999 rezultate për

kitarovic

Presidentja kroate uron Luka Modric për fitimin e Topit të Artë (VIDEO) Pasi që France Football i dha sonte Topin e Artë Modricit, ka pasur reagime nga të gjithë për lojtarin më të mirë në bot
Presidentja e Kroacisë: Nuk kam mjaftueshëm para për të parë në stadium ndeshjen ndaj Anglisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitarovic i ka bërë të gjithë për vete në Botërorin “Rusi 2018”, me mbështetjen e
Kitaroviç di të jetë në qendër të vëmendjes, çfarë bëri me gazetaren (VIDEO) Në secilën paraqitje të saj ndërkombëtare, presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç, merr vëmendjen e gjithë bot
Kitaroviç flet para botës për krimet serbe Në fjalimin e saj në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, presidentja kroate Kolinda Grabar Kitaroviç, ka pot
Kitaroviç takohet me Thaçin dhe ia tregon kufijtë e Ish-Jugosllavisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç është deklaruar pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në
Fjalët e Kitaroviç në Tiranë shokojnë serbët Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, gjatë qëndrimit të saj në Shqipëri, e ka treguar edhe një herë miqësinë që
Presidentja kroate që "çmendi" botën mahnit ma pamjen në Shqipëri (FOTO LAJM) Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç është një ndër presidentet më bukuroshe në botë. Ajo është vënë në qendë
A u kalua protokolli? Macron "ngushëllon" presidenten kroate me puthje (VIDEO) Franca mbrëmjen e djeshme mundi Kroacinë me rezultat 4-2 dhe u bë pas 20 vitesh përsëri Kampione Bote. Kjo finale gj
Mesazhi emocionues i Presidentes së Kroacisë për sfidën ndaj Anglisë (VIDEO) Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitarovic, sonte nuk do të jetë në stadium për të mbështetur edhe fizikisht Kombëtare
Është quajtur si presidentja më "seksi", shikoni si feston ajo për Kroacinë (VIDEO) Kroacia mbrëmjen e djeshme arriti të kualifikohej në fazën e gjysmëfinalistëvce të Botërorit pasi mundi Rusinë me anë të
Serbia blen armatim nga Rusia, ja si u kundërpërgjigj Kroacia (FOTO LAJM) Serbia mori pak ditë më parë një set avionësh "MIG 39" nga Rusia, ndërsa Kroacia pritet të marrë skuadron e helikopterë
Kitaroviç letër në OKB kundër Sheshelit, ja çfarë shkruan Presidentja e Kroacisë, Kolina Grabar Kitaroviq, i ka dërguar një letër Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-Moo
Pahor dhe Kitrarovic sot vizitojnë Maqedoninë Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor dhe presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, pritet të vizitojnë sot për nj
Kitaroviç: Kroacia mbështet Kosovën në BE Presidentja e Kroacisë Kolinda Kitaroviç është shprehur se Kroacia është në mbështetje të plotë të Kosovës, në rrugën e
Bën betimin Presidentja e re e Kroacisë Ka bërë sot betimin Presidentja e re e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç. “Do të jem presidente e të gjithë qytetarë
Mediat serbe shpikin për presidenten e Kroacisë Dragan Vuçiveçiv, pronar dhe kryeredaktor i "The Informer" i ka kërkuar falje presidentes kroate Kolinda Kitaroviçit për
Kitarovic: Kosovo will never be part of Serbia The new president of Croatia, Kolinda Kitarovic was pretty harsh to Serbia in her statements. Lately, she said that
Presidentja kroate: Kosova kurrë s’do të jetë pjesë e Serbisë (VIDEO) Presidentja e sapozgjedhur e Kroacisë, Kolinda Kitaroviç në deklaratat e saj është treguar e ashpër me Serbinë. Së fu
Shtohen tensionet Kroaci – Serbi Marrëdhëniet me Serbisë dhe Kroacisë janë tensionuar sërish. Në tensionimin e raporteve mes Beogradit dhe Zagrebit ka
U mbajtën zgjedhjet në Kroaci, shkohet në balotazh Dje u mbajtën zgjedhjet presidenciale në Kroaci, ku shumicën e votave e kanë fituar kryetari aktual i shtetit kroat Ivo