999 rezultate për

keti

Të dyshuar për koronavirus, dalin negativ tre rastet në Korçë Fatmirësisht kanë rezultuar negativ tre rastet e dyshuara për koronavirus në Korçë. Mostrat e tyre u dërguan ditën e
Rrëzimi i qeverisë së Albin Kurtit, Veton Surroi: Çfarë e pret vendin në ditët në vijim Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi, ka bërë një rikapitulim të asaj që ndodhi të mërkurën, kur në Kuvend u votua moc
Meta nuk harron, i rikthen Ramës për shqyrtim Kuvendit ligjin e pronave Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend Ligjin për Përfundimin e Proceseve Kalimtare të Pronësisë, i cili u miratua në
Ky qytet i Shqipërisë vendos "traun": Nuk lejohet të futet askush Policani ka gjetur një formë origjinale për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Prej disa ditësh, në hyrje të qytetit ësht
Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit hedh poshtë dështimin e këtij sezoni: Serie A rikthehet në korrik dhe gusht Presidenti i Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Gabriele Gravina, e ka hedhur poshtë idenë e dështimit të këtij
Do paguhet nga taksat e shqiptarëve! Shteti duhet t’i paguajë 140 milionë euro Beketit Shteti shqiptar duhet t’i paguajë biznesmenit italian, Françesko Beketi, një shumë që shkon deri në 140 milionë euro.
Koronavirusi: Instituti i farmaceutikës në Itali jep OK për testimin e ilaçit japonez Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, tha se AIFA ka rënë dakord për testimin e ilaçit japonez kundër gripi
Pandemia e Koronavirusit, si u gjunjëzua bota e sportit E pësoi edhe sporti, e sidomos futbolli në vendin tonë, që nuk i shpëtoi këtij virusi vrastar. Në Kategorinë Superiore n
Si u gjunjëzua bota e sportit nga koronavirusi Pandemia e Koronavirusit pati një ndikim të menjëhershëm në botën sportive, sa detyroi të gjitha Federatat e disiplina
Premier League ka planin gati, kur nis ky sezon, kur mbaron dhe fillimin e sezonit tjetër Premierliga duket se tashmë ka hartuar planin për të dalë nga situata e jashtëzakonshme. Kampionati elitar i futbolli
Koronavirusi detyron Ibrahimovic të mendojë pensionimin Tashmë edhe mund të kemi parë ndeshjen e fundit të Zlatan Ibrahimovic, nëse Serie A nuk zhvillon këtë edicion sipas plan
Këngët nuk do të pranohen vitin e ardhshëm në Eurovision, ç'do ndodhë me Arilenën (FOTO LAJM) Organizatorët e Eurovision Song Contest po mundohen të gjejnë një zgjidhje alternative pas konkursi i këtij viti u anulu
KORONAVIRUSI/ Yuri Kim mesazh mjekëve e policëve shqiptar: Ju mishëroni vlerat e këtij populli! "Ju mishëroni çdo gjë që e gjithë bota adhuron te Shqipëria dhe populli shqiptar, kurajo, besnikëri dhe këmbëngulje, pav
Spitali i Gjakovës-qeveritarëve: Spitali ka nevojë për maska e pajisje tjera, jo për fotografi Spitali rajonal “Isa Grezda” në Gjakovë përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se Spitali ka nevojë për maska e
Tërhiqet Rangnick, nuk bindet nga projekti i Milanit? Emërimi i Ralf Rangnick në pankinën e Milan dukej një çështje e përfunduar në fillim të marsit, favorizuar nga dëshira e
Koronavirusi prek Shqipërinë, Meta paralajmëron konferencë urgjente Presidenti i Republikës Ilir Meta do të ketë këtë pasdite një komunikim me gazetarët në institucionin e Kreut të Shtetit
Shkenca ofron shumën e majme për këdo që pranon të infektohet nga koronavirusi, çfarë fshihet pas këtij misioni Shkencëtarët në Londër ofrojnë një shumë prej 3 500 stërlinash për këdo që pranon në mënyrë vullnetare të infektohet me
Çfarë po ndodh në Kosovë? 9 persona u eliminuaan gjatë 2 muajve të parë të këtij viti Nëntë persona kanë mbetur të vrarë në pesë vrasjet që janë kryer në dy muajt e parë të vitit 2020. Në muajin janar dh
"Reketi', Remenski: Nikollovski ia fshehu rastin qeverisë (VIDEO) Ish drejtori i DSK-së, Goran Nikollovski kishte dijeni për “Reketin” që në nëntor të vitit 2018, por nuk ka bërë asgjë,
Shkatërrimi pas tërmetit, Ahmetaj: 4000 familje do të futen në shtëpi të reja brenda këtij viti! Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj duke folur përpara banorëve të Thumanës, deklaroi se qeveria shqiptare po bën të