999 rezultate për

keshtjella

Të braktisura dhe të mistershme, kështjellat më tërheqëse në botë (FOTO LAJM) Historitë dhe sekretet që ato mbartin i bëjnë edhe më tërheqëse ato. Por për këto ndërtesa të mëdha mjafton fakti që jan
E besoni dot? 1500 kështjella janë në shitje në Francë (FOTO LAJM) Më shumë se 1 500 kështjella mund të jenë në shitje në Francë, raportoi gazeta franceze “Le Figaro”, duke përmendur eksp
Dukesha tregon për jetën në kështjellën e lashtë (FOTO LAJM) Dukesha e Rutlandint ka treguar për kamerat kështjellën e vjetër ku ajo jeton mes luksit. Kështjella i ka muret të de
Yjet e futbollit, shtëpitë si kështjella dhe kopshte me kondicioner, sa kanë kushtuar (FOTO LAJM) Shtëpia e Gary Neville është padyshim një nga më të veçantat e para ndonjëherë. Shtëpia ka formë luleje, e mimeti
Njihuni me 10 kështjellat më madhështore në botë (FOTO LAJM) Përgjatë historisë së njerëzimit, interesimi për kështjellat, dukjen e tyre, arkitekturën apo historinë që fshihet pas k
Kështjella më e lartë e ndërtuar nga rëra Në Binz të Gjermanisë është ndërtuar kështjella më e lartë nga rëra. Definitivisht nuk është një kështjellë rëre që jemi
Këto janë kështjellat më të bukura në Angli (FOTO LAJM) Trashëgimia Awards 2019 ka zbuluar vendet më të mrekullueshme ku mund t’i viziton në Britani të madhe. Ndër to kështj
Mahnituni, kjo është “kështjella mbi re” që po habit botën Historia e saj është po aq mistike sa edhe pamja e saj. Kjo vilë e quajtur “Kështjella mbi re” është ndërtuar në vitin
Njihuni me 10 kështjellat sekrete në Europë, një prej tyre është shqiptare (FOTO LAJM) Luftëra, rrethime, mbrojtje, karantina, fantazma, histori njerëzore dhe dashurie, që të gjitha këto kanë ndodhur brenda
25 000 persona blejnë rrënojat e një kështjelle Shpëtimi i një rrënoje të stilit romantik, në perëndim të Francës nëpërmjet blerjes në grup, tejkaloi të gjitha pritshmë
Ambasada më e shtrenjtë në botë! Kështjella e SHBA prej 750 milionë paund në Angli (FOTO LAJM) Ambasadori i SHBA në Britani Woody Johnson ka treguar ndërtesën e tij të re të ambasadës prej 750 milionë paundësh në ju
Kështjella në Rumani që nuk i lejon çiftet të ndahen Në Rumani ekziston një fshat i vogël në Jug të vendit që quhet Biertan.Aty para shumë shekujsh u ngrit një ndërtesë e çu
Aty ku fantazia takon realitetin, 6 kështjellat e filmave Disney që mund t’i vizitoni në jetën reale (FOTO LAJM) Harrojeni Princin e Kaltër, kafshët që flasin dhe njëbrirëshat. Nëse këto krijesa nuk ekzostojnë, kështjellat dhe pallat
Rekord “Guinness”, kështjella më e lartë prej rëre (VIDEO) Një ekip ndërkombëtar artistësh kanë ndërtuar kështjellën më të lartë prej rëre në botë, në Gjermani. Një kompani udhëti
"Kështjella e Ëndrrave" e çiftit Obama, ja si duket nga brenda Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama dhe bashkëshortja e tij Michelle Obama, pas disa javësh
Ditëlindja e veçantë e Monika Kryemadhit, urimi i të rinjve të LRI-së: Ti je kështjella jonë! Të rinjtë e LRI-së i kanë dërguar një letër të hapur Monika Kryemadhit me rastin e ditëlindjen së saj. Letra është publi
Kështjellat sekrete në Europë, ja ku renditet e Krujës (FOTO LAJM) Kështjellat janë ndërtesat të cilat karakterizohen nga luftëra, rrethime, mbrojtje, karantina, fantazma, histori njerëzo
Kështjellat më të bukura në botë (FOTO LAJM) Ndërtime që të lënë mbresa dhe dëshira për ti vizituar është e madhe. Nga pamjet duken si kështjella përrallash por që n
Stema e re e Maqedonisë kopje e stemave shqiptare (FOTO LAJM) Stema e re e Republikës së Maqedonisë duket se është më shumë shqiptare sesa maqedonase. Familje të njohura shqiptare, p
Dhjetë kështjella përrallore (FOTO-LAJM) Duken si piktura por ekzistojnë vërtetë. Janë këto dhjetë Kshtjellat përrallore më të bukura në botë të seleksionuara ng