999 rezultate për

ketij

Drejt shembjes? Trualli i Teatrit Kombëtar i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës (FOTO LAJM) Vendimi i Këshillit të Ministrave për kalimin në pronësi të Bashkisë Tiranë, të truallit të "Teatrit Kombëtar" është bo
Përzgjidhet formacioni më i mirë i viteve 2000 në Serie A Pasi ndërtoi formacionet më të mira të viteve ‘80 dhe ‘90, faqja “Gentleman Ultra” ka zgjedhur dhe formacionin më të mir
COVID-19/ Akordohet fondi prej 55 mijë lekësh shpërblim, kategoritë përfituese I gjithë personeli që shërben në institucionet e përkujdesjes shoqërore rezidenciale publike, që janë në përgjegjësi adm
Mira Kazhani e Bieta Sulo rrogë tek UKT, Blendi Fevziu e thotë hapur: E papranueshme! Pozicioni i punës tek UKT i gazetares Mira Kazhani dhe Bieta Sulos ka bërë shumë zhurmë në media. Së fundmi ka qënë
OFL vijon misionin, sekuestrohet 1.2 milion litra naftë në kompaninë e Lul Berishës Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar punën për goditjen e subjekteve që kryejne aktivitete të paligjshme. Sipas njofti
Arsenali nuk ka ndërmend të shpenzojë shumë gjatë këtij afati kalimtar Arsenal ka vendosur që për këtë verë mos të harxhojë shuma të mëdha parash, raporton Evening Standard. Kreu i klubit
Ndeshjet pa tifozë, gjermanët krijojnë aplikacion për të bërë tifo nga shtëpitë Në Gjermani po flitet gjithnjë e më shumë për rifillimin e Bundesligës në muajin maj, sidomos pas miratimit të ardhur ng
Sipas formës së trupit tuaj, ky është fustani perfekt për pranverë (FOTO LAJM) Fustan tubin, i gjatë apo me jakë portofol? Propozimet e këtij sezoni janë shumë feminilë, të lehtë, pranverorë, por ësh
Një për çdo ditë në karantinë, tatuazhet e këtij djali janë çmenduri (FOTO LAJM) Karantina të bën ekspert në kuzhinë, të bën të presësh flokët vetë, ose ose të bësh nga një tatuazh për çdo ditë të kalu
Presidenti i Lazios sfidon Juventusin për titullin kampion Presidenti i Lazios, Claudio Lotito, këmbëngul që sezoni në Itali të vazhdojë, ndërsa është i bindur se do ta sfidojë Ju
ZYRTARE/ Formula 1 anulon edhe Çmimin e Madh të Francës Çmimi i Madh i Francës, i planifikuar për 28 qershor, është bërë gara e 10-të e sezonit të Formula 1 që do të anulohet p
COVID-19 paralizoi arsimin, dy skenarët për mbylljen e këtij viti akademik Ndryshe nga shkollat që presin udhëzimet e Ministrisë së Arsimit për zhvillimin e mësimit në distancë, universitetet, li
Zbulohet shuma marramendëse që Barcelona po humbet për çdo ndeshje të pa zhvilluar në Camp Nou Shtypi spanjoll ka llogaritur humbjet e Barcelonës në këtë periudhë pandemie me koronavirus. Për shkak të këtij virus
Këto janë fanellet e raja të PSG-së (FOTO LAJM) PSG ka zbuluar fanellat e reja që do të veshë në sezonin e ardhshëm, të cilat do të jenë nën logon e prestigjiozit Nike.
Shkelja e karantinës, Ruçi i ashpër me deputetët: E patolerueshme! "T'a përjashtoni nga mbledhja e komisionit cilindo nga deputetët që shkel masat dhe mos e lejoni futjen e tij në mbledhj
Kumanova, vatër e re e koronavirusit, çdo ditë rritet numri i të infektuarve (VIDEO) Kumanova po shndërrohet në vatër të re të të infektuarve nga koronavirusi, shkruan gazeta LAJM. Me 11 të infektuarit
Përgatituni për verën, këto janë 6 trendet e "detyrueshme" të këtij viti (FOTO LAJM) Kohët e fundit stina e verës duket si një ëndërr, por, në fund të fundit, ju e dini që jemi të gjithë ëndërrimtarë, apo
Trajneri i Juventusit nuk ka ndërmend të lejojë largimin e këtij lojtari Prej ditësh është raportuar për një interesim të United dhe Realit për mbrojtësin 70 milionsh të Juventusit, Matthias De
COVID-19 sjell "paqe" në Shqipëri, Rama: Me Metën kemi dakordësi! Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka da
Parashikimi i frikshëm, ja çfarë mund të ndodhë nëse nuk zhvillohet Botërori i F1 Katër makina (skuadra) rrezikojnë të largohen nga Formula 1 nëse botërori i këtij sporti nuk do të zhvillohet këtë vit (