999 rezultate për

kishat

Plas një "bombë" tjetër, kishat e diasporës ndihmonin VMRO-DPMNE Nga porositë që sot janë publikuar në Gjykatën Penale të Shkupit në seancën gjyqësore të lëndës “Titanik”, që kanë të bë
Kapen hajdutët që vodhën kishat në Tetovë Sektori për punë të brendshme në Tetovë në tërësi i zbardhi gjashtë vjedhjet e rënda që gjatë këtij muaji u bënë në kish
Emri i Maqedonisë përplas kishat ortodokse në Athinë e Shkup Kishat ortodokse në Greqi dhe Maqedoni janë vënë përballë njëra-tjetrës sa i takon kontestit të emrit. Disa ditë më p
Trajkoviq: Shqiptarët na kanë shkatërruar kishat, po orientohen nga lindja Në vazhdim të intervistës në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka t
Sulmohen kishat para vizitës së Papa Françeskut në Kili Tre kisha në kryeqytetin Santiago, u sulmuan me bomba zjarri, ndërsa në disa fletushka të shpërndara, paralajmërohej se
ISIS: Sulmoni kishat, vrisni Papën Në numrin e ri të revistës “Dabiq”, që përcjell propagandën e të ashtuquajturit Shtei Islamik, luftëtrët e ISIS, kanë pa
"Ata që dogjën kishat serbe nuk mund të anëtarësohen në UNESCO" Ministri serb i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Aleksandar Vulin, është shprehur se, Serbia do të luftoj kundër idesë që K
ISIS shkatërron kishat, zëvendëson kryqin me flamurin e zi (FOTO) Xhihadistët shfaqen në disa pamje të publikuara së fundmi duke rrëzuar kryqet krishtere, dhe duke ngritur flamurin e zi
Prifti katolik në Gaza: Thirreni ezanin në kishat tona Prifti katolik i Gazës dhe njëkohësisht humanist i njohur, Manuel Musallam ka thënë se myslimanët në Gaza mund ta thërra
20 ikona të vjedhura në Maqedoni identifikohen në Tiranë Të paktën 20 ikona të koleksionistit Gjergji Thimo dyshohet të jenë jenë vjedhur nga kishat e Maqedonisë. Një grup pr
Kishat me arkitekturën më të veçantë në botë (FOTO-LAJM) Kishat kanë zakonisht një arkitekturë që të lë pa fjalë, por disa prej tyre bëjnë përjashtim. Disa prej tyre ndodhen në
Shpërthim në Nigeri, regjistrohen të plagosur Disa persona kanë mbetur të plagosur nga një shperthim në një bar në Jos të Nigerisë teksa ata po ndiqnin takimin gjysmë
“Protesta kundër shqiptarëve që i kallin kishat” në Facebook “Protesta kundër shqiptarëve që i kallin kishat” është një grup i hapur nga disa maqedonas dhe që para disa orëve është
Kurti: Kishat serbe janë shndërruar në ambasada Lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka deklaruar se kishat serbe në Kosovë janë shndëruar në ambasada. Duke ko
2 milion euro për kishat serbe në Kosovë Kisha Ortodokse Ruse e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Rusisë për ndarjen e 2 milionë eurove për rindërtimin e ob