999 rezultate për

kennedy

Shkon për të larë rrobat kur i del pitoni, reagimi i saj është i pabesueshëm (VIDEO) Çudirat nga Australia si duket nuk do të shterojnë kurrë. Një video e publikuar së fundmi tregon sesi një familje austra
Misteri që tronditi botën, kush ishte gruaja e çuditshme kur u vra Kennedy Fotografitë e bëra gjatë atentatit ndaj presidentit të SHBA-së, John F. Kennedy, në vitin 1963, përshkruan një grua që f
Lihet në harresë makina që Kennedy i dhuroi Titos para se të vritej (VIDEO) Vetura ‘Chrysler’ të cilën John F. Kennedy i dhuroi Titos gjatë një vizite në Beograd, vetëm disa muaj para se të vritej
10 teoritë konspirative për vrasjen e ish-presidentit Kennedy Vrasja e ish-Presidentit amerikan John F. Kennedy është një nga ngjarjet më tronditëse të botës. Së fundmi, Presidenti D
150 mijë dollarë për të vrarë Fidel Kastron, publikohen dokumentet sekrete të Kennedy Presidenti Donald Trump ka miratuar publikimin e 2800 dosjeve sekrete në vrasjen presidenti amerikan John F. Kennedy.
Telefonata misterioze 25 minuta para vrasjes së Kennedy-t Publikimi i dosjes mbi vrasjen e presidentit amerikan, John F. Kennedy ka shkaktuar valë në mbarë botën. Një prej dok
Përmbyset historia: John Kennedy-it e vrau një polic dhe jo Lee Harvey Oswald (VIDEO) Vendimi për të publikuar dosje sekrete nga vrasja e Presidentit Kennedy ka nxjerrë në pah detaje tronditëse për opinioni
5 teoritë për vrasjen e presidentit amerikan John F. Kennedy Teksa pritet të zbulohen dokumentet e klasifikuara për një nga momentet përcaktuese të historisë amerikane të shekullit
Trump nuk do bllokojë publikimin e dokumenteve për vrasjen e Kennedy-t Presidenti amerikan, Donald Trump, është shprehur se nuk do ta bllokojë publikimin e mijëra dokumenteve qeveritare, që m
Trump paralajmëron të publikojë dosjet sekrete të vrasjes së John F. Kennedy Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar se ka për qëllim të lejojë publikimin e dosjeve sekrete të vrasjes së
Një oaz luksi! Del në shitje ishulli më i shtrejntë në histori (FOTO LAJM) Një ishull privat luksoz i dalë në shitje prej 48 hektarësh po trondit tregun botëror me një cmim prej 125 milion dollar
10 familjet më me pushtet të të gjitha kohërave ROTHSCHILD, BANKIERE (1744-SOT) Brenda pak vitesh, Rothschildët kaluan nga getoja e hebrenjve në Frankfurt, Gjermani,
Këto janë 10 familjet më të pushtetshme të të gjitha kohërave Janë dhjetë familje nga e gjithë bota që krijuan perandori me bizneset dhe kompanitë e tyre dhe patën ndikim në historin
Jackline Kennedy, historia tronditëse me pasanikun grek pas vrasjes së John E veja e presidentit të 35 të SHBA John Kennedy i cili u vra në një atentat në 1963, u përfshi në një skandal me një pas
Tronditet Hollywood-i! Ndërron jetë aktori i njohur i “Harry Potter” (FOTO LAJM) Një aktor i njohur botëror ka humbur jetën duke tronditur botën e kinemasë dhe fansat e tij. Bëhet fjalë për Sir Joh
Më shumë se rastësi, fenomenet më të çuditshme të njerëzimit (FOTO LAJM) Janë disa fenomee në jetë të cilat krijojnë idënë që legjendat mbi ripërtëritjen e gjërave janë shumë të vërteta. Më
Nipi i dy ish-presidentëve: George Bush mund të votojë Klintonin Në prag të zgjedhjeve presidenciale të SHBA-ve, nipi i ish-presidentit George W. Bush deklaroi se xhaxhai i tij nu do të
Ish-Presidenti Bush do të votojë për Hillary Clinton Ish-presidenti republikan Xhorxh H.W Bush ka thënë se do të votojnë për kandidaten demokrate Hillary Clinton në nëntor.
SHBA - Shpërthim në Qendrën Hapësinore Kennedy Një shpërthim ka tronditur Floridën shumë pak para se të fillonte një ngjarje e rëndësishme. "BBC" transmeton se një
Zi në botën e kinemasë, shuhet George Kennedy Është ndarë nga jeta në moshën 91 vjeçare aktori i njohur amerikan George Kennedy. Aktori i njohur, në sajë të shumë rol