeqe dhunimin e biznesmenit libanez, tek
Ja cili do të jetë shkaktari i gjysmë milion vdekjeve në vitin 2050 Ekspertët paralajmërojnë se në vitin 2050 të paktën një gjysmë milioni personash do të ndërrojnë jetë për shkak të ndiki
Meta: Klima politike konfliktuale nuk i shërben vendit, fokus tek hallet e qytetarëve Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me strukturat e LSI-së në Gjirokastër. N
Ja rreziqet më të mëdha që i kanosen botës në vitin 2016 Bota më 2016 pritet të njohë një sërë rreziqesh. Një nga evidentet dhe që thuajse të gjithë e dinë është rreziku që
Shqipëria përshëndet marrëveshjen për klimën në Paris Shqipëria ka përshëndetur marrëveshjen e arritur të shtunën në samiti të gjatë mbi ndryshimet klimatike të quajtur edhe
Nishani: Të angazhuar për arritjen e objektivave të klimës Presidenti Bujar Nishani, me ftesë të Presidentit të Francës, François Hollande dhe të Ministrit të Jashtëm francez e nj
Shpërthen në dhunë protesta kundër gjendjes së jashtëzakonshme në Francë Qindra-mijëra njerëz kanë marshuar të dielën në gjithë botën kundër ndryshimeve klimatike, por një protestë në Paris ësh
Ndryshimet klimatike, Nishani niset drejt Parisit Presidenti i Republikës Bujar Nishani, i shoqëruar nga delegacioni zyrtar shqiptar është nisur drejt Francës, ku do të m
Rinovohet rrjeti i ujësjellësit në Studeniçan (FOTO LAJM) Komuna e Studeniçanit në bashkëpunim me "Milieu Kontakt"-Maqedoni dhe me Shoqatën Qytetare "Karshiaka" me sukses ka real
Ekspertët apelojnë kundër ngrohjes globale Ngrohja globale është sjellë sërish në fokus nga një grup ekspertësh, të cilët synojnë kufizimin deri në 2 gradë celsius
Qytetarët padisin Qeverinë holandeze për ndryshimet klimaterike 900 qytetarë janë mbledhur së bashku dhe në një zë kanë paditur Qeverinë holandeze sa i takon ndryshimeve klimaterike. K
Dëbora lë pa energji veriun e vendit Kushtet klimaterike të renduara dhe rreshjet e orëve të fundit të debores kanë shkaktuar nderprerje të energjise elektri
Low: Nuk marrë "gjysmakë" në Brazil Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, vazhdon të mos japë garanci për Kupën e Botës "Brazil 2014". Sipas tij, Brazili ësht
Klima politike gjithëpërfshirëse, Moore vlerëson masat e marra nga qeveria Thellimi i bashkëpunimit dhe partneritetit strategjik në të gjitha aspektet e politikës së jashtme ka qenë në qendër të
Nis konferenca mbi ndryshimet klimatike Delegacionet nga mbarë bota kanë hapur bisedimet rreth ndryshimeve klimatike, në Varshavë të Polonisë. Konferenca e c
Ngrohja globale, toka po ecën drejt apokaliptit (FOTO-LAJM) Toka po ecën drejt një të ardhme apokaliptike në të cilën qytetet kryesore nëpër botë si New York apo Londra, mund të bë
Obama plan për ndryshimet klimaterike Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, pritet të zbulojë një plan kombëtar për luftimin e ndryshimeve klimate