999 rezultate për

kilometra

Tërmeti i fuqishëm trondit Greqinë Epiqendra e termetit ka qenë në Kretë me magnitudë 4.9 te shkallës righter. Tërmeti ndodhi 39 kilometra në veri-perën
Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin "Guinness" India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e s
Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin 'Guinness" India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e s
Plot 110 milion euro, sot nënshkruhet marrëveshja për autostradën Shkup-Bllacë Në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të nënshkruhet Marrëveshje për ndërtim të dy kilometrave të para
Khamenei iu referua si vend djallëzor, Shqipëria në rrezen e raketave të Iranit (FOTO LAJM) Ajatollah Khameneoi foli sot para iranianëve duke përmendur edhe "një vend të vogël dhe djallëzor europian që bashkëpuno
Zbulohet sekreti, si u shmang tragjedia ajrore brenda 19 sekondave Një komunikimi i gabuar për pak sa nuk shkaktoi një përplasje fatale në ajër midis dy avionëve me 268 njerëz në bord, t
15 vjet nga cunami që përpiu 250 mijë jetë (FOTO LAJM) Më 26 dhjetor 2004 tërmeti në Sumatra me madhësi 9,1 ballë të shkallës Rihter krijoi një cunami që shkaktoi rreth 250 mi
Lëkundet sërish Shqipëria, tjetër tërmet 4.3 ballë i shkallës rihter (FOTO LAJM) Prej ditësh Shqipëria ka vuajtur nga lëkundjet e forta të tërmetit pas datës 26 nëntor, ditën kur tërmeti mori 51 jetë.
Vijojnë dridhjet e tokës, ku ishte epiqendra dhe sa i fortë Një tjetër pasgoditje është regjistuar pak minuta më parë ne vend, me epiqendër në Gjirin e Lalzit. Tërmeti pati një
Dy lëkundje të njëpasnjëshme, dridhet sërish toka Një tërmet me magnitudë 3.6 të shkallës Richter ra pak më parë në det, pak kilometra larg bregut të detit, në veri-perën
E konfirmon ambasadori në Shqipëri: Izraeli sjell pajisjen që parashikon tërmetin 12 orë para Shqipëria u godit nga dy termete të fuqishme, brenda dy muajve: Ai i 21 shtatorit me dëme materiale dhe termeti fatal i
Izraelitët prodhojnë pajisjen që parashikon tërmetet, kur del në treg Shqipëria u godit nga dy termete të fuqishme, brenda dy muajve: Ai i 21 shtatorit me dëme materiale dhe termeti fatal i
NASA zbulon detaje të papritura për Diellin: Këto janë ndryshime dramatike Bollëku i informacioneve që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shkencëtarëve një pasqyrë u
17 kilometra nga epiqendra e tërmetit, banorët në panik nga çarja e banesave Tërmeti tragjik që ra mëngjesin e 26 nëntorit ka shkaktuar deri më tani 42 viktima dhe mbi 700 të plagosur. Në Tiran
E FUNDIT/ Tre lëkundje të forta trondisin vendin, ku ishte epiqendra Tre lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Shqipëri. Lëkundja e parë ishte me magnitudës 3.9 e shkallës
Çaste shokuese, momenti kur nëna mëson vdekjen e vajzës 5-vjeçare (VIDEO) Tërmeti në Durrës ka marrë përmasa tragjike duke marrë jetën e 18 personave e duke lënduar më shumë se 600 njerëz. N
Shtëpi e ushqime, shqiptarët hapin dyert si kurrë më parë për të prekurit nga tërmeti (FOTO LAJM) Tërmet i fortë me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter dhe me intensitet 7 ballë goditi vendin në orën 03:55 minuta të mëngj
16 viktima e 600 të plagosur nga tërmeti, Rama mbërrin në Thumanë Dita e sotme është një ndër ditët më të vështira që ka përjetuar Shqipëria prej vitesh. Kryeministri Edi Rama ka mbë
Audi prezanton "bishën" e re RS Q8 (FOTO LAJM) Prodhuesi gjerman i veturave luksoze, Audi, e ka zgjeruar gamën e modeleve sportive në kategorinë SUV , duke publikuar m
Tërmeti shkund Meksikën, sa ishte magnituda Një tërmet me madhësi 6.3 ballë goditi brigjet e Meksikës mbrëmjen e së martës. Tërmeti u regjistrua rreth orës 20:27