999 rezultate për

kishe

Koronavirusi i merr jetën kreut të Kishës Ortodokse Serbe Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe (SOC) Irinej ka humbur betejën me koronavirusin. Irinej u shtrua në një spital ush
Pensionisti që vodhi 35 mijë euro nga fondet e kishës dhe i shpenzoi në femra Pensionisti vodhi më shumë se 35 mijë euro nga fondet e kishës dhe i përdori ato nëpër faqe "për të rritur" dhe aplikaci
Sulm terrorist në Francë, theret me thikë prifti kur po mbyllte derën e kishës (VIDEO) Një sulm terrorist ka ndodhur përsëri në Lyon të Francës, ku një prift ortodoks është qëlluar me thikë teksa ishte duke
Tërmeti i fuqishëm shemb kishën në ishullin Samos Lëkundjet e tërmetit në Turqi u ndjenë edhe në ishullin Samos në Greqi, kur raportohet se ka pasur dëme të konsiderueshm
Fjalët e fundit të viktimës së sulmit në Nicë: I thoni fëmijëve të mi që i dua Jo vetëm Franca, por e gjithë bota u trondit nga sulmi në kishë, që i mori jetën tre personave, ndërsa mbetën të plagosu
"Shenjat e Shtrigave" nën rrënojat 700 vjeçare të kishës mesjetare Grafit mesjetarë për të cilët ekspertët besojnë se ishin shkruar që të dëbonin shpirtrat e këqij, janë zbuluar nga arkeo
Pas “Shën Sofisë”, një tjetër kishë bizantine kthehet në xhami në Stamboll, reagojnë mediat greke Duket se Shën Sofia nuk do të jetë e vetmja kishë e trashëguar nga Perandoria Bizantine, e cila u kthye sërish në xhami
Spiropali reagon pas vdekjes së shoferit të saj: S' kishe pirë kurrë një aspirinë Ministrja Elisa Spiropali ka reaguar me një status shumë prekës dhe fjalë të ndjera për vdekjen e shoferit të saj, gardi
Parandalohet ngjarja e rëndë në Korçë: Hajdutët çanë padashje tubat e gazit të Kishës Në Kishën Katolike Ringjallja, të Korçës mbrëmjen e sotme është vene re se pa pasur rrjedhje gazi , e cila dyshohet të j
E trishtë: Prindërit e 16 vjeçares shqiptare që u gjet e pajetë në Greqi, shkojnë në vendngjarje (VIDEO) Vdekja e 16 vjeçares shqiptare ka tronditur opinionin shqiptar por jo vetëm. Teksa sot pritet të mbahet ceremonia, prind
"Armët në Kishë i ka futur Sigurimi", fjalët e ish-hetuesit që u pushkatua për shpërndarje traktesh Publikohet historia e panjohur e Pjerin Kçirës nga qyteti i Shkodrës i cili menjëherë pas mbarimit të Luftës u mobilizua
Pastori i kishës ku shkonin motrat Josifi: Janë përdorur si kavie Detaje të tjera zbardhen nga jeta e dy motrave Josifi dhe nënës së tyre Zhanetës, që vendosën të sakrifikonin për shkak
Pastori i kishës ku shkonin motrat Josifi: I vizitonin persona me kostum, 6 vite pa i parë Pastori i Kishës Ungjillore, Fitor Muça nga emisioni “Abc-ja e Mëngjesit”, është shprehur se ngjarja e vetëflijimit të f
Të vërtetat e pathëna për Anisën dhe Blertën: Nga pastori, te kisha që frekuentonin Nga ekspertiza e vdekjes së Zhaneta Josifit dhe vajzës së saj Anisës, rezultoi se kjo e fundit kishte qëndruar në shtrat
Nga erdhi kjo? Dj Blunt sulmon sërish Ledrin: Pa mua do kishe qenë të lagjja Ashtu si herën e parë, krejt nga hiçi, DJ Blunt shpërtheu sërish për Ledri Vulën, këtë herë duke përmendur tërthorazi ed
Zbulohen dokumentet, si dhe kush e hodhi në erë kishën e Vaut të Dejës Publikohet historia e panjohur e prishjes dhe shkatërrimit te Kishës së Shën Mërisë në Vaun e Dejës në fillimin e qersho
Habit moderatori shqiptar: Jam poligam, mbaj disa lidhje njëkohësisht! Gazetari i njohur Bledi Strakosha ka bërë një rrëfim të rrallë për jetën e tij personale, ku është shprehur se është nat
"Kishe gjë me karantinën time?", Fiori Dardha zbulon ndryshimin drastik në peshë (FOTO LAJM) Me anë të një postimi ‘Instagram’, gazetarja e njohur, Fiori Dardha ka treguar se si ka shkuar karantina për të. Ajo
Koronavirusi nuk mund të ndalë çiftin në Shkodër, kurorëzojnë dashurinë para kishës së mbyllur (VIDEO) Ndonëse pandemia ka ''stopuar'' jetën, nuk ka mundur të ndalë këtë çift të kurorëzojnë dashurinë e tyre. Ata kanë rea
''Rroftë Stalini i madh dhe Enveri'', prapaskenat e Kongresit të III-të të Kishës Orthodokse që ndryshoi statutin Publikohet historia e panjohur të Kishës Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë, e cila në kongresin e jashtëzakonshëm të s