999 rezultate për

keshtjelle

Brenda "kështjellës" luksoze të çiftit Obama, shifra e çmendur që është shpenzuar (FOTO LAJM) Ish-presidenti Barack Obama dhe zonja e tij Michelle Obama kanë blerë një shtëpi me shtatë dhoma gjumi, në Masaçuset, dh
Duket si një kështjellë, kjo është shtëpia e re e Meghan dhe Harry (FOTO LAJM) Pasi u larguan nga Mbretëria e Bashkuar, Meghan dhe Harry shkuan në Kanada, ku qëndruan disa kohë para se të shpërngules
Ndihmësi infektohet me Covid-19, Mbretëresha merr menjëherë vendimin Një nga punonjësit e stafit të Pallatit Mbretëror ka rezultuar i prekur me koronavirus. Me të mësuar këtë, Mbretëresha E
Koronavirusi, evakuohet pa afat Mbretëresha Elizabeth II Familja Mbretërore në Britaninë e Madhe ka dalë sot me një deklaratë për sa i përket masave që po merr kjo familje ndaj
Dukesha tregon për jetën në kështjellën e lashtë (FOTO LAJM) Dukesha e Rutlandint ka treguar për kamerat kështjellën e vjetër ku ajo jeton mes luksit. Kështjella i ka muret të de
Gjejeni pak sa afër ndodhet kjo kështjellë që duket si e dalë nga përrallat (FOTO LAJM) Nëse kështjella e “Frozen” do të ekzistonte vërtet, me siguri do të ishte kjo. Kjo kështjellë, ose më saktë "bizhuteri a
Kështjella më e lartë e ndërtuar nga rëra Në Binz të Gjermanisë është ndërtuar kështjella më e lartë nga rëra. Definitivisht nuk është një kështjellë rëre që jemi
Brenda kështjellës përrallore të Princ Harryt (FOTO LAJM) Është ëndërr të jetosh në këtë kështjellë përrallore me vlerën prej 2.5 milion £, me vendndodhje në ishullin Majorca.
Kartolina e fundvitit për festa? Meghan dhe Harry sjellin foton e papublikuar nga dasma Një kartolinë nga familja mbretërore. Jo se do na mbërrijë ndonjë ditë në derë, por pse të mos e shohim? Në këtë kohë
Pamje spektakolare nga qielli (FOTO LAJM) Një meteor shpërtheu dhe u shpërbë në qiell gjatë natës. Bëhet fjalë për një skenë që ndodh ta shikosh dhe ta kapësh vet
Një kështjellë në qiell, zbulohet misteri i kësaj ndërtese (FOTO LAJM) Historia e saj është po aq mistike sa edhe pamja e saj. Kjo vilë e quajtur “Kështjella mbi re” është ndërtuar në viti
Njihuni me 10 kështjellat sekrete në Europë, një prej tyre është shqiptare (FOTO LAJM) Luftëra, rrethime, mbrojtje, karantina, fantazma, histori njerëzore dhe dashurie, që të gjitha këto kanë ndodhur brenda
Si po e presin fansat dasmën mbretërore? Me batanije dhe bukë me vete (FOTO LAJM) Ditwn e sotme princi Harry i Anglisë do të martohet me aktoren amerikane Meghan Markle, duke realizuar kështu një nga ma
Martesa e Harryt dhe Meghanit do të tërheqë më shumë se 100 mijë turistë Martesa e princit Harry dhe Meghan Markle, më 19 maj, do të tërheqë më shumë se 100 000 vizitorë në kështjellën Windsor,
Martesa e Harryt dhe Meghanit do tërheqë 100.000 turistë Martesa e princit Harry dhe Meghan Markle, më 19 maj, do të tërheqë më shumë se 100 000 vizitorë në kështjellën Windsor,
Djali i cili shpëtoi një kështjellë! (FOTO LAJM) Ishte viti 1997 kur 12-vjeçari Mark Baker filloi fushatën e tij për të mbrojtur të ardhmen e kështjellës Gërych Castle,
Ka kushtuar 128 mijë dollarë, torta lë gojëhapur dasmorët (FOTO LAJM) Mysafirët e pranishëm në një dasëm luksoze u shokuan kur panë tortën e dasmës e sila ishte 4 metra e lartë dhe kishte ku
Foto spektakolare, 50-vjeçari vërteton legjendën e kështjellës (FOTO LAJM) Një baba beson se ai mund të ketë kapur imazhin e një murgu fantazmë, gjatë një vizite në një kështjellë me djalin e tij
Mbreti më i pazakontë në botë, jeton në një kështjellë rëre (FOTO LAJM) Prej 22 vitet e fundit Marcio Mizael Matolias, 44 vjeçar, ka jetuar brenda kështjellës së tij të rërës rrethuar nga libr
25 000 persona blejnë rrënojat e një kështjelle Shpëtimi i një rrënoje të stilit romantik, në perëndim të Francës nëpërmjet blerjes në grup, tejkaloi të gjitha pritshmë