E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

keshilltaret

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, këshilltarët bashkiakë nisin dorëheqjet: Përbindësha! Pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar, vendim ky që u fimros nga këshilltarët e bashkisë së Tiranës, kanë nisur do
Në Shqipëri "grihen" mes tyre, shihni si pozojnë Ulsi Manja dhe këshilltarët e Metës në Venecia (FOTO LAJM) Ditën e sotme Komisioni i Venecias dha opinionin zyrtar dhe përfundimtar mbi dekretin e Presidentit të Republikës, për ç
Meta dorëzohet, çon këshilltarët para Komisionit të Venecias Komisioni i Venecias do të shprehet nesër në mënyrë përfundimtare lidhur me dekretin e Metës për 30 qershorin. Por e
Haskuka kapitullon në Prizren Anëtarët e opozitës nga PDK-ja dhe AAK-ja në Kuvendin Komunal të Prizrenit braktisën seancën e sotme të Kuvendit Komunal
Vuçiç: Ja çfarë i thanë Haradinajt këshilltarët e Merkelit Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka thënë se këshilltarët e Kancelares Angela Merkel, që dje kanë qëndruar në Prish
Mediat serbe nxjerrin detaje, Gjermania kundër ndryshimit të kufirit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim dy këshilltarët politikë të Kancelares Angela Merkel: Jan H
Mbetet mister takimi i Vuçiçit me këshilltarët e Merkel Presidenti serb Aleksandar Vuçiç mbajti një takim mbrëmë me Jan Hecker dhe Matthias Leuttenberg, këshilltarët e kancelar
Haradinaj nuk jep detaje për takimin me këshilltarët e Merkel Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim dy këshilltarët politikë të Kancerales Merkel, Jan Hecke
Të dërguarit e Trumpit nisën takimin me Haradinajn dhe Thaçin Ka filluar takimi mes krerëve shtetërorë me delegacionin e Këshillit Kombëtarë të Sigurisë në SHBA. Delegacioni që ud
Këshilli i Evropës kërkon të dijë si emërohen këshilltarët në Qeveri Këshilli i Evropës ka bërë dhjetëra rekomandime për Qeverinë e Kosovës se si të parandalojë korrupsionin e nivelit qendr
Edhe këshilltarët e Pacollit me paratë e qytetarëve flenë në hotele të shtrenjta Shumat e përcaktuara nga shteti për shpenzim në hotele gjatë vizitave zyrtare nuk dolën të mjaftueshme për dy këshilltar
Qindra mijëra euro në vit për këshilltarët e Zaevit “Unë nuk i ndaj qytetarët e Maqedonisë, absolutisht besoj se secili mund të jetë i angazhuar. Të jenë bashkëpunues, diku
Shaqiri këshillon Zaevin nga shtëpia 23 persona që e këshillojnë kryeministrin Zoran Zaev çdo ditë shkojnë në punë dhe kanë zyrat e veta, ndërsa 33 këshillta
Njihuni me këshilltarët e Zaevit, mes tyre edhe një shqiptar Kryeministri Zoran Zaev ka angazhuar plot 13 këshilltarë, të cilët kanë marrë zotimin ta këshillojnë atë për çështje të
Arrestimi i kuksianëve, këshilltarët padisin policinë Keshilltarët e Bashkisë Kukës kanë ngritur një padi penale ndaj Prokurorisë dhe Policisë së Shtetit pas arrestimit të di
Rama me “dorë të hekurt”, përjashton LIVE këshilltarët socialistë të Kukësit Pretesta e sotme në Kukës ka përshkallëzuar nga një protestë paqësore, në një të dhunshme duke u bërë kryetemë e ditës.
Zgjidhet kreu i Këshillit Komunal të Tetovës Këshilli Komunal i Tetovës më në fund arriti që të zgjedh kryetarin e saj. Bekim Memeti me 18 vota pro asnjë kundër
Tjetër goditje për LSI: Dy këshilltarët në Pukë braktisin Kryemadhin Dy këshilltarët e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Bashkinë e Pukës janë larguar nga LSI. Kjo lëvizje vjen pas lar
Në këtë kohë miratohet buxheti i Gostivarit Javën e ardhshme shpresojmë që përfundimisht do të miratohet buxheti i Komunës së Gostivarit – është shprehur Kreu i Kom
Këshilltarët e Putinit në Shkup: Nuk keni nevojë për BE Rusia nuk do të pengoj ose të përzihet në Maqedoni për faktin a duhet që të hyjë në BE ose në NATO, megjithëse do ta res