999 rezultate për

kleriku

Arrestohet kleriku i ISIS që peshonte plot 250 kg, si u transportua në burg (FOTO LAJM) Ekipi i forcave Irakiane shënoi së fundmi një kapje "të madhe" në qytetin e Mosulit, kur arrestuan një klerik të shëndos
Historia tragjike e themeluesit të sportit shqiptar: E varën kokëposhtë lidhur me kufomën e klerikut (FOTO LAJM) Torturat që regjimi komunist ka përdorur në hetuesi kalojnë përtej çdo makabriteti që mund të imagjinojë mendja e njeriu
Prifti pedofil në Fier, reagon Mitropolia: Çfarë ndodhi me klerikun Gjatë mbrëmjes së djeshme, gazetari Alfons Zeneli ka denoncuar një rast pedofilie ku një klerik i Mitropolisë së Fierit
Arabët fusin në listën e terrorizmit klerikun e njohur dhe organizatat e Katarit Vendet e arabe si Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahrejni kanë ashpëruar masat ndaj Katarit me
Kleriku irakian, thirrje Assad-it të japë dorëheqjen Kleriku irakian me ndikim të madh, Moqtada Sadr i ka bërë thirrje presidentit sirian Asad që të japë dorëheqje. Në të nj
Ndërron jetë në burg kleriku i verbër që planifikoi sulme në New York Kleriku i verbër, që konsiderohej si ideatori i një serie sulmesh terroriste që do të mbillnin vdekjen në Nju Jorkun e v
AMARCORD/ Rama kujton veprën e Vehbi Dibrës, klerikut që "ligjëroi" pavarësimin nga Perandoria Osmane (FOTO) Në prag të 104 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Kryeministri Edi Rama ia ka kushtuar Vehbi Dibrës postimin e sotëm
ISIS nuk ndalet / I presin kokën klerikut 100-vjeçar (FOTO LAJM) Barbaritë grupit terrorist "ISIS", nuk kanë të ndalur. Militantët e kësaj organizate terroriste i kanë prerë kokën një k
Huffington Post: Erdogani po planifikon të vrasë klerikun Fethullah Gylen Nga Mahir Zejnalov/ Huffington Post Shërbimet e inteligjencës turke raportohet se janë duke planifikuar një sul
SHBA, qorrsokaku i Turqisë për çështjen e ekstradimit të klerikun mysliman Nga Josh Lederman dhe Eric Tucker UASHINGTON (AP) - Turqia thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë ligjërisht g
Vrasja e klerikut shiit, tension mes Iranit dhe Arabisë Saudite (FOTO-VIDEO) Mosmarrëveshjet mbi ekzekutimin e një kleriku të njohur shiit kanë përshkallëzuar ndjeshëm marrëdhëniet mes Iranit dhe A
Pas gazetarëve, urdhërarrest edhe për klerikun 73-vjeçar, Fethullah Gylen Operacioni i 14 dhjetorit në Turqi, ku u lëshua fletëarrest për 31 të akuzuar dhe u arrestuan 27 persona, shumica prej t
Vatikani ngrin fondet e një kleriku që dyshohet për pastrim parash Vatikani njoftoi të premten se ka ngrirë fondet që i takojnë një kleriku të lartë, që gjendet në qendër të vëmendjes për
Shpërthime në Siri, vritet kleriku mbështetës i Assad Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në një xhami sunite në kryeqytetin sirian, Damask. Nga ky shpërthim ka
Sulmet me bombë në Jordani, lirohet me kusht kleriku musliman Kleriku musliman Abu Qatada, i akuzuar për projektim të sulmeve me bombë në Jordani dhe si një nga veprimtarët kryesorë
"Daily Mail" kritika ndaj gjykatësit shqiptar Shtypi britanik ka fajësuar gjykatësin shqiptar në Gjykatën Evropiane për të Drejtat e Njeriut Ledi Bianku, si një nga g
Londra ekstradon klerikun radikal Kleriku radikal Abu Katada do të ekstradohet nga Britania e Madhe drejt Jordanisë pasi Londra ka marrë garanci se provat
Dasma mbretërore, kleriku bën akrobaci (VIDEO) Një zyrtar i kishës Westminster Abbey është filmuar nga kamerat televizive duke bërë "akrobaci", nga gëzimi i madh i për
Vdes kleriku tibetian, pasi i ka vënë zjarrin vetes Agjencia zyrtare kineze e lajmeve, Hsinhua raportoi se kleriku tibetian, Phuntsog, vdiq sot herët në mëngjes, 10 orë pas