999 rezultate për

ki-moon

Ban Ki-moon: Bota po shkon drejt asgjësimit atomik! Ish-Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon paralajmëron se bota po i afrohet gjithmonë e më shumë asgjësimit ato
SHBA-të i kërkojnë Koresë së Jugut të arrestojë vëllain e Ban Ki-moon Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan Koresë së Jugut të arrestojë vëllain e ish-Sekretarit të përgjithshëm të OKB-s
Të afërmit e Ban Ki-moon akuzohen për korrupsion Prokurorët amerikanë kanë ngritur akuza ndaj të afërmve të ish-Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-moon, pas dy
Ban Ki-moon: Aleppo sinonim për ferrin Evakuimi i civilëve dhe rebelëve nga Alepo lindore e Sirisë është ndalur, pasi rebelët janë akuzuar për mosrespektim të
Ban Ki-moon i kërkon falje Haitit për përhapjen e kolerës Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së në largim, Ban Ki-mun i ka kërkuar ditën e sotme falje popullit të Haitit për shkak të
Ban Ki-moon: SHBA dhe Rusisa të rifillojnë bisedat për armët bërthamore Shefi i OKB-së Ban Ki-moon, u ka bërë thirrje Rusisë dhe SHBA-së që të rifillojnë bisedimet për të zvogëluar arsenalin m
Haiti, plaçkiten kamionët me ndihma nën sytë e Ban Ki-moon Banorët e zemëruar të Haitit kanë plaçkitur kamionët me ndihma, teksa Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së vizitoi zonat e
Kryeministri Mustafa takon sekretarin Ban Ki-moon Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa ka takuar sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mo
Ban Ki-moon-Obamës: "Çfarë do bëjmë pas daljes në pension? Luajmë golf?" Presidenti amerikan, Barack Obama dhe sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon kanë përshëndetur dje njëri-tjetrin
Nishani takohet me Ban Ki-moon Presidenti Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në punimet e Sesionit të 71-të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve
Nishani i ftuar në OKB nga Ban Ki-moon, ja axhenda e takimeve Me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), Ban Ki-moon dhe Presidentit të Asam
Ban Ki-moon kërkon lejimin e ndihmave në Siri Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, u ka bërë thirrje SHBA-ve dhe Rusisë, që të kërkojnë nga p
"Bann Ki-moon i painformuar për dialogun me Serbinë" (VIDEO) Ban Ki-moon i ka kushtuar rëndësi të veçantë bisedimeve mes Kosovës dhe Serbinë në raportin për Kosovën, që flet për per
Ban Ki-moon fajëson Prishtinën e Beogradin për mosrespektim marrëveshjesh Ban Ki-moon, Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara ka deklaruar se zbatimi i marrëveshjeve midis Prishtinës dh
Reagon Ban Ki-moon: Dialogu Prishtinë-Beograd nuk ka përparim të konsiderueshëm Ban Ki-moon Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, ka deklaruar që zbatimi i marrëveshjeve midis Prishtinës dh
Një grua në krye të botës? Ban Ki-moon përfundon mandatin e Sekretarit të Përgjithshëm në muajin janar të 2017 dhe procesi për zgjedhjen e pasardhë
Ish-ministri serb Vuk Jeremiç, kandidat serioz për të zëvendësuar Ban Ki-moon Ekspertët e fushës së sigurisë vazhdimisht kanë shtruar nevojën e zbardhjes sa më shpejtë të këtyre rasteve, meqë ato kr
OKB e shqetësuar për ngecjen e integrimit në Kosovë Zytarët e OKB kanë njoftuar se më 25 gusht do të debatojë për Kosovën. Ban Ki-Moon, në raportin e fundit nga Sekretar
Ban Ki-Moon i shqetësuar për moszbatimin e Marrëveshjes Sekretari i Përgjithshëm Ban Ki-moon në raportin e tij të fundit mbi punën e UNMIK-ut dhe gjendjes në Kosovë ka shprehur
Ban Ki-moon's report: Opposition parties must put an end to violence The latest report on Kosovo from the Secretary General of the UN, Ban Ki Moon expressed concern about the violence of th