999 rezultate për

kerkonin

Roza Lati zbulon: Artistët kërkonin mijëra euro për festën jetimëve Moderatorja e njohur Roza Lati, ka rrëfyer gjatë emisionit të saj një prej momenteve më komike që ka kaluar me këngëtare
The Economist tregon pse shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi është i rrezikshëm Kosova festoi një dekadë e pavarur. Shqiptarët, që përbëjnë shumicën e popullsisë festuan, serbët që jetojnë në enklava,
Kapet pas 6 vitesh mashtruesi nga Korça, kishte ngritur një skemë "peshkimi" të rrezikshme Policia e Korçës ka arrestuar një person nga i njëjti qytet, i cili ishte dënuar me gjashtë vite burg me akuzën e mashtr
Habit ministrja e Ramës: Po t’më kërkonin, do dilja 100 herë partizane (FOTO LAJM) Ministrja e Ramës sot ka deklaruar se nëse do t’i ishte kërkuar të dilte partizane, do të dilte 100 herë. Ministrja
De Biasi: Nuk e di se çfarë kërkonin më shumë Gani De Biasi zgjati vetëm 2 muaj, në krye të stolit të Alaveshit, dhe më pas u shkarkua nga drejtuesit, teksa mori vetë
“Po janë 100-she” zbardhet biseda mes Seitit e Lolos kur kërkonin çimkën Detaje të tjera kanë dalë nga përgjimet e kryera nga Prokuroria e Katanias ndaj Nezar Seitit dhe Florian Habilajt. Bë
Berisha flet hapur: Pas humbjes së zgjedhjeve, më kërkonin të rikthehesha në krye të PD-së Ish kryeministri e lideri historik i PD-së Sali Berisha ka folur në lidhje me heshtjen e tij përgjatë zgjedhjeve e humbj
Detaje tronditëse nga mbytja e 10-vjeçares, nëna me dy vajzat kërkonin ndihmë në det... Policia e Vlores ka reaguar menjëherë përmes një njoftimi ku bënë me dije se është bërë e mundur nxjerrja e tre shtetase
Kandidati i del në mbrojtjes Bashës: Humbëm se qytetarët na kërkonin para… Kandidati i PD-së, Fitim Zekthi i cili nuk mundi të futej në Kuvend pasi nuk mori votat e nevojshme, ka reaguar me një s
Yllka Mujo: Pse ma hoqën rolin e prostitutës te "Rrugicat që kërkonin diell" Ndoshta zyshat e saj të Liceut e parandjenë që Yllka Mujo do të ishte një këngëtare e shkëlqyer, prandaj edhe këmbënguln
Vdekja e adoleshentes, prindërit kërkonin me ngulm autopsinë Megjithëse ende nuk ka ende një deklaratë zyrtare rreth shkakut të vdekjes së 17-vjeçares Ana Rina në tualetin e shkollë
PAMJE TË RRALLA/ Kur sarandiotët rrëmbyen tanket dhe kërkonin vdekjen e Berishës në greqisht (VIDEO) Associated Press ka publikuar para disa kohësh pamje bruto të arkivit të tyre për Shqipërinë gjatë trazirave të vitit 19
U akuzua për korrupsion dhe shpifje, çfarë vendimi mori gjykata për Eni Çobanin? (FOTO LAJM) Amnistia nuk solli gëzim vetëm te të burgosurit, por edhe për avokaten Eni Çobani e cila mesa duket i ka mbyllur të gjit
Kërkonin 700 euro për një provim, emrat e studentëve e sekserëve të arrestuar në Universitetin e Shkodrës (FOTO LAJM) Lidhur me arrestimet e kryera një ditë më parë në Shkodër, ku u hodh dritë mbi skemën e korrupsionit në Universitet, tas
RRËFIMI/ Brenda fabrikës së drogës. Gratë e fshatit i binin derës dhe kërkonin punë Një dhomë e përshtatur si minikuzhinë në magazinën e përpunimit të drogës në Rrëshen përdorej për nevojat e punëtorëve q
Kërkonin prej 25 vitesh djalin e humbur, zbulohet e vërteta shokuese Ben Needham, është një djalë nga Britania i cili rezulton i humbur prej që prej 25 vitesh. Nëna e tij, Kerry foli pë
Ky është biznesmeni që "ushtarët" e Shullazit i kërkonin 1 mln euro (FOTO LAJM) Arrestimi i bujshëm dje i Endrit Qyqjes dhe Endrit Zelës erdhi pas denoncimit të një biznesmeni, të cilit ata i kishin v
Piratët hyjnë në llogaritë e Harvard dhe Oxford, ndërtojnë dhe shesin vetë diploma CEO i Sixgill, një firmë inteligjente e ndjekjes së piratëve të uebit, thotë, “Piratët kanë ndërtuar një treg dixhital k
Kërkonin të mbijetuarit, zjarrëfikësit i'a mbathin nga një tërmet tjetër Ekipet e shpëtimit përfshirë edhe zjarrëfikës, prej dy ditësh tashmë po vazhdojnë gërmimet për gjetjen e të mbijetuarve
Kjo vajzë bën mrekulli me grimin në fytyrën e saj të djegur (VIDEO) Është e admirueshme se si disa njerëz përpiqen në mënyra nga më të ndryshmet të përmirësojnë atë që fatkeqësisht i’u ka