999 rezultate për

kilit

Matias Almeyda trajneri i ri i Kilit Matias Almeyda është trajneri i ri i kombëtares së Kilit. Ish-mesfushori i Parmës, Lazios dhe Interit mposhti konkurrenc
Lista të hapura? Ku qëndron "thembra e Akilit" në debatin që zien prej kohësh Kryetema e ditës së sotme ka qenë padyshim deklarata e Ramës se pranonte listat e hapura duke realizuar kështu kërkesën
Jep dorëheqjen drejtori i 7-të brenda 10 muajve në kadastrën e Vlorës, ku është "thembra" e Akilit Vetëm 1 muaj e gjysmë në detyrë dhe Jurgen Pilkapi ka dhënë dorëheqjen nga drejtoria e Kadastrës në Vlorë. Ai dhënë
Pioli tregon "thembrën" e Akilit te Milani Stefano Pioli ka folur pas barazimit zhgënjyes të Milanit pa gola ndaj Sampdorias në shtëpi. Në një prononcim për "Mi
E konfirmon trajneri i Kilit: Sanchez pritet të mungojë 2-3 muaj Alexis Sanchez pritet të mungojë 2-3 muaj. Sulmuesi pësoi dëmtim të ligamentit në kyçin e këmbës gjatë barazimit 0-0
Lajm i rëndë për Interin, Sanchez mund të humbë sezonin Sulmuesi i Interit, Alexis Sanchez, e ka pësuar një lëndim serioz në nyjën e këmbës në një ndeshje me ekipin kombëtar të
Ky është tërmeti më shkatërrues i historisë botërore 22 maj 1960, bota përjetoi atë që njihet si lëkundja më vdekjeprurëse e njerëzimit, tërmeti i Valdivisë apo siç njihet n
Kili siguron gjysmëfinalen, mposht me penallti Kolumbinë (VIDEO) Kombëtarja e Kilit është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Amerikës pasi mposhti Kolumbinë. 90 minuta përfundua
Dëmtohet Strakosha, finalja e Kupës së Italisë në pikëpyetje Thomas Strakosha nuk ka arritur t’ia dalë për ndeshjen që Lazio luan nesër ndaj Cagliarit në transfertë, duke qenë se ka
E PABESUESHME / Sulmuesi i Kilit nuk shënon me portë të boshatisur (VIDEO) Në një miqësore të zhvilluar mes Kilit dhe Serbisë ka ndodhur një moment i veçantë. Por pavarësisht gjithçkaje moment
"Alieni" i gjetur në shkretëtirën e Kilit, zbulohet prejardhja (FOTO LAJM) Shkencëtarët e kanë zbuluar origjinën e skeletit të gjatë 13 centimetra, që dyshohej se ishte jashtëtokësor. Testi i
Bima e Akilit, bima e mrekullive që shëron sëmundjet Ajo është konsideruar si lulja e mrekul;lisë për shkak të vlerave kurative që ka. Lulja e Akilit mund të shërojë shu
Bima e Akilit, bima e mrekullive që shëron sëmundjet Ajo është konsideruar si lulja e mrekul;lisë për shkak të vlerave kurative që ka. Lulja e Akilit mund të shërojë shu
Arsyeja pse Ronaldo nuk goditi penallti kundër Kilit Ylli i Real Madridit ka qenë në qendër të kritikave për mosshpejtimin e marrjes së penalltis së parë. Ricardo Quaresm
Gafa e Kilit, e bën Sanchez lojtar të Bayernit (FOTO) Tifozët e Arsenal-it kanë mbetur mbrëmë të shokuar pas postimit të djeshëm të bërë nga Kili për grumbullimin e radhës.
Kili goditet nga një tërmet i fortë, paralajmërohet për tsunami Një tërmet i fuqishëm 7.7 ballësh ka goditur sot Kilin, duke shkaktuar kështu edhe paralajmërim për një tsunami të munds
Tronditëse/ Parashikohet një tjetër tragjedi para Kupës së Botës Ai kishte parashikuar 6 muaj më parë tragjedinë e skuadrës së Chapecoense por askush nuk e mori seriozisht. Tani parashi
Medel ofendoi arbitrin: Argjentinasit bij k... Amerika Latine njihet si një vend, ku shtete të ndryshme kanë një rivalitet të madh, dhe shpesh herë kanë pasur sfida të
Messi mungon në sfidën ndaj kampionëve të Kilit Argjentina pritet të debutojë në Kupën e Amerikës pa liderin e skuadrës Lionel Messi. Në orën 04:00 të mëngjesit të së m
Sampaoli "divorcohet" me Kilin, Chelsea bëhet gati Jorge Sampaoli jep dorëheqjen nga drejtimi i Kilit. Tekniku argjentinas më në fund arriti marrëveshjen me Federatën Kili