E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

kirby

SHBA mohon deklaratat e Rusisë se marrëdhëniet mes dy shteteve pothuajse janë ngrirë Shtetet e Bashkuara kanë përgënjeshtruar pretendimet e ngritura nga një zëdhënës rus se komunimiki mes dy vendeve është
Kirby: Nuk ka rrezik dialogu Kosovë-Serbi nga dënimi i Ivanovicit Ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby, ka thënë se dënimi i Oliver Ivanovic me 9 vjet heqje lirie nuk do ta rrez
Ja porosia e ambasadorit amerikan në Beograd për pasardhësin e tij A po e prezanton qëndrimin e Departamentit amerikan të Shtetit i deleguari amerikanë në Beograd, Michael Kirby, duke dek
Daçiq: Serbia s’do ta mbështesë Kosovën në OKB Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se Serbia nuk do të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në organizatat
Ambasadori amerikan në Serbi, ja çfarë tha për anëtarësimin e Kosovës Ambasadorit Amerikan në Serbbi Michael Kirby gjatë një interviste të dhënë për gazetës "Veçernje novosti", ka tronditur
Kushti për Serbinë, normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën Ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby deklaroi se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është kusht për Serbinë
Kirby: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, kusht për Serbinë Ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby, ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është kusht për Serbin
Kirby: Serbia must solve the murder case of Bytyci brothers United States require a document regarding the normalization of relations between Kosovo and Serbia. The statement comes
SHBA e do të dokumentarizuar normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi Shtetet Bashkuara të Amerikës kërkojnë dokument për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi. Kështu ka thënë ambasador
Ka një "Messi" edhe në futbollin e femrave (VIDEO) Në kampionatin botëror të femrave në futboll ka futbolliste të cilat po i tregojnë aftësitë e tyre të jashtëzakonshme.
A do të arrestohet Thaçi në Serbi? Flet ambasadori amerikan... Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se gjatë vizitës së tij në Beograd, ministri i Punëve
US Ambassador in Belgrade: Serbia was never asked to recognize Kosovo Ambassador of the United States of America in Belgrade Michael Kirby has commented Nikolic's declarations that Serbia is
Ambasadori i SHBA-së në Beograd: Serbisë kurrë nuk i është kërkuar ta njohë Kosovën Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd Michael Kirby është deklaruar rreth asaj që ka thënë Nikoliçi,
Amerika mbështet Serbinë e modernizuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme ta mbështesin Serbinë drejt modernizimit. Ambasadori amerikan në Beog
Ambasadori amerikan në Beograd: Serbia të vazhdojë dialogun me Kosovën Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Michael Kirby u shpreh se Serbia duhet të vazhdojë dialogun me Kosovën.
Kirby: Analogjia Kosovë-Krime, e gabuar Diplomacia amerikane vlerëson se Kosova dhe Krimea nuk janë për t’u krahasuar pasi siç thotë ambasadori amerikan në Beog
Kirby: Mes Kosovës dhe Serbisë po krijohet hapësira për përparim Ambasadori amerikan ne Serbi, Michael Kirby ka thënë se qeveria e Serbisë është duke punuar që të dëgjohet sa më shumë z
Të zbatohet marrëveshja Ambasadori i SHBA në Beograd, Micheal Kirby ka deklaruar se Washingtoni do të vazhdojë ta mbështes Serbinë në rrugën evr
Kirby optimist për ecurinë e dialogut Ambasadori amerikan në Serbi Michel Kiby shprehet pozitiv në lidhje me ecurinë e dialogut Beograd-Prishtinë, pasi sipas
Serbia e meriton datën për fillimin e negociatave Serbia e ka merituar ta fitojë datën për fillimin e negociatave për pranimin në Bashkimin Evropian. Kështu i ka thënë am