999 rezultate për

klgj

PD: KLGJ korporatë private e Ramës, nuk i shërben interesit publik Partia Demokratike nëpërmjet një deklarate ka shprehur shqetësimin për dhunimin e Kolegjit të Lartë Gjyqsor duke u kthye
KLGJ zhbllokon Gjykatën e Lartë për ekstradimet Ditën e sotme KLGJ ka zhbllokuar Gjykatën e Lartë për ekstradimet. Ka caktuar si gjyqtarë të përkohshëm Albana Boksin d
KLGJ hap garën për anëtarët jo gjyqtarë të Gjykatës së Lartë Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hapur garën për anëtarët jo gjyqtarë për Gjykatën e Lartë. Në mbledhje do të bëhet i dit
Meta sulmon KLGJ: Kërkon informacion për kandidatët e Gjykatës së Lartë Teksa në Gjykatën e larë kanë mbetur vetëm dy antarë dhe të tjerë nuk e kaluan Vetingun, Presidenti i vendit, Ilir Meta
"Çështja Shullazi", KLGJ-ja cakton gjyqtaren e tretë Pas dorëheqjes së gjyqtarit Nure Dreni për shkak se kishte shqyrtuar një çështje tjetër në lidhje me Shullazin, një tjet
Nga Meta, tek Arta Marku dhe Erinda Ballanca: Kush u verifikua për spiunazh në 2018 Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ka verifikuar gjatë vitit të shkuar një numër të mad
KLGJ i tërheq veshin gjyqtarëve për Dajtin: Kanë kryer shkelje të rënda 25 vite burg për Dritan Dajtin i cili vrau 4 efektivë policie është konsideruar një vendim korruptiv dhe i papranueshëm.
Ngrihet KLGJ, këta janë anëtarët e zgjedhur Janë votuar dhe zgjedhur sot gjashtë anëtarët të Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ). Ata janë Dritan Hallunaj, Brunil
Këta janë pesë anëtarët e parë të KLGJ Ka përfunduar numërimi për 5 anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ). Anëtarët e zgjedhur për KLGJ, Dritan Hall
Xhafaj: Shpresoj që gjyqtarët të tregojnë përgjegjshmëri për zgjedhjen e anëtarëve të KLGJ Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj si ish-kryetar i Komisionit që hartoi Reformën në Drejtësi, ka thënë se përzgjed
Anëtarët për KLP dhe KLGJ me dosje, rezultojnë si bashkëpunëtorë të komunizmit Kandidatët për anëtarë të KLGJ dhe KLP-së, dy prej institucioneve më të rëndësishme të drejtësisë pas reformimit të saj,
Bylykbashi-Ramës: Gardistët e kuq të KLP/KLGJ janë antikushtetues Kuvendi dje votoi anëtarët e rinj të KLP e KLGj, pa konsensus politik dhe pa votim në Parlament. Djegia e raundit të tre
Kuvendi ngre KLP e KLGJ pavarësisht se PD nuk votoi 10 emra Wshtë miratuar për herë të fundit këtë të enjte, lista finale për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillin e Lartë
Hidhet shorti, publikohet lista përfundimtare për KLGJ dhe KLP Komisioni Ad-Hock për zgjedhjen e organeve të reja të drejtësisë ka zgjedhur me short listën përfundimtare për KLGj dhe
Del lista, ja kush janë anëtarët e rinj për KLP dhe KLGJ pasi lista e fundit u hodh poshtë, sot është krijuar sërish nëpërmjet shortit një listë me anëtarët e KLP-së dhe KLGJ-së
U prek nga ligji i dekriminalizimit, përjashtohet nga gara Altin Hazizaj Kandidati i shoqërisë civile, Altin Hazizaj, u përjashtua sot nga shorti i kandidatëve për KLGJ e KLP në nënkomisionin "
Kuvendi rrëzon listën e kandidatëve të KLGJ dhe KLP Kuvendi i Shqipërisë ka zhvilluar votimet për projektligjet në rendin e ditës, ndër të cilat ka qenë edhe miratimi i lis
Zbardhet dosja e "telefonit", kur dhe si u rekruatua sigurimsi që do bëjë vettingun (FOTO LAJM) Kozma Jano ishte një ndër kandidatët që i doli emri nga goglat për anëtar të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, por të d
Zgjidhen me short anëtarët e KLP dhe KLGJ, kush janë të zgjedhurit Anëtarët e KLP dhe KLGJ janë zgjedhur ditën e sotme nëpërmjet shortit. Vetë nënkryetari i komisionit Ad Hoc, Oerd By
Miratohet me konsensus komisioni Ad-hoc për KLGJ dhe KLP Mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësi për komisionin Ad-hoc që do të bëjë përzgjedhjen e kandidatëve për në Këshi