999 rezultate për

katolike

Krishtlindje në kohë covidiane, besimtarët katolikë e ortodoksë festojnë sot me masa kufizuese Edhe pse jemi në pandemi, besimtarët katolikë dhe ortodokse në Shqipëri dhe të gjithë botën këtë 25 dhjetor festojnë dit
The Sun: Ibrahimovic është shqiptar, nëna e tij katolike i ka rrënjët nga Shqipëria (FOTO LAJM) Shpesh herë jemi vetë ne shqiptarët që "e teprojmë" për të nxjerrë patjetër me prejardhje nga toka jonë figura të shquar
KMSH uron besimtarët katolikë: Pashkë të gëzuara, le të shtojmë lutjet Të gjithë besimtarët katolikë festojnë sot Pashkët. Ndryshe nga herët e tjera, ata nuk patën mundësi të merrnin pjesë në
''Pashkë të gëzuar'', Rama uron besimtarët katolikë (VIDEO) Pandemia e koronavirusit solli që kjo Pashkë të festohej si kurrë më parë. Në një situatë aspak të zakonshme është zhvil
Kafenetë në botë fillojnë me menynë e Krishtlindjeve Shumë restauronte botërore kanë filluar që të shërbejnë menytë e krishtlindjeve rreth dy muaj para se të shënohet kjo ng
Pas katolikëve, reagojnë dhe myslimanët: BE s'na i ka mbyllur dyert pse mbrojmë familjen Ditën e djeshme ministret e qeverisë Rama i dërguan një letër të hapur qeverisë Hollandeze. Pas lajmit për këtë hap t
Kisha Katolike kritika minstreve socialiste: Kush u dha të drejtën të flasin në emër të shqiptarëve? Ministret socialiste diten e djeshme i nisën një letër parlamentit të Hollandës, ku i shkruanin për hapjen e negociatave
Del videoja tjetër e ekstremistëve katolikë duke fyer shqiptarët e Kosovës (VIDEO) Policia e Shqipërisë ka shpallur urdhër-arrest për dy shtetas nga pjesa veriore e vendit, të cilët po bëjnë vazhdimisht
M'ka dërgu Zoti me i shkë***y ropt myslimanëve shqiptarë! Dalin video të tjera të ekstremistëve katolikë (VIDEO) Ofendimet e dy radikalëve, Anton Zefi dhe Luigj Marku të cilët tashmë janë duke u hetuar edhe nga Policia e Shqipërisë k
Zbulohet një detaj interesant për Papën Rreth 250 media vendore dhe më shumë se 100 media të huaja e ndoqën dhe transmetuan vizitën historike të kreut të Kishës
19 vjeçarja katolike nga Ferizaj konvertohet në myslimane natën e nisjes së Ramazanit (VIDEO) Mbrëmë para namazit të parë të teravive për këtë Ramazan, Elena Berisha ka vendosur të konvertohet nga katolike në mysli
Besimtarët katolikë kremtojnë Pashkët Me mijëra besimtarë katolikë në mbarë botën festojnë sot Pashkët. Edhe besimtarët katolikë në Shqipëri u mblodhën në Kat
Në Rumani kërkohet vetting për priftërinjtë Vatikani i ka kërkuar Rumanisë të kalojë në sitë të shkuarën komuniste të priftërinjve. Në kohën kur vendin pritet ta vi
Ankth në Vatikan: Pritet vendimi i Papës për përdhunimet e fëmijëve Kisha Katolike në Romë do të përballet me një skandal mbarëbotëror. Dekada me radhe minorenët janë abuzuar prej klerikëv
Mbante mijëra foto pornografike me fëmijë, dënohet me burg prifti Një prift i Kishës Katolike ëstë dënuar me 25 vite burg pasi në celularin dhe kompjuterin e tij mbante mbi 2000 material
Dy murgesha marrin paratë e shkollës dhe luajnë tërë natën bixhoz Dy murgesha, që kanë punuar në një shkollë katolike në Kaliforni, kanë pranuar se kishin përvetësuar për shumë vjet 500
Vigjilja e Pashkës, njihuni me ritet e katolikëve në pritjen e ditës së "Ringjalljes" Pashka është festa më e madhe në kalendarin liturgjik, e ndoshta për këtë arsye, festimet për këtë festë nga besimtarët
Xhaferi uron besimtarët e konfesionit katolik për festën e Pashkëve Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi ka uruar besimtarët e konfesionit katolik për festën e Pashkëve. “Festat fetare
Rituali i katolikëve filipinas, rrahin veten deri në përgjakje (FOTO LAJM) Katolikët filipinas marshuan nëpër rrugë duke rrahur veten e tyre për shkak të një rituali të përgjakshëm fetar për të s
"Më hoqën nga puna se isha katolike, sot në shkolla shpjegojnë homoseksualizmin" Prej disa ditësh gëlon debati mbi futjen e aktivistëve të LGBT në shkolla në kuadër të sensibilizimit kundër dhunës ndaj