999 rezultate për

kfor-it

Ushtarët shqiptarë tërbojnë serbët, ku ndodheshin sot? (FOTO LAJM) Portali serb “Alo” ka publikuar një video dhe foto, ku shihen pjesëtarë të KFOR-it në pjesën matanë Ibrit, ndërkohë që a
Gjenerali i NATO-s: As e çojmë ndërmend të largohemi nga Kosova Gjeneral-lejtnant Christian Juneau, zëvendëskomandant i Komandës së Forcave të Bashkuara në Napoli, Shtabi i NATO-s, fto
Vetëvaret ish-punonjësi i KFOR-it në Prishtinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prishtinë ku raportohet se një person rreth 60 vjeç është gjetur i varur. Bëhet e
Zbardhet letra e një të burgosuri që i ka dërguar Hashim Thaçit Faton Hajrizi (33), i dënuar me 25 vjet burg për shkak të vrasjes së një ushtari rus të KFOR-it në vitin 2000 dhe për sh
Putinit i vendosen "mustaqe" në Kosovë (FOTO LAJM) Qytetarët e Leposaviqit thonë se ushtarët e KFOR-it i kanë shkatërruar fotografitë e presidentit të Rusisë Vladimir Puti
Helikopterët e KFOR do të "nxijnë" qiejt e Kosovës (VIDEO) Forcat e KFOR-it pritet që të kryejnë trajnime të ndryshme gjatë ditëve të fundit duke përfshirë edhe helikopterët. K
KFOR qartëson serbët: Nëse prekni Kosovën, menjëherë e pësoni Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian, Lorenzo D’Addario për mediat serbe ka thënë se KFOR-i është i gatshëm
Ushtria e Kosovës çmend Sheshelin: Kina dhe Rusia të fusin trupa në Kosovë Me rastin e formimit të Ushtrisë së Kosovës, kryetari i SRS, Vojislav Sheshel, thotë se Serbia tani mund të kërkojë që r
KFOR rrëfen pse i ka dërguar mjetet në veri Zëdhënësi i KFOR-it Vincenzo Grasso ka deklaruar për FoNet se konvoji i automjeteve të KFOR-it drejt veriut të Kosovës,
45 makina të KFOR-it zbarkojnë në veri, a do të ketë nesër trazira? Rreth 45 makina të KFOR-it sot rreth orës 10 të mëngjesit janë parë duke shkuar në drejtim të Leposaviqit. Siç raport
Haradinaj çon selam pranë zv.shefit të KFOR-it në majë të bjeshkëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj bashkë me zëvendëskomandantin e KFOR'it, gjeneralin amerikan John Boyd është ng
KFOR, drejt veriut të Mitrovicës Ushtarët e KFOR-it pritet të kryejnë disa ushtrime në pjesën veriore të Republikës së Kosovës. Kjo është bërë e ditur
Haradinaj mesazh serbëve, del shëtitje me komandantët gjermanë Në një kohë tensionesh me Serbinë, Haradinaj së bashku me komandantin e kontigjentit gjerman të KFOR-it, Eric Offermann
Haradinaj mesazh Vuçiçit, takohet ngrohtë me Komandantin e KFOR-it Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka nderuar komandantin e KFOR-it, Salvatore Cuoci me “Hartën e Artë të Kosovë
Formimi i ushtrisë do të ndikojë edhe te KFOR NATO ka qëndrim shumë të qartë. Aleanca e përkrahë zhvillimin e FSK-së në mandatin e tyre të tanishëm. FSK është forcë p
KFOR largohet nga Prizreni Në sheshin Shatërvan të Prizrenit, sot me fillim nga ora 16:30 me një ceremoni të largimit do tu jepet lamtumira ushtarë
KFOR çmend serbët: Ujmani është i Kosovës dhe vizitohet pa leje Zëdhënësi i KFOR-it Vincenco Graso, ka deklaruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka të drejtë ta vizitojë çdo ven
KFOR tregon forcën, ushtarë, blinda dhe makina kudo në Kosovë (VIDEO) KFOR-i ka publikuar një video gjatë ditës së sotme ku ka shfaqur pamje gjatë, siç thotë, ushtrimeve në të gjitha pjesët
KFOR tregon pse e morën nën kontroll Liqenin e Ujkanit Ushtarët e KFOR-it, nuk kanë marrë nën kontroll liqenin e Ujmanit mirëpo, prania e trupave është pjesë e një ushtrimi të
Liqeni i Ujmanit merret nën kontroll (VIDEO) Liqeni dhe Hidrocentrali i Ujmanit (Gazivodës) afër Zubin Potokut në veri të Kosovës, që nga mesnata, janë marrë nën kon