999 rezultate për

ketij

Rikthehen tifozët në Serie A para përfundimit të këtij sezoni? Serie A po shpreson që tifozët të kthehen në stadiume para përfundimit të stinorit. Gjitha 20 klubet e Series A kanë
Aksident në Lazarat, makina del nga rruga dhe përfundon e përmbysur Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në Gjirokastër, në Lazarat. Një fuoristradë tip “Suzuki” ka dalë
Chelsea mposhtet nga Sheffield, Championsi në rrezik (VIDEO) ‘Blutë’ e Frank Lampard kanë regjistruar një nga paraqitjet më të dobëta të këtij sezoni, në udhëtimin te Sheffield, për
Me sloganin "Realizo ëndrrën", Ziberi shkon në Tetovë Kandidati për Kryeministër, Naser Ziberi, me sloganin “Realizo ëndrrën” ka vizituar ditën e sotme komunën e Tearcës dhe
Përplasje e ashpër Osmani-Hoti (VIDEO) Kryeparlamentarja Osmani pati edhe disa përplasje me kryeministrin Avdullah Hoti. Ajo kërkoi edhe shkarkimin e anëtarëve
I fiksuar pas jetës së luksit, kush është princi i këtij ishulli të fshehtë (FOTO LAJM) Vendi i vogël i Bruneit, i fshehur në ishullin e Borneos, dëgjohet shumë pak nëpër botë. Por ajo që dinë të gjithë, ësht
UEFA vjen me disa vendime për Championsin e këtij sezoni, ndeshjet kthyese, oraret dhe formati Ashtu siç ishte paralajmëruar, ndeshjet çerekfinale dhe gjysmëfinale do të zhvillohen me nga një ndeshje. Sa i përket
Do fërkoni sytë, kështu do dukeshin VIPAT nëse do të ndryshonin gjini (FOTO LAJM) Aplikacioni FaceApp është rikthyer përsëri në vëmendje ditët e fundit. Ky aplikacion, “shndërron” meshkujt në femra e an
Karrota dhe vezë, sekreti për të reduktuar rrudhat Kontakti i vazhdueshëm me kushtet e jashtëme atmoferike, mimikat e një sërë faktorësh të tjerë, ndikojnë drejtpërdrejtë
Takimi me Mustafën, reagon Rama: I nderuar nga mikpritja e tij Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama edhe pak orë do të qëndroj në Kosovë, ku po përmbyll vizitën e tij dy ditore. Dje
Juventusi "prezanton" Arthur, Messi ishte kundër këtij transferimi! Shikoni se çfarë tha në 2018 (VIDEO) Juventusi ka zyrtarizuar pas Barcelonas afrimin e Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo për 72 milionë euro të pagueshm
Një histori banale korrupsioni me ligjin e sigurimeve, si u zhbë skema "bonus malus" Nga Emirjon Senja 4-5 vite punë e specialistëve më të mirë vendas për të bërë një gjë të hajrit për qytetarët në
Sipas formës së trupit tuaj, ky është fustani perfekt për secilën prej jush (FOTO LAJM) Fustan tubin, i gjatë apo me jakë portofol? Propozimet e këtij sezoni janë shumë feminilë, të lehtë, pranverorë, por ësh
Grabitje gjatë natës, vidhet kasaforta e këtij institucioni Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Tiranë. Sipas informacioneve të para mësohet se është grabitur gjatë nat
Bjonde dhe me plot stil, si duket sot "Zhadja" (FOTO LAJM) Emri "Zhade" do të mbetet gjatë në kujtesën e secilit. Seriali brazilian "El Clone", ka qenë një nga serialet më të n
Teknologjia Digjitale për Trashëgiminë Kulturore (VIDEO) Trashëgimia kulturore, si aseti më i madh kombëtar, jo vetëm duhet ruajtur por edhe duhet promovuar. Gjithmonë e më shum
Masat e vonuara kundër koronavirusit, merret në pyetje kryeministri Conte Me shume se dy ore ka zgjatur seanca e pyetjeve ndaj kryeministrit italian, Giuseppe Conte të premten në lidhje me masat
Euro i rikthehet rrugës së "artë"? Me sa u këmbye sot Monedha e përbashkët ka shënuar një rritje të lehtë vazhdueshme në tregun e brendshëm gjatë dy javëve të fundit. Sipas k
"Zhduket" Kejda, çfarë po ndodh me vajzën bukuroshe të Majlinda Bregut (FOTO LAJM) Vajza e ish-deputetes së Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, është kthyer tashmë në një nga vajzat më të komentuara të
Aksion në Këlcyrë: Çfarë zbuluan dhjetra efektivë policie dhe dronë (VIDEO) Dhjetra efktivë policie kanë "zbarkuar" në Këlcyrë për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike. Sipas policise,