999 rezultate për

kikiriket

Arsyeja për të cilën duhet t’i hani më shpesh kikirikë Kikiriku është një ushqim plot përfitime për shëndetin tuaj. Ai vjen nga Amerika e Jugut dhe i përket familjes së bishta
Mos i ndani nga tavolina, kikirikët ju mbajnë të rinj Prania e tyre është e domosdoshme në tryezën e festave: ja vlerat ushqyese të kikirikëve amerikanë. Miku më i dashur
Kikirikët parandalojnë humbjen e kujtesës A e dinit se kikirikët përmbajnë më shumë antioksidantë se karotat dhe mollët? Kikirikët janë të pasur me kalcium që ndi
Kikirikët parandalojnë humbjen e kujtesës A e dinit se kikirikët përmbajnë më shumë antioksidantë se karotat dhe mollët? Kikirikët janë të pasur me kalcium që ndi
Konsumoni kikirikë, organizmi juaj do t’ju falenderojë Prania e tyre është e domosdoshme në tryezën e festave: ja vlerat ushqyese të kikirikëve amerikanë. Miku më i dashur i T
Hani më shumë kikirikë për t’u ndjerë më të rinj Shpeshherë i përdorim kikirikët, por asnjëherë nuk na bie ndërmend se sa rëndësi kanë ato për shëndetin tonë. Kikiriku t
A duhet të konsumojnë kikirikë gratë shtatzëna? Ngrënia e kikirikëve gjatë shtatzënisë nuk ka kurrfarë rreziku, sigurisht, përveç nëse nëna është alergjike ndaj tyre.
Alergji nga kikirikët? Ja zgjidhja që propozon studimi i fundit Shumë njerëz kanë alergji nga kikirikët dhe mund të kenë reaksion prej tyre, si acarim të lëkurës, apo lot në sy, e deri
Kikirikët me nivel të lartë aflatoksine? Analizat dalin brenda normave Pas denoncimit të bërë publik më herët se kikirikët kishin përmbajtje të lartë aflatoksine, Autoriteti Kombëtar i Ushqim
Skandali/ Ja ushqimet që po vrasin shqiptarët Emisioni “STOP” që transmetohet në Televizionin Klan është ndalur në disa produkte ushqimore kryesisht kikirikë me origj
Studim/ Vera e kuqe dhe kikirikët parandalojnë humbjen e kujtesës Sipas studimit më të fundit një përbërës i gjendur tek rrushi i kuq, vera e kuqe, kikirikët dhe te disa manaferra mund t
Vetitë kuruese të kikirikut Kikirikët përmbajne sasi të mëdha të proteinave, duke bërë që të jetë një produkt i cili përdoret nga personat nën peshë
Kikiriku, mbrojtësi kryesor ndaj sëmundjeve të zemrës Kikiriku është një produkt i cili nëse konsumohet rregullisht ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të zemrës. Në përgjithësi
Kikirikët mbrojtësit kryesorë të alergjisë tek fëmijët Fëmijët e vegjël janë dhe mosha delikate e cila kërkjn njëkujdes të veçantë pasi kjo do i ndihmojë ato që në të ardhmen
Ja si të shmangni sëmundjet e zemrës me kikirikë Kikirikët duhet të bëhen pjesë e pandarë e dietës së përditshme, pasi sipas kërkuesve amerikanë dhe kinezë, ato kanë fun