999 rezultate për

kimioterapia

Më e fortë se kimioterapia, xhenxhefili ka efekt mahnitës kundër kancerit Kanceri është një nga plagët më të mëdha të të gjithë njerëzimit, dhe terapitë shëruese janë po aq të tmerrshme sa vetë
I sëmuri me kancer heq dorë nga kimioterapia dhe zgjedh kurat e Hetem Ramadanit Ka më shumë se dy muaj që ‘mjeku alternativ’, Hetem Ramadani, po i sfidon mjekët shqiptarë, saktësisht endokrinologët, d
Zbulohet ilaçi që bën mrekullinë me kancerin Një ilaç i ri për kancerin e mushkërisë mund të nxjerrë “jashtë loje” kimioterapinë. Nga testet klinike të kryera në një
Xhenxhefili, 10.000 herë më i mirë se kimioterapia për të luftuar kancerin Xhenxhefili është një bimë shumë e dobishme. Ai tashmë nuk përdoret vetëm në kuzhinë si erëz, lëng ose vaj, por si nj
Zbulohet ilaçi kundër kancerit, tri herë më i mirë se kimioterapia Nga testet klinike të kryera në një spital në Sidnei, rezultoi se ilaçi “Keytruda” ishte tri herë më efektiv se kimiote
Krijohet kapelja që mbron rënien e flokëve nga kimioterapia (FOTO LAJM) Është krijuar kapelja nga silikoni, e cila është e rehatshme dhe bën që pacientët me rastin e tretmanit të mos ndiejnë k
Kimioterapia e vjetër më efikase për kancerin në mushkëri Në 90% e rasteve të trajtimit të kancerit në mushkëri kimioterapia standarde ka qenë efikase krahasuar me trajtimet e tj
Kimioterapia në shtatzëni nuk dëmton shëndetin e foshnjës Femrat shtatzëna, të cilat kanë kancer, mund të shkojnë në kimioterapi pa u frikësuar që do t’i bëjnë dëm foshnjës së ty
Një mënyrë e re për të shkatërruar qelizat e kancerit Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të bërë qelizat e kancerit të vrasin veten, duke rritur shpresat e barnav