999 rezultate për

keste

Zbardhet vendimi i ri i ministrisë së Financave: Anulohen gjobat e vendosura! Ministria e Financave ka lajmëruar heqjen e gjobave për mospagimin e kësteve paraprake të Tatimit mbi Fitimin për 3-mujo
Opozita parlamentare kërkon takim me Fleckestein, zbulohet tema e diskutimit Tre kryetarët e grupeve parlamentare opozitare do të kenë sot një takim me Knut Fleckestein, këshilltarin e kreut të Kuv
Shtyrja e kësteve të kredive, Banka e Shqipërisë bën njoftimin e rëndësishëm Banka e Shqipërisë ka shtyrë këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020 për shkak të situatës nga pandemia e koronaviru
Rama jep lajmin e mirë: Shtyhen sërish këstet e kredive për shqiptarët! Kryeministri Rama ka njoftuar shtyrjen për të dytën herë të afatit të shlyerjes së kredive për bizneset dhe individët që
Mbi 227 mijë abonentë përfitojnë faljen e kamatëvonesave, si mund të përfitohet Në kuadër të planit të hartuar nga qeveria për zbutjen e efektit negativ që krijon përballimi i emergjencës mjekësore të
"Ju dua!" Rama firmos urdhrin: Shtyhen këstet e kredive deri më 31 maj Kryeministri Edi Rama njofton se sapo ka firmosur urdhrin për shtyrjen e kësteve të kredive. Kreu i qeverisë publikon
Bankat pezullojnë pagesat e kësteve të kredive Banka Qendrore e Kosovës dhe Shoqata e Bankave kanë marrë vendim për pezullimin e kthimit të këstëve të kredive, shkruan
Zbardhet vendimi: "Një vrimë në ujë", kush përfiton dhe si do të bëhet pezullimi i pagesave të kësteve të kredive Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka zbardhur vendimin në lidhje me pezullimin e pagesave të kësteve të kredisë
Propozimi më i ri i qeverisë, TVSH me këste Bizneset që kanë detyrime të prapambetura ndaj administstratës tatimore për tatimin mbi vlerën e shtuar mund ti shlyejnë
Rënia e euros, si po ndikohen këstet e kredisë, çmimet e shtëpive, pagat Euro po këmbehet këto ditë me rreth 129-130 lekë, niveli më i ulët në dhjetë vjet, ndërsa dollari ka zbritur afër 104-10
OSHEE publikon skemën e pagesës së faturave të prapambetura Skema lehtësuese për faturat e prapambetura të energjisë do të vazhdojë edhe në 2018-en. Vendimi është marrë në mbledhje
Përfundon takimi i Fleckestein me Bashën në selinë e PD Kreu i PD-së, Lulzim Basha, pasi mbajti një fjalim sot pasdite në çadrën e protestuesve u ka kërkuar falje atyre që do t
OSHEE rikthen pagesën me këste të dritave OSHEE ka rikthyer skemën e pagesave me këste të energjisë për qytetarët dhe bizneset debitore. Për familjarët, skema par
Vazhdon derbi mes Milanit dhe Interit për ... Milan dhe Inter vazhdojnë të luajnë një derbi të ashpër jashtë fushave të lojës në merkato. "Molla e sherrit" është Kond
EVN: Pagesë me këste për banorët e "Lagjes së Trimave" EVN Maqedoni i vjen në ndihmë banorëve të "Lagjjes së Trimave" në Kumanovë pas ngjarjeve të 9 Majit, duke rekonstruar rr
Debitorët e energjisë tashmë mund të paguajnë me këste Në bazë të një vendimi të ri, tashmë të gjithë debitorët e energjisë mund të paguajnë me këste, në mënyrë që të shlyejnë
Gjiknuri: Borxhet me këste për energjinë Edhe një herë tjetër, ministri Gjiknuri është ndalur tek aksioni i energjisë elektrike, duke i mëshuar faktit se borxhet
Shpërndahet kësti i parë i dëmshpërblimit për ish të përndjekurit Një grup ish-të përndjekurish morën sot këstin e parë të dëmshpërblimit. Gjatë ceremonisë ishte i pranishëm edhe ministr
Skema e re e përfitimit të kësteve për 2,754 të përndjekur politik Qeveria ka bërë gati ndryshimin e ligjit për të përndjekurve politikë ku pritet që të përfitojnë rreth 2,754 persona. Pr
Ministria e Financave bën gati këstet për të përndjekurit politik Ministria e Financave ka publikuar listën e re të të përndjekurve që do të përfitojnë dëmshpërblim. Pagesa do të kryhet