999 rezultate për

kazakistan

Berisha: Shqipëria mbetet favoritja e grupit Etrit Berisha i cili është graduar kapiten i kombëtares shqiptare për ndeshjet ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë ka dalë n
Zbulohet formacioni i Shqipërisë ndaj Kazakistanit, ja emrat e rinj Shqipëria do të niset sot drejt Kazakistan it, dy ditë nga ndeshja e vlefshme për Ligën e Kombeve. Përpara dy tran
Shqipëria fluturon drejt Kazakistanit, a rezultoi ndonjë futbollist me Covid-19? Shqipëria luan të dielën kundër Kazakistanit dhe kuqezinjtë e stafi teknik kanë fluturuar drejt Astana paraditen e sotme
Ndeshjet me Kazakistanin dhe Lituaninë, Manaj: Duhet t’i fitojmë Në prag të dy sfidave të Ligës së Kombeve, atë ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë, përpara mediave ditën e sotme ka Rey Man
Trajneri i Lituanisë: Shqipëria është favorite ndaj nesh Trajneri i Lituanisë, Valdas Urbonas, e pranon se ekipi i tij nuk vjen si favorit në takimin ndaj kuqezinjve. Në konf
Pasi mësoi kundërshtarët në Ligën e Kombeve, Shqipëria mëson oraret e ndeshjeve Kombëtarja shqiptare i mësoi dje emrat e ekipeve kundërshtare në Ligën C të Ligës së Kombeve për Botërorin 2022. Kuqe
E kualifikuar Belgjika nuk e fal Kazakistanin (VIDEO) Belgjika, tashmë me biletën për Euro 2020 në xhep, e ka mposhtur 2-0 Kazakistanin, sfidë e vlefshme për Grupin I. Të
Shijojeni "predhën" e Donjet Shkodrës (VIDEO) Më në fund Donjet Shkodra! Ish-lojtari i Flamurtarit, Skënderbeut dhe Kukësit në Superligë, është rikthyer pas plot 14 m
Skocia e pathyeshme nga Shqipëria, shkatërrohet në Kazakistan Skocia ishte skuadra që zuri vendin e parë në grupin e kuqezinjve në Ligën e Kombeve, duke i fituar të dyja ndeshjet, në
Kazakistani i vendos kryeqytetit emrin presidentit që u dorëhoq Autoritetet në Kazakistan ia kanë ndërruar emrin kryeqytetit të këtij vendi, Astanas. Tash e tutje, ky kryeqytet do të q
Donjet Shkodra firmos në Kazakistan Mesfushori me orgjinë kosovare pas largimit nga skuadra shqiptare e Kukësit ka nënshkruar me skuadrën Shakhtar Karagandy
Vuçiç dëshiron t'i takojë shqiptarët që u rrahën brutalisht nga serbët Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiçi e ka dënuar sot rreptë sulmin ndaj dy të rinjve shqiptarë në Novi Sad. Ai, siç n
Shqipëria debuton me humbje në Europianin e Minifutbollit, mposhtet minimalisht nga Kazakistani Shqipëria ka debutuar me humbje në Europianin e Minifutbollit që po mbahet në Kiev të Ukrainës. Kombëtarja jonë është mp
Çunat e Bogdanit triumfojnë minimalisht kundër Kazakistanit Shqipëria U-19, me trajner Erjon Bogani, kamposhtur minimalisht 1-0 Kazakistanin në një ndeshje miqësore. Ndeshja u
Tirana tregon muskujt, barazon 1-1 me skuadrën e Superligës së Kazakistanit Tirana barazon në testin e parë në Antalia. Miqësorja e bardhebluve përballë kazakëve të Tobolit përfundoi në barazim 1-
Shtet evropiane preken nga ndotje radioaktive, prejardhja dyshohet të jetë Rusia ose Kazakistani Një re e madhe me ndotje radioaktive është përhapur në Evropë pas një "aksidenti" të mundshëm në një strukturë bërthamor
Ambasadori i Kazakistanit: Nuk do ta njohim Kosovën Ambasadori i Kazakistanit në Serbi, me seli në Budapest, Nurbahom Rustemov, ka thënë se nuk do të njohë Kosovën si shtet
Njihuni me 21-vjeçaren “barbi” nga Kazakistani (FOTO LAJM) “Barbi i Kazakistanit” është vetëm 21 vjeç dhe quhet Dinara Rakhimbaeva. Vajza e re, e cila studion financë në Univer
100 denoncime për mashtrim, u premtohet punë në Kazakistan me 2000 euro në muaj 100 persona nga Elbasani kanë denoncuar mashtrimin që u është bërë, pasi u është premtuar punë në Kazakistan me 2 mijë
Në hetim një 43 vjeçar që mashtronte për punë në Kazakistan Blutë e Elbasanit do të hetojnë një 46-vjeçar, pasi ka mashtruar rreth 100 persona për ti siguruar një vend pune jashtë