999 rezultate për

kirurgjikale

T'i mbajmë apo jo? Ekspertët tregojnë sa të vlefshme janë maskat ndaj COVID-19 Gjithnjë e më shumë njerëz mbajnë prej ditësh maska. Në shumë vende madje mbajtja e maskave është e detyrueshme. Po a ka
Ta marrim vesh njëherë e mirë, mbrojnë apo jo maskat? Gjithnjë e më shumë njerëz mbajnë prej ditësh maska. Në shumë vende madje mbajtja e maskave është e detyrueshme. Po a ka
E besoni apo jo? Në Nikaragua luhet futboll me maska dhe dorashka kirurgjikale Në një kohë ku mbi 90% e shteteve kanë ndalur kampionatet e tyre për shkak të emergjencës nga pandemia Covid-19, në Nika
Nga sot urgjencat kirurgjikale te Trauma, Manastirliu: Po punojmë për spitalin e dytë karantinë (VIDEO) Ashtu sikundër u raportua dhe ditën e djeshme, prej sot nderhyrjet kirurgjikale urgjente dhe ato të patologjive malinje
Urgjenca Kirurgjikale do të transferohet te Trauma, Manastirliu: Testi do të bëhet edhe në QSUT Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi sot se Urgjenca Kirurgjikale e Tiranës që ndodhet në QSUT do të tra
A mund t’ju mbrojnë maskat kirurgjikale nga koronavirusi? Ndërkohë që në Itali koronavirusi ka marrë 7 jetë e ka prekur me shumë se 200 persona, Shqipëria gjendet në periudhë pan
A mund të ndalojë maska përhapjen e viruseve? Përdorimi i maskave kirurgjikale për të parandaluar infeksionin është popullarizuar në shumë vende të botës, veçanërisht
I biri 5 muajsh iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale, flet për herë të parë Almeda (FOTO LAJM) Sipas mediave tuke, djali i Almeda Abazit dhe Tolgahan Sayisman i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale. Efeh
Çfarë duhet të bëni që operacioni të dalë me sukses Ndërsa aftësia e kirurgut është një faktor i rëndësishëm në përcaktimin e suksesit të ndërhyrjes dhe gjendjes suaj gjatë
Cardi B anullon koncertin për shkak të operacioneve plastike në të pasmet dhe në gjoks (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur ka anuluar koncertin e saj në Baltimore, i paraparë për të premten, për shkak të problemeve shëndetë
Mesfushori i Juventusit operohet në gju Mesfushori gjerman Sami Khedira është operuar sot në gju në një spital në Gjermani, duke mbyllur para kohe sezonin. Klub
Allegri jep lajmin tronditës, ky lojtar i Juventus do të operohet Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri doli sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Empolin që do të zh
Bota e futbollit në festë, Ferguson është bërë mirë Shëndeti i Sir Alex Ferguson ishte kryefjala e titujve në javën e fundit,ku të gjithë dhe jo vetëm tifozët e Unitedit, u
Fizioterapia pas ndërhyrjeve kirurgjikale, thelbësore për të "ngritur" në këmbë pacientët e dëmtuar! Fizioterapia pas një ndërhyrje kirurgjikale është thelbësore për rekuperimin e plotë të pacienit. Dy fizioterapistë
"Jam natyrale", Luana mohon ndërhyrjet kirurgjikale Luana Vjollca, një nga femrat më të lakuara dhe simpatike të ekranit tregon të vërtetën e formave të saj trupore. E
Tentoi të pengonte hajdutët, ky është biznesmeni që u vra në Fier (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë një prej të plagosurëve gjatë grabitjes së djeshme në Fier. Ilir Vrenozi, u plagos me armë zjarri pa
Ortopedia në Spitalin Amerikan, me ndërhyrjet e reja kirurgjikale i kthehen jetës normale edhe pacientët mbi 70 vjeç Kirurgu Tonin Alia, sfida jonë rekuperimi i shpejtë dhe pa dhimbje i pacientëve. Nuk ka asnjë dallim mosha e pacienti
Sapo kërkoi blerjen e një mbrojtësi, i dëmtohet i veti për disa muaj Sikur të mos mjaftonte fakti që trajneri Ernest Gjoka e cilësoi repartin e mbrojtjes si më të dobtin te Vllaznia, duke k
Kryeministri grek del nga operacioni, ja si është gjendja e tij Pak më parë u bë i ditur lajmi se kryeministri grek Alexis Tsipras, do t’i nënshtrohej një ndërhyrje kirurgjikale, dhimb
Eni Koçit "i dalin të palarat", publikohen fotot pa ndërhyrje kirurgjikale (FOTO LAJM) Këngëtarja Eni Koçi ka marrë famë që në moshë shumë të re, për shkak edhe të suksesit të motrës së saj Greta Koçi. V