999 rezultate për

kek-u

Shkarkohet nga detyra drejtori i KEK-ut, Njazi Thaçi Sot është shkarkuar drejtori Menaxhues i Bordit të Korporatës Energjetike të Kosovës, Njazi Thaçi. Ky vendim u mor gj
Kërcënohet drejtori i KEK-ut, Njazi Thaçi Drejtori i Korporatës Energjetike të Kosovës, Njazi Thaçi është kërcënuar gjatë natës së mbrëmshme në Prishtinë. Flor
Alarmon KEK-u: KEDS po mashtron qytetarët KEK-u përmes një njoftimi për media ka fajësuar KEDS dhe KESCO-n për mos furnizimin e duhur të qytetarëve me energji ele
KEK: KEDS-i e ka fajin që qytetarët po rrinë në terr Korporatës Energjetike të Kosovës ka sqaruar se nuk ka asnjë përgjegjësi sa i përket furnizimit të konsumatorëve me ener
Zvogëlohet 60% ndotja në Tetovë, po Kosova kur do ta mbyllë KEK-un? Sipas matjeve të Ministrisë për mjedis jetësor dhe planifikim hapësinor, 60 përqind e ndotjes së ajrit në Tetovë ka qenë
Shteti u jep një goditje të rëndë punëtorëve të KEK-ut Punëtorët e KEK-ut nuk do të marrin më qymyr falas me arsyen se ndotet ambienti. E megjithatë asgjë nuk mund t'i ndalojë
Stavileci del jashtë lojë në luftën për të zaptuar KEK-un Blerand Stavileci, ish-ministër i Zhvillimit Ekonomik (MZHE), aktualisht shef i kabinetit i kryetarit të Kuvendit Kadri
Sami Lushtaku del sot para gjykatës, do japë llogari për korrupsion Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet të vazhdojë gjykimi ndaj Sami Lushtakut dhe gjashtë personave të tjerë të
Komandantët po luftojnë me njëri-tjetrin për të zotëruar KEK-un “Luftë e madhe” është duke u bërë nga njerëzit e politikës për ta marrë kontrollin në Korporatën Energjetike të Kosovës,
KEK-u dhe Ujësjellësi, të shqetësuar për debatin mbi Ujmanin Drejtuesit e dy kompanive publike, KEK-ut dhe Ujësjellësit Rajonal Prishtina mbeten të shqetësuar nga debati i fundit pë
Një gjarpër bollë shfaqet në objektin e KEK-ut në Gjilan Një gjarpër i madh është shfaqur në objektin e trafostacionin të KEK-ut në Gjilan. Bëhet fjalë për një gjarpër johelm
Kushëri i Thaçit dhe i akuzuar për korrupsion, kush është drejtuesi i KEK-ut Përveç se kushëri i Hashim Thaçit, ushtruesi i detyrës së drejtorit të KEK-ut Njazi Thaçi, ishte i akuzuar për korrupsio
Dëshmitari flet në gjykimin ndaj Sami Lushtakut Gjykimi ndaj ish-kreut të Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, drejtorit të KEK-ut, Arben Gjukaj, dhe gjashtë të akuzua
Vazhdon gjykimi për tenderin, i përfshirë edhe Lushtaku Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet që të vazhdoj gjykimi për tenderin 6 milionësh të KEK-ut, ku të akuzuar j
Gjykatësi Kalludra paralajmëron me paraburgim drejtorin e KEK-ut Gjykimi për tenderin 6 milionësh të KEK-ut është shtyrë në mungesë të të akuzuarit Arben Gjukaj, drejtor aktual i KEK-ut
Bie blloku B1, rikthehen redukimet e energjisë në gjithë Kosovën Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala ka sqaruar se reduktimet e energjisë elektrike gjatë ditës së sotme nëpër Kosovë po
Rriten rrogat e punëtorëve të KEK-ut Kryetari i Sindikatë së Re të KEK-ut, Rafet Osmani ka njoftuar se bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut kanë vendosur që punëto
Bordi i KEK-ut pro rritjes së pagave, por nuk tregon se kur Bordi i drejtorëve siguron të gjithë punëtorët e KEK-ut se mirëqenia e përgjithshme e punëtorëve të saj është dhe do të
Punëtorët e KEK-ut dalin në protestë Sindikata e Re e Korporatës Energjetike të Kosovës do të mbajë protestë për ngritje të pagave për punëtorët e KEK-ut.
Tragjike, vdes në vendin e punës punëtori i KEK-ut Një punëtor i KEK-ut, ka vdekur në vendin e tij të punës, njofton Sindikata e Re e Korporatës Energjetike të Kosovës.