999 rezultate për

klasat

Vijon mësimi online, si është orari për këtë javë Gjatë kësaj jave, çdo ditë nga e hëna në të premte, do të ketë transmetim të video-ligjëratave, ndërsa do të jenë oraret
I vihet flaka KZAZ-së në Shkodër (VIDEO) Rreth orës 20:00, administrata e bashkisë sëShodrws ka zbarkuar në KZAZ numër 2. Forca të shumta policie po qëndrojnë pë
Skandaloze/ MASHT nuk shpërndan për të gjithë tekstet shkollore Ministria e Arsimit nuk ka shpërndarë të gjitha tekstet për klasat e para. Edhe për klasat tjera nëpër shkolla është evi
Libri skandaloz për klasat e treta, pezullohet drejtoresha e shkollës Pezullohet nga detyra drejtoresha e shkollës 9-vjeçare “Kongresi i Manastirit”, pas skandalit me tekstet jashtëshkollore
Bajrami: Kemi furnizuar klasat me tekste shkollore Ministri në detyrë i Arsimit, Arsim Bajrami, njoftoi kabinetin qeveritar për përgatitjet që janë bërë për fillimin e vit
Tërmeti tmerron banorët, braktisen banesat dhe klasat Një tërmet i fuqishëm sapo ka përfshirë Shqipërinë ku mësohet se është ndjerë më shumë se në gjysmën e Shqipërisë. E
Hapen klasat e para në gjuhën shqipe në Çamëri Kryetarja e LMSHG-së Anila Kila jep një lajm të gëzuar për fëmijët shqiptarë në Artë dhe Atikë. Në këto dy qytete, ta
Rama: Deri në 2018, të gjitha klasat dixhitale Ndryshe nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë përmes rrjetit social Face
Nis në të gjithë Maqedoninë regjistrimi i nxënësve në klasat e para Ka nisur në të gjitha shkollat fillore të Republikës së Maqedonisë regjistrimi i nxënësve që në vitin shkollor 2015/2016
Shqipëri-Kosovë me tekste të unifikuara për klasat I dhe VI Këtë vit të ri shkollor pritet që nxënësit e klasave të para dhe të gjashta në Shqipëri dhe Kosovë të mësojnë me të njëj
Tërhiqet libri i "Shoqërisë" për klasat e 5-ta Tërhiqet libri i shoqërisë për klasën e pestë në gjuhën maqedonase. Kështu ka vendosur Komisioni i ekspertëve i cili mer
Klasat e para me abetare të unifikuar Zëvendësministri i arsimit Nehat Mustafa, i shoqëruar nga kryetari i komunës së Ferizajt Agim Aliu, kanë vizituar shkoll
Podgorcë, mbyllen klasat në gjuhën shqipe Mbyllen paralelet me mësim në gjuhën shqipe në Podgorcë të Strugës. Këtë vendim të çuditshëm prindërve të nxënësve ua ka
Sulm vetëvrasës në Jemen, 20 viktima Njëzetë persona kanë vdekur dhe dhjetra të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi pranë një akademie policie në Jemen. Pol
Të shtunën ditë mësimi në Kosovë Në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Republikës së Kosovës, dita e nesërme do të jetë ditë mësimi. Për shkak t
Klasat e para, jo më maqedonisht Partitë politike shqiptare të vendit janë shprehur njëzëri kundër futjes së lëndës së gjuhës maqedonase që nga klasa e p
Shqiperi, neser zhvillohet testi i gjuhe-leximit per klasat e 9-ta Nesër do të zhvillohet provimi i parë për klasat e 9 ku rreth 50 mijë nxënës do t&eum