999 rezultate për

kembimit

"Pse nuk del kundër shkëmbimit të territoreve?" Haradinaj zbulon bisedën me Bushatin "E kam shef Edi Ramë", kjo është fjalia me të cilën sipas kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i është përgjigjur
Daçiq rreth “shkëmbimit të territoreve”: Të presim çfarë do të ndodhë në Berlin Mesazhi i një prej zyrtarëve të lartë të BE-së, komisionerit të zgjerimit Johannes Hahn se shkëmbimi i territoreve mund
Deputetët e Merkel: Kufiri i Kosovës nuk ndryshon Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i ka ardhur sot edhe një ‘shuplakë’ nga shteti gjerman, shtet ky i cili po kundërs
Sejko thotë se "fundosja" e euros është normale Guvernatori Gent Sejko deklaroi se për momentin Banka e Shqipërisë nuk do të ndërhyjë në tregun valutor. Guvernatori
Juve dhe Real pranë shkëmbimit bombastik Skuadra e Juventusit dhe Reali i Madridit janë të gatshme për të kryer një shkëmbim bombastic. Bëhet fjalë për dy mbrojt
Euro në pikiatë, me sa lekë u këmbye sot Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e zhvlerësuar në raport me lekun. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqip
Leku i drogës shkatërron kursin e këmbimit, shikoni sa ka rënë euro (FOTO LAJM) Euro ka vijuar të humbasë pikë përkundrejt monedhës vendase edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së
Isamil Kadare reagon për herë të parë ndaj shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi Shkrimtari i madh Ismail Kadare është përfshirë në debatin nëse duhet që Kosova dhe Serbia të shkëmbejnë territore..
Ivanovi kundër shkëmbimit të territoreve Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka kundërshtuar idetë për ndryshim të kufijve dhe shkëmbim të popullatës në Ba
Komisioni Evropian nuk i thotë jo shkëmbimit të territoreve Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën n
Kurti: Ja si po mashtrohet me idenë e shkëmbimit të territoreve Idetë që po plasohen në opinion për shkëmbim të territoreve apo korrigjim të kufijve janë mashtrime të reja, tha lideri
Ky është shqiptari i parë që hodhi idenë e shkëmbimit të territoreve me Serbinë Kush është shqiptari i parë që ka dhënë idenë e shkëmbimit të territorëve të Kosovës me Serbinë? Sipas analistit Ern
Po hyn me "Toyota", valixhe e thasë, lumi i eurove në Shqipëri po shkatërron kursin e këmbimit Euro e ka nisur javën duke humbur pikë ndaj monedhës vendase, teksa të njëjtën tendencë kanë pasur të gjitha monedhat e
Euro bie sërish, afrimi i kulmit të sezonit turistik pritet të trondisë kursin e këmbimit Euro dhe dollari kanë humbur sot pikë në tregun e brendshëm, pas disa ditësh që valutat kishin shënuar një rritje të leh
U theu 150 mijë euro, kambisti shqiptar e pëson nga dy gjeorgjianët Mundësia që një shtetas shqiptar të bjerë prè e mashtrimeve, nga shtetas të huaj që vijnë nën petkun e biznesmenëve apo
Guvernatori Sejko: Do blejmë valutë për të shmangur rënien e euros Në një deklaratë për mediat, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko bëri të ditur se BSH do të ndërhyjë në treg,
Tentohet të grabitet pika e këmbimit valutor në Tiranë Një pikë e këmbimit valutor në zonën e Freskut në Tiranë është tentuar të grabitet. Ngjarja ka ndodhur mesditën e so
BSH shpjegon rekordin e zi të Euros në Shqipëri Monedha e përbashkët ka ndalur rënien në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë euro është këmbyer s
Rekord i zi, Euro nis rrugën për të rënë poshtë 127 lekëve Euro ka vijuar të humbë pikë edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbye so
Vëllezërit e kunati nisen për të vjedhur, si dështoi grabitja me të vdekur në Fier 4 persona në Fier tentuan të grabisin një banesë por ndërhyrja e policisë u prishi planet dhe mes policëve dhe grabitësv