999 rezultate për

kategorise

Zyrtarizohet përjashtimi i Luftëtarit nga Kategoria e Parë Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit zyrtarizon përjashtimin e Luftëtarit, sikurse pritej, nga Kat
"Shpërdorim detyre", dënohet me katër vite burg presidenti i klubit të Kategorisë së Parë Gjykata e Lezhës ka vendosur ditën e sotme masën e arrestit me burg për katër vite ndaj presidentit të klubit të Kategor
"Bojkoti i Kategorisë Superiore me karakter politik", Prodani: E ekzagjeruar, po futemi në kohë zgjedhjesh Ish-sekretari i FSHF-së, Eduart Prodani, e ka cilësuar si shumë të rëndë bojkotin e klubeve të Kategorisë Superiore.
"Bojkoti mund të vazhdojë edhe 3 vjet", Kokëdhima: Jemi të detyruar të mos i kthehemi më Kategorisë Superiore Një nga temat më të nxehta të ditëve të fundit është padyshim vendimi i 10 klubeve të Kategorisë Superiore, për të bojko
ZYRTARE/ FSHF shtyn hapjen e fillimit të kampionatit (FOTO LAJM) FSHF në një njoftim zyrtarë të minutave të fundit ka deklaruar se do të shtyjë datën e fillimit të Kategorisë Superiore.
ZYRTARE/ FSHF vendos datën e fillimit të Kategorisë Superiore Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së ka përcaktuar ditën e sotme datat e fillimit dhe përfundimit të kampionateve kombëtarë për
Apel ndaj Qeverisë, klubet e Superiores firmosin për bojkot (FOTO LAJM) Të 10 klubet e Kategorisë Superiore përsëritin apelin për qeverinë për të reflektuar lidhur me ndryshimet ligjore për sp
Java e fundit e Kategorisë Superiore luhet në një ditë, 4 ndeshje me orar Champions-i Ndeshjet e javës së fundit të Kategorisë Superiore, do të luhen të gjitha ditën e mërkurë, në dy orare. Katër ndeshje do
FSHF-ja jep njoftimim për transmetimin e ndeshjeve të Kategorisë Superiore Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një komunikatë zyrtare ku njofton se ndeshjet e sotme të Superiores do të tran
REZULTATET/ Lumë golash, mbyllen 5 sfidat e Superiores (VIDEO) 18 gola në 5 ndeshje. Skuadra e Kategorisë Superiore me “breshëri” në këtë javë të 28-të të Kategorisë Superiore. Kat
Lila: Të bojkotojmë kampionatin, reforma në sport jetike (VIDEO) Kryetari i Sindikatës së Futbollistëve Shqiptarë, Andi Lila deklaroi në “Ora Sport”, se nëse qeveria nuk miraton reformë
Zbulohen oraret e ndeshjeve të javës së 27-të të Kategorisë Superiore (FOTO LAJM) Pas mbledhjes mbledhjes së presidentëve të klubeve të Superiores me kreun e FSHF-së, Armand Duka, disa javë më parë, u v
Nënshkruhet memorandumi, Gjilani do të bëhet me stadium të kategorisë së katërt Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në kuadër të plotësimit të infrastrukturës fizike sportive, po vazhdon me inve
ZYRTARE/ Kategoria e Parë rinis javën e parë të qershorit (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar ditën e sotme në selinë e re një takim me presidentët e klubeve të Kategori
FSHF-ja merr vendim edhe për Kategorinë e Parë Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar ditën e sotme në selinë e re një takim me presidentët e klubeve të Kategori
FSHF synon të ndjek shembullin e Ligue 1, skuadrat e Kategorisë Superiore dalin kundër Futbolli i Shqipërisë mund të përjetojë skenarin francez për fatin e kampionatit. Federata Shqiptare e Futbollit po m
Pipero "pro" rifillimit të Kategorisë Superiore: Futbolli luhet në ambient të hapur Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka folur për rikthimin e futbollit në Kategorinë Superiore. Gjatë një interviste nga Vl
Kryesuesit e Kategorisë së Parë shpërblehen për sezonin pozitiv (FOTO LAJM) Pogradeci, pas lajmit të ndërprerjes së kampionatit, ka mbyllur stërvitjen si ekip, duke kaluar në një plan të dytë, atë
ZYRTARE/ Tirana - Skendërbeu do të luhet në "Air Albania" (FOTO LAJM) Në javën e 22-të të Kategorisë Superiore, Tirana do të luajë përballlë Skendërbeut. Klubi bardheblu, ka konfirmuar në
"Haram e paçi fanellën që mbani veshur", tifozët e Partizanit shpërthejnë pas disfatës në Kupë (FOTO LAJM) Partizani është duke kaluar një krizë të thellë rezultatesh. Kampionët në fuqi të Kategorisë Superiore, u turpërua n