999 rezultate për

kerry

Ditët e nxehta të verës kanë nevojë për këto këshilla Mungesa e apetitit, shumë pak gjumë, ndjenja të plogështisë – shpeshherë temperaturat e larta nuk na shkojnë përshtati.
John Kerry takohet në Beograd me Vuçiçin Ish sekretari i SHBA-së John Kerri dhe biznesmeni amerikan Tim Kolins janë takuar sot në Beograd, pa asnjë paralajmërim,
Ish-Sekretari amerikan, John Kerry uron 10 vjetorin e pavarësisë Kosovës Ish-Sekretari i Shtetit Amerikan, John Kerry ka uruar shtetin e Kosovës në 10 vjetorin e Pavarësisë. Këtë e ka bërë t
John Kerry dhe Biden shfaqen në publik duke u fotografuar me një shqiptar Avni Arifi, këshilltar i Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe shef i kabinetit të tij po qëndron si shumë të tjerë në SHBA
John Kerry shfaqet mes turmës anti-Trump në Uashington (FOTO LAJM) Mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e qyteteve në mbarë botën për të iu bashkuar “marshit të grave” kundër presidentit të
Bushati falenderon John Kerry-n dhe shpreson për mirë nga Rex Tillerson-i Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, i ka dhënë “lamtumirën”, sekretarit amerikan John Kerry duke e falender
Avioni i Kerryt bën ulje urgjente në Gjeorgji për shkak të një defekti teknik (FOTO LAJM) Avioni me të cilin udhëtonte Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka bërë ulje në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi
Pushimi masiv i homoseksualëve nga puna, Kerry kërkon falje Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, i ka kërkuar falje për përjashtimin nga puna të qindra punonjësve të Departame
Kerry për abstenimin e SHBA-së ndaj Izraelit në OKB: Ishte në përputhje me vlerat tona Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë në një konferencë për shtyp të mbajtur më herët se abstenimi i SHBA-
Përkeqësohen marrëdhëniet SHBA-Izrael, ministri izraelit e quan patetik fjalimin e John Kerry Ministri i Sigurisë Publike i Izraelit, Gilad Erdan, e ka quajtur hap patetik fjalimin e planifikuar të Sekretarit Ameri
Kerry: Sulmet ajrore në Aleppo paraqesin krime lufte Në shënjestër të një rundi të ri të sulmeve ajrore të sotme ishte enklava e zvogëluar nën kontrollin e kryengritësve në
John Kerry: Disa vende në Evropë po “pushtohen” nga korrupsioni dhe autoritarizmi Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, paralajmëroi homologët e tij evropianë për rreziqet e rritjes së autoritarizmi
Kerry congratulates Albania on its 104th anniversary of independence On the occasion of 104th anniversary of Albania's independence, the US Secretary John Kerry, congratulated the Albanian
John Kerry uron Shqipërinë me rastin e ditës së pavarësisë Me rastin e 104-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka përcjellë urimet. Në
Kerry: Situata humanitare në Alepo, katastrofale Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka konfirmuar se Uashingtoni po shqyrton mundësinë e sanksioneve shtesë lidhur
Kerry dhe Lavrov bisedojnë sot për Sirinë Sekretari Kerry si dhe Ministri i Jashtëm Sergei Lavrov marrin pjesë sot në bisedimet e thirrura nga OKB-ja për zgjidhj
"Rusia dhe Siria duhet të hetohen për krime lufte" Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka deklaruar se qeveria e Rusisë dhe ajo e Sirisë duhet të hetohen për krime lu
Kerry kërkon hetimin e Rusisë për krime në Siri Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar një hetim për krime lufte ndaj veprimeve të Rusisë në Siri, duke argumentuar se Moska i
Xhon Kerry nuk ka hequr ende dorë nga Siria Sekretari amerikan i SHBA-së, XHon Kerri, ka deklaruar se nuk ka hequr dorë nga Siria dhe nga plani i paqes, pavarësisht
Kerry: SHBA nuk tërhiqet nga përpjekja për paqe në Siri Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, thotë se Uashingtoni nuk do të tërhiqet nga përpjekjet për arritjen e paqes në