999 rezultate për

kerkesave

Thaçi publikon rezolutën që e dërgoi për miratim: Është obligim realizimi i kërkesave të opozitës Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë publike draft-rezolutën që i ka dërguar për shqyrtim dhe miratim Kuvendit të K
Edhe nesër nuk fillon mësimi në Kosovë As nesër s’ka mësim. Greva vazhdon deri në realizimin e kërkesave të mësimdhënësve. Zyrtarë të SBASHK-ut kanë thënë se s
PSD kërkon plotësimin e pesë kërkesave Partia Socialdemokrate (PSD) në këmbim të votës pro buxhetit për vitin 2019 e ka kushtëzuar Qeverinë e Kosovës me pesë k
"Vulgare, të qeshje me zë", Rama reagon pas mesazheve të studentëve Kryemninistri Edi Rama ka reaguar lidhur me mesazhet e shumta që studentët i dërguan në orët e vona të mbrëmjes së djesh
Bojkotohet mësimi edhe në Korçë, studentët sfidojnë temperaturat Pas studentëve të Tiranës edhe studentët e Universitetit “Fan Noli” të Korçës, kanë vendosur të bojkotojnë procesin mësi
Zaevi i fali, po skadon afati i dorëzimit të kërkesave për aministi të huliganëve që tentuan vrasjen e Ziadin Selës Sot dhe nesër janë dy ditët e fundit për dorëzim të kërkesave për amnisti për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të ka
Kandidati për president në Maqedoni do të zgjidhet me konkurs, si të aplikoni Të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë që duan të bëhen kandidat presidencial i VMRO-DPMNE-së, do të mund të apl
LETRA/ Joe DioGuardi mbështet studentët, ka një mesazh për ta Studentët vijojnë prej më shumë se dy javësh protestën e tyre kundë qeverisë dhe ministrisë së Arsimit, ku kërkojnë plot
Pedagogët e Filologjikut në krah të studentëve: Bojkot mësimit deri në plotësimin e kërkesave Pedagogët e Fakultetit të Filologjisë kanë zhvilluar një mbledhje në orët e para të ditës dhe kanë marrë vendim që të bo
Tani i quan "miq" studentët, Rama reagon pas kthimit të "Buxhetit 2019" Pasi presidenti Ilir Meta riktheu serish në Kuvend ligjin për buxhetin 2019, me qëllim që t’u jepet mundësi plotësimit t
Studentët nuk heqin dorë, çfarë do të ndodhë sot Pavarësisht shfuqizimit të VKM për tarifën e provimeve të mbartura, “Lëvizja për Universitetin” ka njoftuar se do të vij
Shqiptarët shpartallojnë ambasadat gjermane Gjermania përballet me dyfishim të kërkesave për viza pune nga vendet ballkanike, ndërsa diplomatët e tyre në rajon më
Ademi thotë se arsimi profesional duhet t'i përshtatet kërkesave të tregut Arsimi profesional duhet të jetë më flesksibil drejtë përshtatjes me nevojat e tregut të punës, këtë e tha sot ministri
Edhe katër ditë për aplikim për subvencione bujqësore Më 12 qershor të këtij viti përfundon afati për parashtrimin e kërkesave për subvencione për prodhim e bimëve dhe të kaf
Kompania ofron pastruese që punojnë zhveshur, bllokohet faqja nga lumi i kërkesave Një kompani pastrimi ka zbuluar se pse po refuzohen aplikantët në moshë të re, arsyeja është se klientët preferojnë grat
SBAShK-u ultimatum Qeverisë: 13 prilli afati i fundit për plotësimin e kërkesave tona Nënkryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Lutfi Mani ka theksuar se data 13 prill
Ambasadori gjerman flet hapur pse ka vonesa te vizat, ka një paralajmërim të fortë Ambasadori gjerman në Kosovë Christian Heldt, ka folur për vonesat që shkaktohet gjatë pajisjes me vizë në këtë Ambasadë
Inter dëshiron mbrojtësin e Leicesterit Inter thuhet se po konsideron një goditje të lirë gjatë janarit për qendërmbrojtësin e Leicester Cityt, Yohan Benalouane
Haradinaj mbron sovranitetin përballë kërkesave absurde të ambasadorit spanjoll Kryeministri Ramush Haradinaj e ka refuzuar, të premten, një takim e pastaj edhe një konferencë të përbashkët me zyrtarë
S'ka më dasma në Kukës, rritet numri i kërkesave për divorce Numri i kërkesave për zgjidhje martese në Kukës po rritet ndjeshëm krahasuar me vitin e kaluar. Sipas avokates Aurora