E FUNDIT/ Zhbllokohet derbi i Madridit (VIDEO)
999 rezultate për

keshilli

Zbardhet deklarata në Bruksel e Këshillit të Stabilizim-Asociimit, vlerëson pozitivisht Shqipërinë Sot në Bruksel është zhvilluar takimi i 11-të i i Këshillit të Stabilizim Asociimit mes BE dhe Shqipërisë. Në përfund
Këshilli i Stabilizim Asociimit: Shqipëria ka bërë progres në përgatitjen e zgjedhjeve Këshilli i Stabilizim Asociimit në Bruksel ka vlerësuar reformat e marra nga qeveria shqiptare, si kusht për integrimin
Kuvendi shtyn afatin e komisionit "Dick Marty", bie dekreti i Metës Parlamenti votoi sot për shtyrjen e afatit të komisionit të posaçëm Dick Marty mbi vërtetimin e akuzave për krime lufte
Ish-gjyqtarja e Gjykatës së Lartë përjashtohet nga sistemi i drejtësisë Ish-gjyqtarja Eveliina Qirjako do të mbesë përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë. Shkallë më e lartë e procesit të
KLGJ reagon pas arrestimit të Enkeleda Hoxhës Këshilli i Lartë Gjyqësor ka reaguar pas arrestimit të gjykatëses së Krujës, Enkeleda Hoxha. Këshilli i Lartë Gjyqëso
Biden i kërkoi të njohë Kosovën, Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare Pas një mbledhjeje urgjente të Këshillit Kombëtar të Sigurisë në Beograd, ministri i mbrojtjes Nebojsha Stefanoviç, tha
PS i jep ish-ministrit demokrat postin e rëndësishëm Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj dhe një emër i njohur i PD, është zgjedhur si anëtar i këshillit drejtues të Rad
Vendet e lira te Këshilli i Lartë i Prokurorisë, 4 prokurorë garojnë për një pozicion Nis sot votimi për zgjedhjen e prokurorëve më rang vendi për 2 vende të lira si Anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokuro
Mjeku Tritan Kalo merr titullin "Qytetar Nderi" nga Bashkia e Kuçovës Mjeku i njohur Tritan Kalo ka marrë titullin “Qytetar Nderi” nga Bashkia e Kuçovës. Vendimi është marrë në mbledhjen
Zhbllokohen përfundimet e BE-së me kompromis që i kënaq kërkesat bullgare (VIDEO) Bullgaria ka pranuar të debllokojë procesin e negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, njofton Rad
Këshilli bashkiak i Kukësit i heq titullin "Qytetar Nderi" publicistit Veton Surroi, reagon ashpër Rama Kryeministri Edi Rama ka reaguar në një shënim në mediat sociale, pas vendimit të Këshillit Bashkiak të qytetit të Kukës
Këshilli i Sigurisë i propozon Qeverisë shpalljen e gjendjes së krizës Këshilli i Sigurisë në Maqedoninë e Veriut do t’i propozojë qeverisë shpallje të gjendjes së krizës në të gjithë vendin.
Pezullohet procesi për kandidatët e KLP, shkak bëhet vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka vendosur që të pezullohet procedura e shprehjes së interesit për kandidatë në Kë
KLP publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në zbatim të ligjit nr. 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë” i
Tensione "lufte" në Mesdhe! Greqia jep alarmin pas aksionit të Turqisë Janë rikthyer ndjeshëm tensionet në Mesdhe. Kryeministri grek mësohet se ka zhvilluar një bisedë telefonike me President
Infektohet me koronavirus ish-deputeti socialist Ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Bukurosh Stafa, i cili aktualisht është kryetar i Këshillit të Qarkut Elbasan ësh
Ambasada amerikane kritikon qeverinë Rama: Dështoi! "Eshtë për të ardhur keq që shumica dështoi të respektonte përkushtimin e deklaruar prej vetë asaj për të kërkuar emërue
Liroi "Gjeneralin" e dënuar me burgim të përjetshëm, gjyqtari përballet sot me KLGJ Gjyqtari i Korçës, Markelian Kuqo, do të dalë sot para Këshillit të Lartë Gjyqësor, pasi më herët i ka dhënë lirinë të
Arta Marku emërohet prokurore e përkohshme pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë Ish-kryeprokurorja Arta Marku është emëruar përkohësisht prokurore pranë Gjykatës së Apelit në Tiranë. Vendimi është
Ligji për simbolet kombëtare në Mal të Zi: Ja ku do të përdoret flamuri kuqezi! Qeveria malazeze ka aprovuar ligjin për përdorimin e simboleve shqiptare si flamujt, himnet dhe ditëve të festave kombët