999 rezultate për

katrore

Testoni nivelin tuaj të inteligjencës! Sa katrorë shihni në foto? (FOTO LAJM) Të zgjidhësh enigmat është një mënyrë shumë e mirë për të ushtruar mendjen, e cila ka nevojë për stimulim të vazhdueshëm
Testoni aftësitë tuaja vëzhguese! Sa katrorë shihni në foto? (FOTO LAJM) Të zgjidhësh enigmat është një mënyrë shumë e mirë për të ushtruar mendjen, e cila ka nevojë për stimulim të vazhdueshëm
LSI i numëron pasuritë Spiropalit: Gjithë jetën mish për top vajte për Skënderbeun tënd Ministrja Elisa Spiropali hodhi ditën e sotme akuza mbi dekorimet e Presidentit të Republikës Ilir Meta në Koplik. Pi
Sa katrorë shihni në figurë? A)44 B)45 C)46 D)50 Përgjigje: B) 45 Shpjegim: Numri i katrorëve në figurën e dhënë është 16 + 9 + 19 + 1
Kurti: Luftëtar i vërtetë është ai që nuk merr asgjë pas luftës Kryeministri Albin Kurti tha se nuk e vë në dyshim patriotizmin e Daut Haradinajt para, gjatë dhe pas luftës. Sipas tij,
Shtohen rastet me virusin vdekjeprurës, Kina nis ndërtimin e një tjetër spitali (FOTO LAJM) Po ndërtohet spitali i dytë në qytetin kinez Wuhan, pas shtimit të numrit të të infektuarëve nga koronavirusi. Deri m
MISTERI/ Nga i gjeti gruaja e prokurorit Ndoja 196 mijë m2 tokë në Durrës Shtohen dyshimet rreth rolit të prokurorit Arian Ndoja në luftën për pronat në Durrës, produkt i së cilës duket se ishte
Shkrin masivisht akullnaja dikur 16 kilometra katrorë (FOTO LAJM) Imazhet tronditëse të "akullnajës" së parë të Islandës zbulojnë dëmtimin e vazhdueshëm për shkak të temperaturave në rri
SKEMA/ Kurthi që grabitësit e Rinasit i bënë policisë në 20 km katrore (FOTO LAJM) Detaje të reja kanë dalë në dritë nga super grabitja e më shumë se 10 milion eurove pasditen e djeshme në aeroportin e R
Edhe kunati i Ivanovit i ka blerë dy banesa në Vodno Përveç presidentit Gjorge Ivanov, në të njëjtën ndërtesë në Vodno, dy banesa i ka blerë edhe kunati i tij. Në kontrollin
Shitet rezidenca e Titos në Tokio, Kosova nuk merr asnjë cent Pas shitjes së banesës rezidenciale të Titos në Manhattan, janë shitur edhe ambasada e rezidenca e RSFJ-së së dikurshme
Përvetësuan 68120 m katrorë tokë në Kurbin, kush janë 3 punonjësit e Hipotekës të arrestuar Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 11 persona si pjesë e operacionit “Hipoteka” për fallsifikime dokumentash, shpë
Ndërhyrje drastike në fytyrë, fansat masakrojnë Anxhela Martinin Referuar fotove të hershme, modelja ka patur një fytyrë tipike midis formës katrore dhe asaj drejtkëndore, që karakteriz
Anxhela Martini bën ndryshimin drastik në fytyrë Teksa po shihnim rastësisht profilin e Angela Martinit, pas çmimit marramendës të unazës së martesës, na ra një sy një d
Zjarret më të frikshme këtë shekull, si u dogj edhe Portugalia me Rusinë Zjarri në periferi të bregdetit lindor të Athinës, që deri tani ka marrë 84 jetë, është ndër më shkatërrimtarët në Evrop
Zbulohet projekti me 68 mijë m2, kulla 21 katëshe tek Teatri i Ri Një kërkesë dyfaqëshe nga ana e biznesmenit Shkëlqim Fusha i hapi rrugën në kohë rekord një projekti që synon të transfo
Dalin detaje të reja, si do të jetë projekti me kulla rreth teatrit Një kërkesë dyfaqëshe nga ana e biznesmenit Shkëlqim Fusha i hapi rrugën në kohë rekord një projekti që synon të transfo
Shpiken shtëpitë UFO, me to mund të jetoni në det (FOTO LAJM) Ideja e shtëpisë lundruese po i afrohet gjithmonë e më shumë realitetit. Disa kompani janë të interesuara në ndjekjen
7 vite burg për mashtruesen e pronave të Kasharit Gjykata e Tiranes dënoi me 7 vite burg, ish-përgjegjesën e Kadastres në Këshillin e Qarkut, Henrieta Hyka, e cila u gjet
Një tjetër përjashtim? KPK "nxin" gjyqtaren e Kushtetueses Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka "nxirë" gjyqtaren e Gjykatës Kushtetuese duke arsyetuar se ajo nuk e justifikon pa