999 rezultate për

kazakistan

"Kosova nuk quhet fare, si të kënaqesh me lugë boshe", Hafizi kundër Rejës: Kë quan 3 fitore, me Kazakistanin? Shqipëria e ka mbyllur muajin nëntor me 3 fitore dhe një objektiv të arritur. Skuadra e udhëhequr nga Edi Reja kanë
Shqipëria sot vetëm për fitore në finalen ndaj Bjellorusisë Nuk ka 2 pa 3 u shpreh trajneri i kombëtares shqiptare Edy Reja, në konferencën për shtyp përpara ndeshjes ndaj Bjelloru
Nuk udhëtuan dot drejt Kazakistanit, 4 arbitrat shqiptarë sjellin rastin e paprecedentë në futboll 4 gjyqtarë nga Kosova ishin zgjedhur për të arbitruar një ndeshje kryesore në kampionatin U-21, aty ku do të luhej sfida
Kuqezinjtë nisin përgatitjet për Bjellorusinë, Reja ndan skuadrën në dy grupe Shqipëria iu rikthye stërvitjes pas fitores me Kazakistanin në kompleksin “Tropikal”, me kuqezinjtë që nisën përgatitjet
Roy Keane reagon ashpër për golin e pësuar nga Etrit Berisha nga mesi i fushës Ish-futbollisti i Manchester Unitedit, Roy Keane ka kritikuar ashpër portierin e Shqipërisë, Etrit Berisha pasi ky i fun
Shqipëria nuk ndalet, dyfishon shifrat (VIDEO) Realizon edhe mbrojtësi Ismajli. Pas një këmbëngulje të admirueshme, shqiptari përfiton nga rrëmuja në portën e Kazak
Shqipëria kalon në avantazh përballë Kazakistanit (VIDEO) Zhbllokohet sfida. Sokol Cikalleshi kalon në avantazh kuqezinjtë. Pas harkimi nga e djathta nga ana e Memushajt, bom
Formacionet zyrtare, Shqipëri-Kazakistan Trajneri Edy Reja ka shansin e fundit në ndeshjen ndaj Kazakistanit për të pretenduar kualifikimin dhe kapur vendin e pa
Shqipëri - Kazakistan, formacionet e mundshme: Rikthehen të "vjetrit" Për Shqipërinë është koha e provës së vërtetë, pas fitores në vëllazëroren ndaj Kosovës (2-1). Këtë të dielë, skuadra
Shqipëria sonte ndaj Kazakistanit ka "detyrim" fitoren Shqipëria para provës së të vërtetës. Në orën 18:00, në “Air Albania”, kuqezinjtë e Edy Rejas do të përballën me Kazakis
NATIONS LEAGUE/ Dita e Shqipërisë dhe e Kosovës, këto janë të gjitha ndeshjet e ditës së sotme (FOTO LAJM) Sot do të zhvillohen ndeshjet e Raundit të pestë të Ligës së Kombeve, në ligat e tyre përkatëse. Tifozët shqiptarë, s
Qytetet më të ftohta në botë Për shumicën e njerëzve, moti i ftohtë në dimër do të thotë vendosje e një batanije shtesë. Por ka disa vende në Tokë
Behgjet Pacolli ndërton "Sarandën" edhe në Kazakistanin e largët (FOTO LAJM) Miliarderi shqiptar Behgjet Pacolli ndërton “Sarandën” edhe në Kazakistanin e largët. Përmes një postimi në Facebook,
FORMACIONI/ Ja si pritet të rreshtohet Shqipëria ndaj Lituanisë (FOTO LAJM) Shqipëria humbi një tjetër mundësi për të marrë kreun e Grupit C4 në Ligën e Kombeve. Barazimi pa gola në Kazakistan
Mungesat, Kombëtarja luajti pa 11 titullarë ndaj Kazakistanit Shqipëria luajti dje pa një ekip titullarësh, për arsye dëmtimi apo lojtarë që nuk erdhën si pasojë e pandemisë. Str
Shqipëria pa ide ndalet në Kazakistan (VIDEO) Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Kazakistanit dhe Shqipërisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Një performan
Mbyllet në barazim pa gola pjesa e parë mes Kazakistanit dhe Shqipërisë Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë mes Kazakistanit dhe Shqipërisë. Kombëtarja jonë ka zhvilluar një lojë
Kazakistan - Shqipëri, formacionet zyrtare: Reja hedh në fushë debutues Shqipëria luan ndaj Kazakistanit duke filluar nga ora 15:00, në ndeshjen e vlefshme për Ligën C në grupin 4. Një ndes
Shqipëria sot pa "senatorët" kërkon 3 pikët ndaj Kazakistanit, ky pritet të jetë formacioni Shqipëria do të luajë ditën e sotmë në orën 15:00, ndeshjen e tretë në grupet e Ligës së Kombeve përballë Kazakistanit n
Reja: Kazakistanin do ta sulmojmë nga krahët Edoardo Reja, trajneri i Shqipërisë në konferencën për shtyp para mediave për ndeshjen ndaj Kazakistanit, theksoi se edh