999 rezultate për

kfor-it

Ish-oficeri i KFOR-it thotë se do të detyrojë Norvegjinë të tërheqë njohjen e Kosovës Norvegjezi Christian Kash, ish oficer i KFOR-it i cili ishte i ngarkuar për marrëdhënie me publikun, ka deklaruar se “Fl
A do të ketë aksione të reja në Veri, flet zëdhënësi i KFOR-it Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, me rastin e paralajmërimit të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, se “Prisht
Puthja e kosovares për ushtarin britanik që po bën bujë Kosovarët do të jenë përherë falenderues ndaj shteteve mike, veçmas Amerikës për lirinë dhe pavarësinë e vendit tonë.
Kur shqiptarët i puthnin këmbët ushtarëve të KFOR-it sapo hynë në Kosovë (VIDEO) Kosova po bëhet gati për të festuar 20-vjetorin e çlirimit nga forcat serbe. 12 Qershori, njihet si dita e çlirimit t
20 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-së kundër forcave serbe Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Havijer Sollana, më 10 qershor 1999 kishte lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimi
KFOR-i amerikan duke trajnuar Policinë e Kosovës (VIDEO) Ushtarët e KFOR-it amerikanë muajin e kaluar u bënë bashkë me pjesëtarët e Policisë së Kosovës dhe ata kufitar, për garë
Ushtarët shqiptarë tërbojnë serbët, ku ndodheshin sot? (FOTO LAJM) Portali serb “Alo” ka publikuar një video dhe foto, ku shihen pjesëtarë të KFOR-it në pjesën matanë Ibrit, ndërkohë që a
Gjenerali i NATO-s: As e çojmë ndërmend të largohemi nga Kosova Gjeneral-lejtnant Christian Juneau, zëvendëskomandant i Komandës së Forcave të Bashkuara në Napoli, Shtabi i NATO-s, fto
Vetëvaret ish-punonjësi i KFOR-it në Prishtinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prishtinë ku raportohet se një person rreth 60 vjeç është gjetur i varur. Bëhet e
Zbardhet letra e një të burgosuri që i ka dërguar Hashim Thaçit Faton Hajrizi (33), i dënuar me 25 vjet burg për shkak të vrasjes së një ushtari rus të KFOR-it në vitin 2000 dhe për sh
Putinit i vendosen "mustaqe" në Kosovë (FOTO LAJM) Qytetarët e Leposaviqit thonë se ushtarët e KFOR-it i kanë shkatërruar fotografitë e presidentit të Rusisë Vladimir Puti
Helikopterët e KFOR do të "nxijnë" qiejt e Kosovës (VIDEO) Forcat e KFOR-it pritet që të kryejnë trajnime të ndryshme gjatë ditëve të fundit duke përfshirë edhe helikopterët. K
KFOR qartëson serbët: Nëse prekni Kosovën, menjëherë e pësoni Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian, Lorenzo D’Addario për mediat serbe ka thënë se KFOR-i është i gatshëm
Ushtria e Kosovës çmend Sheshelin: Kina dhe Rusia të fusin trupa në Kosovë Me rastin e formimit të Ushtrisë së Kosovës, kryetari i SRS, Vojislav Sheshel, thotë se Serbia tani mund të kërkojë që r
KFOR rrëfen pse i ka dërguar mjetet në veri Zëdhënësi i KFOR-it Vincenzo Grasso ka deklaruar për FoNet se konvoji i automjeteve të KFOR-it drejt veriut të Kosovës,
45 makina të KFOR-it zbarkojnë në veri, a do të ketë nesër trazira? Rreth 45 makina të KFOR-it sot rreth orës 10 të mëngjesit janë parë duke shkuar në drejtim të Leposaviqit. Siç raport
Haradinaj çon selam pranë zv.shefit të KFOR-it në majë të bjeshkëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj bashkë me zëvendëskomandantin e KFOR'it, gjeneralin amerikan John Boyd është ng
KFOR, drejt veriut të Mitrovicës Ushtarët e KFOR-it pritet të kryejnë disa ushtrime në pjesën veriore të Republikës së Kosovës. Kjo është bërë e ditur
Haradinaj mesazh serbëve, del shëtitje me komandantët gjermanë Në një kohë tensionesh me Serbinë, Haradinaj së bashku me komandantin e kontigjentit gjerman të KFOR-it, Eric Offermann
Haradinaj mesazh Vuçiçit, takohet ngrohtë me Komandantin e KFOR-it Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka nderuar komandantin e KFOR-it, Salvatore Cuoci me “Hartën e Artë të Kosovë