999 rezultate për

kishes

"Shenjat e Shtrigave" nën rrënojat 700 vjeçare të kishës mesjetare Grafit mesjetarë për të cilët ekspertët besojnë se ishin shkruar që të dëbonin shpirtrat e këqij, janë zbuluar nga arkeo
Parandalohet ngjarja e rëndë në Korçë: Hajdutët çanë padashje tubat e gazit të Kishës Në Kishën Katolike Ringjallja, të Korçës mbrëmjen e sotme është vene re se pa pasur rrjedhje gazi , e cila dyshohet të j
E trishtë: Prindërit e 16 vjeçares shqiptare që u gjet e pajetë në Greqi, shkojnë në vendngjarje (VIDEO) Vdekja e 16 vjeçares shqiptare ka tronditur opinionin shqiptar por jo vetëm. Teksa sot pritet të mbahet ceremonia, prind
Pastori i kishës ku shkonin motrat Josifi: Janë përdorur si kavie Detaje të tjera zbardhen nga jeta e dy motrave Josifi dhe nënës së tyre Zhanetës, që vendosën të sakrifikonin për shkak
Pastori i kishës ku shkonin motrat Josifi: I vizitonin persona me kostum, 6 vite pa i parë Pastori i Kishës Ungjillore, Fitor Muça nga emisioni “Abc-ja e Mëngjesit”, është shprehur se ngjarja e vetëflijimit të f
Koronavirusi nuk mund të ndalë çiftin në Shkodër, kurorëzojnë dashurinë para kishës së mbyllur (VIDEO) Ndonëse pandemia ka ''stopuar'' jetën, nuk ka mundur të ndalë këtë çift të kurorëzojnë dashurinë e tyre. Ata kanë rea
''Rroftë Stalini i madh dhe Enveri'', prapaskenat e Kongresit të III-të të Kishës Orthodokse që ndryshoi statutin Publikohet historia e panjohur të Kishës Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë, e cila në kongresin e jashtëzakonshëm të s
KORONAVIRUSI/ Ndahet nga jeta peshkopi i Kishës Ortodokse në Serbi Peshkopi i Valjevës i Kishës Ortodokse Serbe (KOS), 71-vjeçari Milutin, ka vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Qe
Korridori i kishës plot me arkivole, punonjësja nxjerr videon e dhimbshme nga Italia (VIDEO) Vendi ynë fqinj, Italia duket se është gjunjëzuar përballë koronavirusit. Mbi 2000 viktima, italianët kanë regjistru
Përfshihet nga flakët pallati pranë kishës Një pallat është përfshirë nga flakët në qytetin e Pogradecit. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të kishës së qytetit.
"Zoti vazhdon t'ju dojë", Papa Françesku jep mesazhin për Krishtlindje Papa Françesku i priti Krishtlindjet me një mesazh: “Zoti i do të gjithë, madje edhe ata më të këqijtë prej nesh”, tha A
Tërmeti, Miriam Cani: E lumtur që kemi ndihmuar rreth 200 familje Një tërmet i fuqishëm dhe me pasoja katastrofike goditi vendin javën që lamë pas. Tërmeti shkaktoi mbi 50 të vdekur d
Kreu i Kishës Ortodokse Serbe: Gjukanoviç do ta tërheqë njohjen për Kosovën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, gjatë një vizite që ka pasur në Mal të Zi, ka thënë se është i bindur q
Kisha skoceze padit zbuluesin e thesarit prej 2.5 milionë dollarësh (FOTO LAJM) Kisha e Skocisë po hedh në gjyq një njeri për shpërndarjen e një pjese të një thesari Viking prej 2,5 milionë dollarësh
Mallkuar ai që mban dy gra, ose ai që martohet me kunatën: Del dokumenti i kishës me 21 mallkimet Në fondin e dokumenteve të krijuara prej Arqipeshkvisë së Shkodrës, bie në sy një tekst ku radhiten 21 mallkime për përd
KOASH reagon ashpër ndaj mitingut të PS-së në Kishë Teksa dekreti i presidentit Meta flet për anullimin e 30 qershorit, fushatat elektorale të maxhorancës po vazhdojnë të m
Kisha në Durrës kërkon ndihmë për identifikimin e hajdutit (VIDEO) Pak ditë më parë kisha e Shën Domenikut në Durrës u bë pre e grabitjes. Ky veprim ka ndodhur pikërisht në festën e Rrësh
Tentoi të përdhunonte kujdestaren e kishës, arrestohet shqiptari Një i ri shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për përdhunimin e një vajze shqiptare 27 v
Ndodhi edhe kjo, ky pastor shet bileta për në parajsë Një klerik nga Zimbabvea, pastori Tito Watts dhe gruaja e tij e quajtur Amanda, janë arrestuar për shkak se janë zënë du
Egjipti dënon 30 persona për sulm ndaj kishës Tridhjetë burra kanë marrë dënime nga 10 deri në burgim të përjetshëm, për shkak të planifikimit të një komploti vetëvra