999 rezultate për

kibernetike

McCain: Ka ardhur koha për sulm kibernetik kundër Rusisë Autoritetet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës duhet të shqyrtojnë mundësinë e sulmeve kibernetike kundër Rusisë, dekla
Rusia akuzohet për sulme kibernetike në të gjithë botën “Hakerët rusë, të sponsorizuar nga shteti po përpiqen të rrëmbejnë të dhëna thelbësore në internet,” kanë njoftuar agjen
MI5 në luftë kibernetike me ISIS Mbretëria e Bashkuar ka kryer një ofensivë kolosale kibernetike ndaj shteti islamik, një operacion që dëmtoi rëndë aftës
530 milion dollarë vjedhje, kapet shqiptari që bënte namin me kartat e kreditit Një shqiptar i cili ishte bërë tmerri krimeve kibernetike në SHBa, ka përfunduar në pranga. Ai u arrestua në Tiranë,
SHBA-të po përgatiten për një valë të re sulmesh kibernetike Shtetet e Bashkuara po përgatiten për një valë sulmesh kibernetike që pritet të kenë në shënjestër zgjedhjet e mes-manda
Hakerët shqiptarë kryejnë sulme kibernetike në Maqedoni, bien faqet e gjykatave Grupi i njohur i hakerëve shqiptarë, “Anonymous Albania”, kanë sulmuar faqet zyrtare të Gjykatës së penale dhe asaj Supr
Rusia i jep qasje në internet Koresë së Veriut Një grup hulumtuesish nga Shtetet e Bashkuara, të vendosur në Korenë Veriore, kanë thënë se një kompani interneti ruse,
Rusia ka shtuar sulmet kibernetike ndaj SHBA-ve? Sipas zyrtarit më të lartë amerikan të zbulimit, Rusia ka shtuar ritmin e veprimeve të saj kundër Shteteve të Bashkuara
Një sulm gjigant kibernetik kushton sa një uragan Një sulm kibernetik botëror masiv do të mund të shkaktonte deri në 53 miliardë dollarë (46 miliardë euro) humbje ekonomi
Sistemi i e-maileve të Parlamentit britanik sulmohet nga piratët kibernetikë Disa piratë kanë targetuar sistemin e e-maileve të Parlamentit të Britanisë, në përpjekje për të hyrë në llogaritë e qin
Al Jazeera e Katarit bie pre e sulmeve kibernetike Rrjeti satelitor i Katarit, “Al Jazeera” është përballur me një sulm të fortë kibernetik, por mbetet sërish funksional,
"Wikileaks" zbulon viruset kibernetike të krijuara nga CIA Tre vite më parë CIA ka krijuar një virus kibernetik, “Pandemik”, më i zgjuar se “WannaCry”, i përdorur nga hakerat.
Ja çfarë thotë Edward Snowden për sulmet kibernetike që prekën globin Ditën e djeshme shumë shtete u goditën nga sulme kibernetike, përfshirë edhe Shqipërinë. Ish-kontraktori i CIA-s Edwr
Sulme kibernetike në spitalet britanike, anulohen të gjitha operacionet Spitalet britanike u detyruan t’iu shmangen thirrjeve të bëra në ndihmën e shpejtë për shkak të dyshimit për sulme kiber
Hollande premton kundërpërgjigje ndaj sulmeve kibernetike Presidenti francez, Francois Hollande ka premtuar se do të reagojë ndaj sulmeve kibernetike, pre e të cilave ra kandidat
Hakerja e ushtrisë vjedh të dhëna sekrete nga kompjuteri eprorit Shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes AISM, në Ministrinë e
Rezoluta në Kongresin amerikan: Shqipëria rrezikohet nga Rusia Rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri mund të ndikohet nga sulmet kibernetike dhe fushata propagandistike e Rusisë. Në k
Rusia mohon përfshirjen në sulmin ndaj "Yahoo" Rusia thotë se nuk ka qenë e përfshirë në pirateri kibernetike, një ditë pasi Departamenti i Drejtësisë njoftoi akt-padi
Krimet kibernetike / Rusia mban Snowden, i zgjat lejeqëndrimin Autoritetet e Rusisë kanë bërë me dije se e kanë vazhduar lejeqëndrimin për ish-kontraktorin e inteligjencës së Shteteve
Trump vendos në krye të sigurisë kibernetike ish-kryebashkiakun e New York-ut Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut, Rudy Giuliani, është zgjedhur nga presidenti Donald Trump si këshilltar për dosjen e “nx