999 rezultate për

keshillohet

Përse furça e dhëmbëve duhet lagur para se të vendoset pasta Higjiena dentare është shumë e rëndësishme për shëndetin e një njeriu. Jo më kot thonë se sëmundjet nisin nga dhëmbët.
Rrezikoni jetën: Këto tre ushqime nuk duhet t'i lani para konsumit Personat “manjakë” pas pastërtisë dhe frikës ndaj mikrobeve shpesh mund të bëhen edhe të fiksuar në larjen e ushqimeve q
HOROSKOPI/ Ju presin ndryshime të mëdha, është faji i Mërkurit Ky është horoskopi për ditën e enjte, 15 nëntor 2018. Dashi Do të jeni të gatshëm që të bëni disa ndryshime, sidom
HOROSKOPI/ Mendohuni mirë para se të veproni, këto shenja duhet të bëjnë kujdes Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 31 tetor 2018. Dashi Do të jetë një ditë mjaft pozitive për të bërë paqe m
HOROSKOPI/ Probleme serioze me shëndetin, kjo shenjë do sfidohet këtë të shtunë Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 27 tetor 2018. Dashi Në këtë moment çdo gjë është e mundur dhe do të keni m
Vuani nga veshkat? Ky çaj do t’ju shpëtojë nga dhimbjet Gurët në veshka janë një problem i theksuar për shumë persona. Krizat që shkaktojnë gurët shpesh herë janë të padurueshm
Kane këshillohet të shkojë te Real Madrid ose te Barcelona Harry Kane është shapllur si lojtari më i kushtueshëm për momentin sipas disa përllogaritjeve të bëra nga CIES Football
Hani kos çdo ditë? 10 fakte që duhet t’i dini Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona. Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më posh
Hani kos çdo ditë? 10 fakte që duhet t’i dini 1) Përmban një raport të lartë në laktobacillius, baktere që ndihmojnë në funksionimin e tretjes, imunitetit dhe përthit
Këshillohet Bale: Mos u largo nga Reali, nuk gjen ekip më të madh Ian Rush i ka thënë legjendës së Uells Gareth Bale të injorojë ofertat e Manchester United për tu rikthyer në Premier Li
Ditë me temperatura shumë të larta, këshillohet të mos ekspozoheni në diell Përveç mjekëve që apelojnë për shmangie nga dielli dhe konsumim të lëngjeve, edhe Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës
Ja cilat janë ushqimet që po na plakin Cilat janë ushqimet dhe pijet që favorizojnë plakjen e lëkurës duke na bërë të dukemi më të vjetër nga ç’jemi? Ariel
Kujdes! Ja çfarë e dëmton më së shumti mëlçinë! Një nga shenjat e hershme të problemeve të mundshme me mëlçi përfshijnë ndryshimet e papritura në lëkurë. Kjo mund t
Donald Trump do këshillohet nga dhëndri i tij (FOTO LAJM) Mediet amerikane kanë shkruar se dhëndri i Presidentit të sapozgjedhur Donald Trump, Jared Kushner, do të emërohet këshi
Kujdes! 10 ushqimet që të plakin më shpejt Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë, në të kun
Ja ndikimet që kanë ngjyrat në mjediset e punës Të gjithë i dimë fuqitë që ngjyrat kanë në ambientet tona ku jetojmë dhe gjithmonë jemi munduar të zgjedhim ngjyrat të c
Konsumoni çdo ditë rrushin, ja përse këshillohet Rrushi njihet si një ndër frutat që ndihmon në pastrimin e veshkave, në eliminim e gurëve të vegjel. Por jo vetëm ka
Zbardhet biseda mes Gruevskit dhe fallxhores, ja si e këshillon ajo (VIDEO) Një skandal po e trondit Maqedoninë. Ish- kryeministri Nikola Gruevski është regjistruar teksa po këshillohej nga një fa
Ja pse këshillohet të mos i prekni flokët me duar A ju ka ndodhur shpesh të shikoni njerëz që janë të fiksuar për të prekur flokët e tyre edhe pa pasur një arsye, madje j
Uthulla një produkt ideal për pastrimin e xhamave Uthulla është një produkt që ju mund ta përdorni për qëllime të ndryshme pastrimi të objekteve të ndryshme. Duke qene se