999 rezultate për

kineze

Vaksina ruse e kineze në Shqipëri? Rama: Kjo është arsyeja pse s'biem dakord Kryeministri Edi Rama i cili është në Rinas duke pritur një tjetër ngarkesë të dozave të vaksinave të Pfizer, ka folur e
Vaksinë kineze në Shqipëri? Rama nuk e mohon por ka një "thumb" për BE A do të ketë një marrëveshje për vaksinën kineze? Kryeministri Rama e ka lënë të hapur mundësinë për një marrëveshje
Kinezët po marrin "borxh" për të paguar "borxhin" e Interit Grupi kinez Suning, që ka pronësinë e aksioneve të Interit, po negocion prej javësh për shitjen e tyre, pasi kriza e shk
Vaksinat kineze në Maqedoni, detajet e marrëveshjes "top secret" Marrëveshja për furnizim të vaksinave anti kovid u nënshkrua me prodhuesin kinez “Sinofarm”. 200 mijë dozat e para prite
Mjeku Alimehmeti: Nuk e kemi luksin, duhet t’i shihnim edhe vaksinat ruse e kineze Mjeku i njohur, Ilir Alimehmeti, tha në emisionin “Real Story”, në News24, se Shqipëria duhet të kishte pranuar edhe vak
Hungaria bëhet vendi i parë në BE që miraton vaksinën kineze antiCOVID Një javë pasi u bë vendi i parë i BE-së që blen vaksinën Sputnik V të Rusisë kundër koronavirusit, Hungaria bëhet sërish
Maqedonia e Veriut do të furnizohet me vaksina kineze ndaj koronavirusit Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-1
Maqedonia do të furnizohet me vaksina kineze kundër Covid-19 Autoritetet shëndetësore në vend po shqyrtojnë seriozisht mundësinë e blerjes së vaksinave kundër Covid-19 nga prodhuesi
Turqia aprovon vaksinën kineze kundër COVID-19 Organi zyrtar turk i barnave dhe pajisjeve mjekësore miratoi vaksinën kineze CoronaVac për përdorim urgjent kundër koron
OBSH sulmon Kinën: Nuk po lejon hetimet për COVID-19 Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se ishte “shumë i zhgënjyer” që Kina
Trupi iu gjet në valixhe, identifikohet trupi i pajetë i gruas që tronditi Greqinë Trupi i gjetur ne një valixhe në pyllin Vilia i përket një gruaje 37 vjeçare kineze. Ajo është Qiu Yun Lin e cila u zhd
Konspiracioni: Kosovarët besojnë se qeveria kineze dhe farmacitë e kanë krijuar virusin Koronavirusi është krijuar nga Qeveria kineze, virusi doli nga një laborator në Vuhan, koronavirusi është armë biologjik
Zbulimi: Agjentët kinezë po shenjestrojnë individët në administratën e ardhshme Biden Më shumë se 1000 kërkues shkencorë kinezë janë larguar nga SHBA, ndërkohë që autoritetet amerikane kanë ndërmarrë një op
Mjekja kineze hedh akuza: COVID-19 u hodh qëllimisht Një virologe pretendon të ketë provën se koronavirusi u krijua në një laborator në Wuhan dhe ishte Kina ajo që e prodhoi
Nëse ndjeheni të këputur gjatë vjeshtës, disa këshilla nga mjekësia kineze Vjeshta është stina e ndryshimeve, dita bëhet më e shkurtër, nata më e gjatë. Në vjeshtë, bien gjethet e pemëve. Përveç
Drejtori sportiv akuzon ish-pronarët kinezë për borxhet: Ishim aq keq, sa pranuam përjashtimin nga Europa Pas largimit të Silvio Berlusconit, mendohej se kinezët do të ishin shpëtimi i Milanit. Megjithatë Yonghong Li e mba
Në shënjestër mijëra kompjutera në gjithë botën, SHBA zbulon rrjetin e spiunëve Prokurorët amerikanë njoftuan për akuza penale të mërkurën kundër pesë kinezëve dhe dy binezmenëve malajzianëve të dyshu
Besa Shahini publikon foto nga pushimet, Berberi: Nuk drejtohet arsimi me "kinezërira" Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka publikuar një foto në rrjetet sociale me bashkëshortin e saj, Dardan Molliqaj teksa
Kjo metodë e lashtë kineze thuhet ju pastron tërë trupin nga toksinat Kjo është një metodë e lashtë kineze që do t’ju ndihmojë të detoksifikoni të gjithë trupin tuaj përmes këmbëve. Ky trajt
Vuri nën kontroll koronavirusin, rinis futbolli në Kinë Superliga kineze do të fillojë më 25 korrik pas një pauze të gjatë 5 mujore. Autoritetet në Kinë fillimisht vendosën