999 rezultate për

kerkojme

Rama i kritikoi publikisht, Gjici: Kërkojmë ndjesë! Pas reagimit të ashpër të kryeministrit Rama për heqjen e titullit "Qytetar Nderi" të publicistit Veton Surroi, ka reagu
PDK: Procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së tronditës, kërkojmë unitet mbarëkombëtar Partia Demokratike e Kosovës, fillimin e procesit gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së po e vlerëson, si një ndër ngjarje
Pandemia penalizoi rëndë këngëtarët, Altin Sulku: Po kërkojmë para borxh! Altin Sulku dhe Stivi Boka sollën projektin e tyre të parë muzikor, të titulluar “Teka Teka”. Kënga është kthyer në n
Klopp paralajmëron kundërshtarët: Kërkojmë sukses në të gjitha frontet Jurgen Kloppi ka paralajmëruar se do të përpiqet të marrë të gjithë titujt duke mos e përjashtuar as Carabao Cup-ën.
Vajza maturante e Niko Peleshit i drejtohet Shahinit: Nuk kërkojmë diplomat false (FOTO LAJM) Aleksia Peleshi, e cila është bërë e njohur në media si vajza e Niko Peleshit, është maturante dhe i ka drejtuar nëpërmj
Budina: Do kërkojmë hetim për tentativën në vrasje të artistëve mëngjesin e shembjes së Teatrit Regjisori Robert Budina ka thënë në protestën para SPAK-ut, se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar do të kërkojë he
Aleanca letër ambasadores së SHBA: Na monitoroni, kërkojmë hetim ndërkombëtar Teksa po bëhen gati për protestën në orën 16:30, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dërguar një letër ambasadores së SHB
VV në Shqipëri fton qytetarët t’i bashkohen protestës së sotme në Tiranë Që nga dje situatë e tensionuar po vazhdon në Tiranë, kjo si shenjë revolte ndaj rrënimit të objektit të Teatrit Kombëta
Propozimi i PD-së: Ushqime, ilaçe dhe internet falas për familjet e izoluara Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaron se duhen marrë masa urgjente për t’i paraprirë përhapjes së koronavir
Basha ngul këmbë, ripropozon idetë e tij për parandalimin e koronavirusit Me anë të një statusi në Facebook, Basha ka reaguar me një status në rrjetin e tij social në Facebok në lidhje me masat
8 Marsi nën moton, "Shteti që të shtyp është shtet që të dhunon" (VIDEO) Qindra gra me parullat “Ti nuk je fajtore” dhe “Shteti që shtyp është shtet që dhunon” marshuan për të drejtat e grave m
Trajneri i Andorrës: Shqipëri kujdes edhe ne kërkojmë të bëjmë histori Trajneri i Andorrës paralajmëron Shqipërinë të bëjë kujdes dhe të ruhet nga kombëtarja e këtij vendi të vogël, pasi asht
Banorët e Unazës letër Leyla Moses: Na ndihmoni të shpëtojmë foshnjat tona "Ne do t’i mbrojmë shtëpitë tona pasi në bazë të ligjit shqiptar ky tender është i korruptuar dhe askush nuk mban përgje
Çfarë ndodh "prapa skenës" kur kërkoni diçka në Google (VIDEO) Çdo ditë miliarda njerëz hyjnë në Google për të pyetur apo kërkuar diçka dhe për të gjitha gjërat. Madje, shpesh herë
Konflikt mes dy familjeve në Fier, reagon policia: Po kërkojmë personin e 3 Policia e Fierit ka reaguar pas ngjajres së rëndë të ndodhur sot, ku disa persona mbetën të plagosur. Në një reagim për
Zaev: Kërkojmë të vazhdoni motivimin tonë për në BE (VIDEO) Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria shfrytëzuan edhe Samitin e Poznanit në Poloni për të kërkuar datë për fillimin e negoci
Deputeti i Merkelit: Nuk kemi të drejtë të kërkojmë shtyrjen e zgjedhjeve në Shqipëri Deputeti gjerman i koalicionit qeverisës CDU/CSU Mark Hauptmann, deklaron se ata nuk kanë të drejtë të kërkojnë shtyrje
Deputeti i Vetëvendosjes: Të kërkojmë vota te pozita për ta rrëzuar Haradinajn Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, në një bisedë për Gazetën Express thotë se votat e opozitës nuk janë të mjaftues
Pochettino: Të paraqitemi ndryshe dhe të kërkojmë finalen Të mërkurën zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve ndërmjet Ajaxit dhe Tottenham Hotspur. Londinezët pësu
Patozi: Do kërkojmë shtyrjen e zgjedhjeve Kreu i partisë të sapoformuar “Bindja Demokratike” Astrit Patozi, ka reaguar kundrejt akuzave te partisë demokratike pë