999 rezultate për

kinez

Turqia aprovon vaksinën kineze kundër COVID-19 Organi zyrtar turk i barnave dhe pajisjeve mjekësore miratoi vaksinën kineze CoronaVac për përdorim urgjent kundër koron
OBSH sulmon Kinën: Nuk po lejon hetimet për COVID-19 Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus tha se ishte “shumë i zhgënjyer” që Kina
Trupi iu gjet në valixhe, identifikohet trupi i pajetë i gruas që tronditi Greqinë Trupi i gjetur ne një valixhe në pyllin Vilia i përket një gruaje 37 vjeçare kineze. Ajo është Qiu Yun Lin e cila u zhd
Ndërron jetë miliarderi i njohur kinez, dyshohet se e helmua me çaj nga punëtori i tij Lin Qi, miliarderi i njohur kinez ka ndërruar jetë. CEO i kompanisë së famshme, Yoozoo ishte helmuar në natën e Krishtli
Vdes në moshë të re miliarderi kinez, kush dyshohet se e helmoi Një manjat kinez, i cili vdiq në ditën e Krishtlindjeve dyshohet se u helmua, tha policia e Shangait. Sipas BBC, LinQi,
Një top zjarri ka rënë nga qielli në fshatin kinez (VIDEO) Banorët lokal mbetën të shtangur nga ndodhia, pasi që ishin dëshmitarë teksa topi i zjarrit ra nga qielli. Një top zj
Konspiracioni: Kosovarët besojnë se qeveria kineze dhe farmacitë e kanë krijuar virusin Koronavirusi është krijuar nga Qeveria kineze, virusi doli nga një laborator në Vuhan, koronavirusi është armë biologjik
Zbulimi: Agjentët kinezë po shenjestrojnë individët në administratën e ardhshme Biden Më shumë se 1000 kërkues shkencorë kinezë janë larguar nga SHBA, ndërkohë që autoritetet amerikane kanë ndërmarrë një op
Blerim Xhemajli ndërpret kontratën me klubin kinez Futbollisti Blerim Xhemajli, ka ndërprerë kontratën me klubin kinez, Shenzhen. Mesfushori vendosi të mos vazhdojë bas
Mjekja kineze hedh akuza: COVID-19 u hodh qëllimisht Një virologe pretendon të ketë provën se koronavirusi u krijua në një laborator në Wuhan dhe ishte Kina ajo që e prodhoi
Nëse ndjeheni të këputur gjatë vjeshtës, disa këshilla nga mjekësia kineze Vjeshta është stina e ndryshimeve, dita bëhet më e shkurtër, nata më e gjatë. Në vjeshtë, bien gjethet e pemëve. Përveç
Drejtori sportiv akuzon ish-pronarët kinezë për borxhet: Ishim aq keq, sa pranuam përjashtimin nga Europa Pas largimit të Silvio Berlusconit, mendohej se kinezët do të ishin shpëtimi i Milanit. Megjithatë Yonghong Li e mba
Dënohet me 18 vite burg kritiku i presidentit kinez Kritiku i presidentit kinez Manjati Ren Zhiqian është dënuar me 18 vite burg si dhe është gjobitur me 618,000 dollarë pa
VOA për "Bello": Si i pastronte paratë grupi kriminal nëpërmjet sistemit kinez Një organizatë kriminale e përbërë nga shqiptarë, e konsideruar si një nga rrjetet më aktive të trafikut të kokainë në E
Në shënjestër mijëra kompjutera në gjithë botën, SHBA zbulon rrjetin e spiunëve Prokurorët amerikanë njoftuan për akuza penale të mërkurën kundër pesë kinezëve dhe dy binezmenëve malajzianëve të dyshu
Besa Shahini publikon foto nga pushimet, Berberi: Nuk drejtohet arsimi me "kinezërira" Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka publikuar një foto në rrjetet sociale me bashkëshortin e saj, Dardan Molliqaj teksa
Kinezi porosit maskë anti-COVID me vlerë 1.5 milion dollarë Një kompani izraelite e bizhuterive ka bërë të ditur se po punon në maskën më të shtrenjtë të koronavirusit në botë, një
KINË/ Infektohet një person me murtajën e njohur, karantinohet një lagje Një qytet kinez ka mbyllur një lagje dhe ka lëshuar paralajmërime të nivelit të tretë të epidemisë pasi një prej banorëv
Kjo metodë e lashtë kineze thuhet ju pastron tërë trupin nga toksinat Kjo është një metodë e lashtë kineze që do t’ju ndihmojë të detoksifikoni të gjithë trupin tuaj përmes këmbëve. Ky trajt
Vuri nën kontroll koronavirusin, rinis futbolli në Kinë Superliga kineze do të fillojë më 25 korrik pas një pauze të gjatë 5 mujore. Autoritetet në Kinë fillimisht vendosën