999 rezultate për

kfor-i

Kishte uzurpuar shtëpinë e shqiptarit, KFOR i hyn nga dritarja serbit (VIDEO) Ndonëse lufta kishte mbaruar, KFOR-i përballej ende me probleme të shumta që në ditët e para kur kishte hyrë në Kosovë.
Ish-oficeri i KFOR-it thotë se do të detyrojë Norvegjinë të tërheqë njohjen e Kosovës Norvegjezi Christian Kash, ish oficer i KFOR-it i cili ishte i ngarkuar për marrëdhënie me publikun, ka deklaruar se “Fl
KFOR-i: Mos u çudisni nëse shihni pengesa në rrugë Përmes një njoftimi për media KFOR ka bërë të ditur së sot në Rajonin e Komunës së Prizrenit, përkatësisht në afërsi të
A do të ketë aksione të reja në Veri, flet zëdhënësi i KFOR-it Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso, me rastin e paralajmërimit të shefit të diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, se “Prisht
Puthja e kosovares për ushtarin britanik që po bën bujë Kosovarët do të jenë përherë falenderues ndaj shteteve mike, veçmas Amerikës për lirinë dhe pavarësinë e vendit tonë.
Kur shqiptarët i puthnin këmbët ushtarëve të KFOR-it sapo hynë në Kosovë (VIDEO) Kosova po bëhet gati për të festuar 20-vjetorin e çlirimit nga forcat serbe. 12 Qershori, njihet si dita e çlirimit t
20 vjet nga ndalja e bombardimeve të NATO-së kundër forcave serbe Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Havijer Sollana, më 10 qershor 1999 kishte lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimi
KFOR-i amerikan duke trajnuar Policinë e Kosovës (VIDEO) Ushtarët e KFOR-it amerikanë muajin e kaluar u bënë bashkë me pjesëtarët e Policisë së Kosovës dhe ata kufitar, për garë
KFOR-i gjerman do të qëndrojë për të mbrojtur Kosovën Ushtarëve gjermanë të KFOR-it në Kosovë do t’u vazhdohet edhe për një vit mandati për misionin e tyre paqeruajtës në ven
U tmerruan serbët, KFOR tregon pse ushtarët shqiptarë ishin në veri Zyra për Informim e Shtabit të KFOR-it ka njoftuar se gjendja në veri, si dhe në mbarë Kosovën, është nën kontroll. P
Ushtarët shqiptarë tërbojnë serbët, ku ndodheshin sot? (FOTO LAJM) Portali serb “Alo” ka publikuar një video dhe foto, ku shihen pjesëtarë të KFOR-it në pjesën matanë Ibrit, ndërkohë që a
Gjenerali i NATO-s: As e çojmë ndërmend të largohemi nga Kosova Gjeneral-lejtnant Christian Juneau, zëvendëskomandant i Komandës së Forcave të Bashkuara në Napoli, Shtabi i NATO-s, fto
Vetëvaret ish-punonjësi i KFOR-it në Prishtinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prishtinë ku raportohet se një person rreth 60 vjeç është gjetur i varur. Bëhet e
Zbardhet letra e një të burgosuri që i ka dërguar Hashim Thaçit Faton Hajrizi (33), i dënuar me 25 vjet burg për shkak të vrasjes së një ushtari rus të KFOR-it në vitin 2000 dhe për sh
Putinit i vendosen "mustaqe" në Kosovë (FOTO LAJM) Qytetarët e Leposaviqit thonë se ushtarët e KFOR-it i kanë shkatërruar fotografitë e presidentit të Rusisë Vladimir Puti
Helikopterët e KFOR do të "nxijnë" qiejt e Kosovës (VIDEO) Forcat e KFOR-it pritet që të kryejnë trajnime të ndryshme gjatë ditëve të fundit duke përfshirë edhe helikopterët. K
Vuçiç ende mendon se ROSU nuk hyn në veri Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se përveç FSK-së, as njësia speciale e Policisë së Kosovës, ROSU, nuk mund t
KFOR qartëson serbët: Nëse prekni Kosovën, menjëherë e pësoni Komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali italian, Lorenzo D’Addario për mediat serbe ka thënë se KFOR-i është i gatshëm
Ushtria e Kosovës çmend Sheshelin: Kina dhe Rusia të fusin trupa në Kosovë Me rastin e formimit të Ushtrisë së Kosovës, kryetari i SRS, Vojislav Sheshel, thotë se Serbia tani mund të kërkojë që r
KFOR rrëfen pse i ka dërguar mjetet në veri Zëdhënësi i KFOR-it Vincenzo Grasso ka deklaruar për FoNet se konvoji i automjeteve të KFOR-it drejt veriut të Kosovës,