999 rezultate për

klasifikuara

Nxitoni! Me këto dokumenta mund të merrni vizën e punës në SHBA Çdo të enjte ambasada amerikane do të japë informacion për mënyrën se si duhet aplikuar për vizë udhëtimi në SHBA. Në
Ambasada amerikane publikon kriteret, ja llojet e vizave që jepen për shqiptarët Ambasada Amerikane ka publikuar kriteret për të aplikuar për vizë të përkohshme punësimi. Janë mbi 15 lloje programe
Arrestohet ish-diplomati amerikan, akuzohet për spiunazh te kinezët Një ish diplomat është arrestuar në SHBA me akuzat se i ka dorëzuar dokumente të klasifikuara si “top secret” një agjen
Sulmi në Mançester, Trump dënon rrjedhjen e informacioneve të klasifikuara në media Presidenti amerikan Donald Trump ka thënë që rrjedhjet e hetimit mbi sulmin në Arenën e Mançester, janë mjaft shqetësues
Trump akuzon Inteligjencën amrikane se u dha mediave informacione të klasifikuara Agjencitë e Inteligjencës i kanë dhënë informacione mediave në mënyrë të jashtëligjshme. Kjo është akuza e fundit e Dona
Tim Kaine mbron Clinton, "Ishte keqinformuar për informacionet e klasifikuara" FBI ka akuzuar Klinton për përdorimin e një emaili privat kur ishte Sekretare e Shtetit nga viti 2009 deri në vitin 2013
Zaev: Gjykata si në Maqedoni gjen vetëm në Korenë e Veriut (VIDEO) "Askund në botë nuk ekziston gjykatë e cila i largohet, e stërzgjat dhe s’dëshiron të ndajë drejtësinë. Ja pse në Marrëv
Shqiptarët diskriminohen nga MPB-ja, refuzohen pa arsye të nxjerrin çertifikatat e sigurisë! Një numër i konsiderueshëm i të punësuarve shqiptarëpranë Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Ministrisë së mbrojtjes
Ja 5 rivalët e radhës së Skënderbeut, shmanget dueli me ... UEFA ka rifreskuar koeficentet për skuadrat të cilat do të marrin pjesë në playoff-in e Ligës së Kampionëve. Kampionët e
Arvizu: Informacionet e klasifikuara të mos publikohen Gjatë fjalës së tij në seminarin me temë "Inteligjenca dhe Demokracia", ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Alexander Arvizu
Shqipëri-Kosovë, marrëveshje për shkëmbim informacionesh të klasifikuara Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Këshilli i Ministrave i Republikës së Shqipërisë, nënshkruan sot marrëveshjen për: “
AKI ndan certifikatat e para të Lejes së Sigurisë për Informacionet e Klasifikuara Sekretariati i Këshillit të Sigurisë së Kosovës është institucioni i parë në Kosovë që është pajisur me certifikatat e L
Wikileaks ka sekretet e paktit detar me Shqipërinë Greqia është e shqetësuar se forumi online Wikileaks do të prekë edhe paktin për kufirin detar me Shqipërinë, në serinë