999 rezultate për

kerkim

Falimentimi i qeverisë së luksit dhe fasadave, cili ishte reagimi i parë i shtetit ndaj tërmetit Në mbrëmjen e datës 25 nëntor, vetëm pak orë para rënies së tërmetit shkatërrues që mori 51 jetë nën gërmadha, Policia e
51 viktima, funerale dhe trishtim: Kronikë nga një qytet fantazmë pas tragjedisë Përfundojnë opeacionet e kërkim – shpëtimit. Bilanci tragjik: 51 të vdekur, 41 të mbijetuar, mbi 900 të plagosur nga tër
Mbarojnë operacionet e kërkim-shpëtimit, 50 të vdekur nga tërmeti Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave ka shprehur mirënjohjen e trupave të kër
Shpëtuan 45 jetë! Këta janë qentë heronj që nxorrën shqiptarët nga gërmadhat e tërmetit Tanda, Inu, Dharma, Farhana dhe labradori Gizmo janë 5 prej heronjve me katër putra që gjetën shumë fatkeqë nën rrënoja.
Kërkime në hotelin e shkatërruar në Durrës: Qeni nuhati diçka, dyshohet për kufomë Tre ditë kanë kaluar nga momenti kur toka u shkund prej tërmetit 6.4 të shkallës Rihter dhe një grupesh shpëtimi shqipta
A ka më trupa? Ekipet zvicerane dhe italiane vazhdojnë kërkimet në Durrës Një bilanc tragjik, 49 viktima dhe mbi 700 të lënduar janë shkaktuar si pasojë e tërmetit apokaliptik që shkundi Shqipër
Vazhdojnë kërkimet në Mira Mare, qentë sinjalizojnë një tjetër trup nën rrënoja Vijojnë akoma kërkimet nën rrënojat e Mira Mares në Durrës. Kanë qenë qentë ata që kanë ngulur këmbë për dy vende, k
Operacionet e kërkim shpëtimit drejt përfundimit, këto janë 50 viktimat e 26 nëntorit Ka përfunduar operacioni i kërkim shpëtimit në Durrës, ku janë nxjerrë të pajetë Ilir Lala në Kënetë të Durrësit si dhe
2 ende në kërkim, arrin në 48 numri i të vdekurve nga tërmeti fatal Tërmeti fatal i 26 nëntorit ka shkaktuar vdekjen e 48 personave. Ndërkohë janë edhe 2 njerëz që po kërkohen nën rrëno
Thumanë, pas përfundimit të kërkim shpëtimit, nis shembja e pallateve Pasi ka përfunduar ditën e sotme kërkim shpëtimi në pallatet e shembura në Thumanë, tashmë ka filluar shembja e tyre.
Përfundon kërkimi në rrënojat e “Mira Mare”, mbi gërmadha valvitet vetëm flamuri Kuq e Zi 42 persona të vdekur, 750 të plagosur dhe 47 të shpëtuar! Ky është bilanci tragjik i tërmetit të së martës i cili e ka z
Krah më krah, shqiptari dhe serbi në kërkim të personave nën rrënoja Në fatkeqsi si kjo, nuk ka më armiqësi. Të gjithë po punojnë për nxjerrjen e personave nën rrënoja me shpresën që të jen
Ndërpriten kërkimet në Thumanë Rreth orës 4 të ditës së sotme janë ndërprerë punimet në një nga pallatët ku vazhdonin kërkimet, pasi dyshohet se nuk ka
Harxhojmë 1,1 milionë dollarë, po ku janë qentë e kërkimit në Shqipëri? Gjatë mbrëmjes së djeshme në rrjetet sociale është bërë virale fotoja e një qeni të forcave të kërkimit nga Kosova. M
Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimi, Policia: Sot u nxorën 3 persona të pajetë (VIDEO) Mëngjesin e sotëm e deri tani nga rrënojat në Thumanë janë nxjerrë 3 persona të pajetë dhe kërkimet vijojnë pa ndërprerë
ZYRTARE/ 21 të vdekur e 45 të shpëtuar, Xhaçka bën bilancin "Dëmet janë të mëdha, këtë e dimë. Ky ishte tërmeti më i forte që ka përjetuar vendi ynë që prej vitit 1979 dhe goditja
Kanosën me thikë dhe grabitën 3 studentët në Durrës, policia jep detaje Plicia e Durrësit ka mundur të arrestojë një prej hajdutëve të cilët vodhën nën kërcënimin e thikës në banesën e tre stu
I mori jetën djalin të xhaxhait, ekstradohet nga Londra 35 vjeçari Një shqiptar i cili është dënuar me 16 vite burg për vrasjen e djalit të xhaxhit është ekstraduar në Shqipëri nga Londra
6 vite më parë i eliminuan babain, detaje të reja nga plagosja në Mirditë Katër persona janë shpallur në kërkim për sulmin e djeshëm ndaj Frederik Lekës, 26 vjeç. Sulmi ndodhi në Mirëditë, nd
Policia shpall në kërkim dy persona të dyshuar për eliminimin e Ivanoviçit Dy persona ajnw shpallur nw kwrkim nga Policia e Kosovës për vrasjen e Oliver Ivanoviçit, në janar të vitit 2018. Me