999 rezultate për

kategoria

Kategoria e Parë: Flamurtari ndalet nga Lushnja, bllokohet edhe Besa Në ditën e sotme të Kategorisë së Parë, Grupi B, Flamurtari priste në shtëpi Lushnjen. Vlonjatët vinin pas dy fitorev
Kategoria e Parë: Egnatia as nuk e diskuton Flamurtarin, fiton Besa dhe Lushnja Lushnja kishte mundësinë më të mirë në ditën e sotme të Kategorisë së Parë, Grupi B, për të marrë tre pikët e plota në t
Kategoria e Parë: Finale në grupin B e detyra shtëpie në A, ja 6 përballjet (FOTO LAJM) Sfida interesante edhe në Kategorinë e Parë. Luhet në të dyja grupet dhe sot është pushim Besëlidhja, që mund të shohë d
Zyrtarizohet përjashtimi i Luftëtarit nga Kategoria e Parë Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit zyrtarizon përjashtimin e Luftëtarit, sikurse pritej, nga Kat
Rezultatet: Kategoria e Parë, Grupi A dhe B Janë mbyllur sfidat e javës së dytë në Grupet A dhe B të Kategorisë së Parë, ndërsa bie në sy fitorja e thellë e skuadrë
Kategoria e Parë: Pesë duele në plan, vëmendjen e merr Besa-Pogradeci (FOTO LAJM) Kategoria e Parë vijon garimin, teksa për sot janë në plan të zhvillohen pesë ndeshje. Në grupin A debuton Partizani B,
Kategoria e Parë, Grupi B: Bind Egnatia, Lushnja mposht një rivale si Besa Përveç Superiores, sot ishte dita e startit edhe për Kategorinë e Parë. Në Grupin B, konkurrenca është e lartë teksa
Kategoria e Parë, Grupi A: Dinamo merr 3 pikë, fitojnë Besëlidhja dhe Burreli Ditën e sotme, përveç Kategorisë Superiore, u luajt futboll edhe në të Parën. Kështu, ndeshja që spikati më së shumt
Kastrioti dhuron surprizën e parë, krutanët mundin Partizanin në startin e Superiores (VIDEO) Kategoria Superiore ka filluar me një surprizë pasi Kastrioti i sapongjitur nga Kategoria e Parë ka mposhtur me shifrat
Superkompjuteri parashikon fituesin e Premier League dhe ekipet që bien nga kategoria për sezonin 2020/2021 Manchester City është parashikuar të mposht rivalët e ashpër të Liverpoolit për të fituar titullin e Ligës Premier në se
Covid-19 ndalon ndeshjen spanjolle, klubi me emër rrezohet nga kategoria Deportivo la Korunja-Fuenlabrada është ndeshja e vetme që nuk u luajt në Ligën e Dytë spanjolle për shkak se 6 nga pjesë
"Vllaznia vijon me rezultate negative, rënia nga kategoria do të ishte katastrofë" Brenda vetëm 1 jave, Vllaznia shënoi dy humbje përballë Teutës, 1 në kupë dhe ditën e sotme (28 qershor) në kampionat.
Kategoria e Parë: Lumë golash, Kastrioti siguron Superioren, Apolonia bën detyrën, Pogradeci bie sërish U luajtën sot 4 sfidat e vlefshme për fazën “Play-Out” të Kategorisë së Parë, ku u regjistruan një numër rekord golash.
Bie nga liga, tifozët irritohen me klubin legjendar, futen në fushë dhe godasin me grushte (VIDEO) Një kaos i vërtetë ka ndodhur pas përfundimit të ndeshjes mes Debrecenit dhe Paksi, e cila u mbyll në barazim 1-1. Pi
Kategoria e Parë/ Zhbllokohet sfida Apolonia-Lushnja (VIDEO) Po luhet ndeshja e Kategorisë së Parë mes Apolonisë dhe Lushnjës. Miqtë kanë realizuar që në minutën e 6 me Maganin.
Kategoria e Parë, Kastrioti bën detyrën, Besa mposht Pogradecin Kanë përfunduar dy ndeshjet e Grupit A të Kategorisë së Parë, ku Besëlidhja ka mposhtur Erzenin në Lezhë, me rezultatin
ZYRTARE/ Kategoria Superiore vjen falas për shikuesit, klubet shqiptare humbin miliona Kjo javë e ndeshjeve të Kategorisë Superiore do të përbëjë një risi, edhe pse jo për mirë. Pesë sfidat e Superiores
Leipzig shpreson që Werder të bjerë nga kategoria, kjo është arsyeja Leipzig mbetet skuadra më e interesuar për të transferuar yllin kosovar, Milot Rashica. Futbollisti nga Vushtrria do
Bie nga kategoria, Flamurtari skuadra që dikur i jepte leksion Barcelonës Të rralla janë ekipet që kanë pasur mundësinë të luajnë kundër Barcelonës. Por, edhe më të rralla janë ato që kanë ar
Nëse nuk respektohen masat anti-koronavirus, ekipet bien nga kategoria, plani drastik i federatës italiane Federata Italiane e Futbollit raportohet se po planifikon që të bëjë një propozim drastik, duke zbritur një kategori më