999 rezultate për

kefalonia

Varre të shkatërruara dhe çdo gjë e përmbytur, çfarë la pas cikloni që goditi Greqinë (FOTO LAJM) Cikloni që përfshiu shtetin fqinj, Greqinë la pasoja të mëdha në tre ishujt Kefalonia , Ithaca dhe Zakynthos. Sikurse
Pamje të frikshme nga Greqia: Shihni çfarë la pas cikloni i fuqishëm që goditi vendin (FOTO LAJM) Një ciklon i fuqishëm përfshiu shtetin fqinj Greqinë duke shkaktuar dëme të mëdha në Kefalonia, Ithaca dhe Zukynthos.
LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta dhe rrebeshe shiu Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe
Cikloni godet Greqinë, si do të ndikojë në Shqipëri (VIDEO) Që prej ditës së djeshme deti Jon dhe Peloponezi perëndimor janë goditur nga një ciklon mesdhetar. Sipas mediave greke,
Pa gjyq dhe pa mëshirë: 75 vjet nga masakra më e madhe në Europën jugore në ishullin grek Më 21 Shtator 1943 Wehrmacht-i, ushtria gjermane kreu një nga masakrat më të mëdha në Europën jugore. Në ishullin gr
Nuk u mjaftuan me vdekjen, veprimi i turpshëm ndaj modeles që vdiq në jahtin luksoz në Jon Modelja Sinead McNamara ndërroi jetë në jahtin luksoz të biznesmenit meksikan Alberto Baillères në ishullin Kefalonia në
Zyrtari grek: "Europa ka nevojë për Nanon, presidentin e ardhshëm shqiptar" (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Fatos Nano dhe bashkëshortja e tij Xhoana Nano, duket se këto ditë kanë vendosur ti kalojnë në shtetin
Fatos Nano s’e prish terezinë, pushime me Xhoanën në Greqi Ish-kryeministri Fatos Nano dhe bashkëshortja e tij Xhoana gjenden këto ditë në Greqi. Ata kanë vendosur të pushojnë
Ishulli Kefalonia shpallet zonë emergjence pas tërmetit Ishulli Kefalonia në Greqi i cili u trondit dje nga një tërmet 5.7 ballë të shkallës Rihtër, është shpallur zonë emergje