999 rezultate për

kemal

Furtunë ndaj ambasadores turke: S'na tregon ti ku i shkollojmë fëmijët, kolegjet "Jahja Kemal" janë të rregullta Deklarata e ambasadores së Turqisë në Maqedoni në lidhje me nxënësit që ndjekin studimet në kolegjet "Jahja Kemal" ka sh
Suksesi ka vetëm një emër, "Jahja Kemal" qendra e arsimit cilësor dhe modern (FOTO LAJM) Kolegji “Jahja Kemal" si Qendër edukativo arsimore private në Maqedoni është e njohur që për sa vite që ekziston ka ofru
Nxënësit e "Jahja Kemal" kthehen me sukese nga olimpiada "Golden Climate Olympiad" në Kenia Shkolla private fillore dhe mesme "Jahja Kemal" nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe
Dy nxënës nga Jahja Kemal fitojnë vendin e parë në Europë për matematikë Dy nxënës nga Tetova, Amar Ademi dhe Jusuf Xheladini kanë fituar vendin e parë ne garat europiane për matematikë. Ga
Shkollat private më shumë se shkolla të rëndomta (FOTO LAJM) Arsimi privat në Maqedoni, sipas të dhënave zyrtare për numrin e nxënësve, paraleleve dhe stafit akademik, ofron komodit
Kolegji "Jahja Kemal" zhvillon Kupën e Botës për nxënësit (FOTO LAJM) E themeluar në vitin 2007, kupa ndërlidhë mbi 20 mijë nxënës nga 50 vendet e botës. Qëllimi është që të inspirojë tek të
Nadezhda Ilieva nga Velesi me suksese të larta në gara botërore në matematikë (FOTO LAJM) Hong Kong, Rio de Zhaneiro, Romani, Zvicër.. Lista është e gjatë me qytete dhe vende në të cilat Nadezhda Ilieva nga Vel
Në "Yahya Kemal" mbretëron magjia e lojës bardhë e zi Figurat e shahut përnjëherë filluan të bien në sytë e tyre, kuajt të kërcejnë e ushtarët të marshojnë derisa gjahtarët t
Nxënësit e kolegjit "Yahya Kemal" mbledhin ndihma për të varfrit Ditë më parë në Kolegjin "Jahja Kemal" me moton "Ajo pak që ti dhuron, një fëmijë shumë e gëzon", është zhvilluar një ak
Kolegji "Yahya Kemal" vazhdon traditën e suksesit, nxënësit shpërblehen me medalje në mbarë botën (VIDEO) Në kuadër të garave të debatit që mbahet në Sarajevë, nxënësit e shkollës Jahja Kemal ka arritur të sjellë 13 medalje, n
“Kemali” me bashkëshorten marrin një dhuratë shumë të veçantë pas dasmës (FOTO LAJM) Çifti i njohur turk, aktori Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen ditë më parë i kanë dhënë fund beqarisë. Ata u martuan në
Ministri Lutfiu: Nesër Kolegji "Jahja Kemal" hap dyert për nxënësit Ministri i Arsimit Pishtar Lutfiu ka përgënjeshtruar ministrin e Brendshëm Mitko Çavkov rreth statusit të kolegjit "Yahy
VMRO kërkon "këllëf" për të zbatuar urdhërin e Erdogan, kundërshton BDI Qeveria maqedonase është shprehur e gatshme për të zbatuar urdhërat e arritur nga Ankaraja zyrtare. Këtë e ka deklaru
Atentat ndaj liderit të opozitës në Turqi (VIDEO) Kreu i opozitës Turke, Kemal Kiliçdaroglu, ka pësuar një atentat ditën e sotme sipas raporteve të mediave Turke. Nd
Kolegji Jahja Kemal nuk mbyllet por planifikon rritje të numrit të nxënësve Përfaqësues nga “Jahja Kemal” sqarojnë opinionin se kjo shkollë nuk do të mbyllet. Zëdhënësi i saj Surija Tauk përgënjes
"A ja bëni hallall?", futbollisti turk nuk i mban dot lotët (VIDEO) Sot, kur do festonte 33-vjetorin e lindjes, futbollisti i famshem turk Umut Bulut, i dha lamtumiren e fundit babait te t
“Kemal” i serialit “Më Fal” di shqip (VIDEO) Aktori i famshëm turk, Mert Altinisik, mban rolin e Kemalit në serialin e famshëm turk “Më Fal”, ka publikuar një video
Strugë, rrahin çiftin e më pas rrëmbejnë burrin Persona ende të paidentifikuar kanë dhunuar fizikisht një çift ditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur pranë shkolëës “Jahja K
Kryetari Bejta vlerëson kontributin e kolegjit Jahja Kemal në Gostivar Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta priti në takim një delegacion nga Kolegji Jahja Kemal të udhëhequr nga Dr
U hap në Koxhaxhik shtëpia përmendore e familjes së Ataturkut Shtëpia përmendore e Ali Riza Efendiut, babait të Mustafa Kemal Ataturk, është hapur për vizitorët. Shtëpia muze ndod