999 rezultate për

kinezet

Gjermanët u "vunë" gjobë 130 miliardë euro për COVID-19, reagojnë ashpër kinezët Media gjermane ka sulmuar qeverinë e Kinës për COVID-19 duke deklaruar se duhet të paguajë 130 miliardë euro për dëmin e
Burimi i COVID-19, kinezët rihapin tregun famëkeq të Wuhan (FOTO LAJM) Deri më sot, shkencëtarët kanë dalë në një zë duke deklaruar se COVID-19 është një virus i prodhuar në natyrë, biologjik
Dyshohet se erdhi nga lakuriqi i natës, kinezët përgatisin ilaç nga brirët e dhisë e mëlçia e ariut kundër COVID-19 E gjithë bota është në luftë me një armik të padukshëm që dyshohet se erdhi nga ngrënia dhe tregtimi i kafshëve të egra
Ish-ministri italian nxjerr videon: Si po e prodhonin në laborator kinezët COVID-19 që në 2015 (VIDEO) Ish-zëvendës kryeministri dhe ish-ministri i Brendshëm i Italisë Matteo Salvini ka publikuar një video nga emision itali
Kinezët hedhin hipotezën e re: Koronavirusi lindi në Itali! (FOTO LAJM) Italia është kthyer në shtetin më të prekur nga koronavirusi, me një numër më të madh viktimash, madje edhe më shumë se
Dy ditë më parë shau kinezët, Robert Berisha futet në karantinë (FOTO LAJM) Pak ditë më parë Robert Berisha postoi në rrjetet socialie një status racist ndaj popullit kinez, ku lindi edhe koronavi
Qyteti fantazmë ku "lindi" vdekja, kinezët mbyllin tunelet me dhe (FOTO LAJM) Coronavirusi i ri 2019 (2019-nCoV, ose Wuhan coronavirus) po përhapet me një shpejtësi të madhe. Wuhan, qyteti i ori
Duma: Kinezët duan të sjellin 5G-në, rrezik për Shqipërinë Për ish-deputeten e PD, Grida Duma investimi kinez i rrjetit 5G në Shqipëri do të jetë një rrezik edhe për sigurinë komb
Kinezët, të gjithë në det me komardare për arsye sigurie Në një nga resortet më popullore pranë detit, në Kinë, komardaret shumëngjyrëshe janë një send i domosdoshëm për një dit
Ofertë 100 milion euro në sezon për "Special One", portugezi e refuzon Mourinho nga koha kur u shkarkua nga posti i trajnerit tek Manchester United , është në kërkim të një skuadre të re dhe
Kinezët ndërtojnë trenin që kap shpejtësinë 600 km/h Në Kinë është një prototip i trenit, që në mënyrë teorike mund të arrijë lëvizjen deri në 600 kilometra në orë, falë tek
Arrestohen kinezët që mashtruan 1.5 milion njerëz Policia ruse ka arrestuar dy qytetarë kinezë në aeroportin në Khabarovsk me kërkesën e Pekinit për 1.9 miliard dollarë m
Grabitësit bëjnë festë në Rinas, Balluku thotë se fajin e kanë kinezët Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur ditën e sotme në Rina
Kinezët nuk ngopen me Hamsik, blejnë dhe yllin e Levantes Dalian Yifang nuk di të ndalet në merkato. Skuadra kineze pasi transferoi pak ditë më parë Marek Hamsik nga Napoli, tash
Kinezët po ndërtojnë "Titanikun e Ri" Që kinezet janë mjeshtëra te “Copy dhe Paste” është e pranuar gjerësisht dhe tashmë ata kanë nisur një projekt për të “r
Kinezët me ofertë bombastike për talentin 21-vjeçar të Barcelonës Malcom erdhi në Barcelonë mes polemikash dhe për më tepër me bujë mjaft të madhe, por nuk preferohet më në “Camp Nou”.
Kinezët fundosën Milanin, por i vetmi që përfitoi ishte Berlusconi Ish-drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli, nuk i ka kursyer kritikat ndaj ish-presidencës kineze të Milanit
Kinezët e Milanit nuk paguajnë kredinë, klubi drejt... Raportohet se Elliott Menagement do ta merr shumë shpejt Milanin në kontroll pasi që biznesmeni kinez nuk ka arritur ti
Kinezët prodhojnë "kallashin" me lazer (FOTO LAJM) Ushtria kineze ka krijuar një kallashnikov me laser si në filmin e njohur Star Wars, i cili është në gjendje të shkaktoj
PS mendon edhe për Kosovën gjatë takimit me kinezët Partia Socialiste e Shqipërisë u ka kërkuar drejtuesve të partisë që udhëheqin me Kinën që ky shtet të njohë Kosovën, dh