999 rezultate për

kensington

"Atake paniku dhe stres", Meghan rrëfen për herë të parë si e ka përjetuar pallatin Mbretëror (FOTO LAJM) Meghan Markle ka qenë një nga dukeshat më të komentuara të pallatit ‘Kensington’, për shkak të sjelljes së saj e cila bi
Britanikët nuk zenë mend, pasi u mbyllen lokalet nisin garat me makinat luksoze (FOTO LAJM) Rrugët e qyteteve të njohura të Britanisë ishin bosh mbrëmë, ndërsa populli po i bindet urdhrave të kryeministrit Boris
Princesha e Britanisë Kate lind djalë sërisht Dukesha e Kembrixhit Kate Middleton lindi sot djalë, bëri të ditur selia e saj pallati Kensington. Dukesha ka sjellë
Uilliam dhe Harry zgjedhin skulptorin e Dianës Statuja, që do të bëhet 20 vjet pas vdekjes së Lady D, do të realizohet nga Ian Rank-Broadley, autori i portretit të mbr
Brenda pallatit mbretëror të princeshë Dianës (FOTO LAJM) Është vendi që ajo e quajti shtëpi gjatë gjithë martesës së saj të trazuar. Vendi ku ajo rriti djemtë e saj dhe jeto
Dhimbja kthehet në zemërim, Londra në protesta pas tragjedisë në kullën “Grenfell” Protesta e qytetarëve të Londrës për zjarrin që shkrumboi kullën “Grenfell” nuk ishte e qetë. Dhjetëra manifestues ç
Lufta kundër racizmit, nderohet Samuel Eto'o (FOTO LAJM) Samuel Eto'o nderohet me medaljen e tolerancës për punën e madhe që ka bërë gjatë këtyre viteve në luftën kundër racizmi
Kate Middleton 3 muajshe shtatzënë, rëndohet gjëndja shëndetësore (FOTO LAJM) Kohë më parë ata shprehën dëshirën që ta zgjeronin familjen e tyre me një fëmijë të dytë. Duket se kjo dëshirë është plo
Kate përgatitet për ardhjen e bebit Dukesha e Kembrixhit Kate është duke bërë përgatitjet për pritjen e banorit më të ri të Kensington Palace. Ajo është par
William dhe Kate refuzojnë Pallatin e Lady Dianës Ishte planifikuar që çifti mbretëror britanik William dhe Kate të jetoni në Pallatin ku kishte jetuar më parë Lady Diana