999 rezultate për

katedrales

Serbia dhuron 1 milion euro për katedralen Notre Dame Qeveria e Serbisë gjatë ditës së sotme tregoi se do të dërgoi një milion euro për ri-ndërtimin e katedrales Notre Dame.
E gjithë bota i kërkon pas djegies të katedrales, vjen një lajm nga babai dhe vajza Një fotografi e babait me të bijën e saj përpara katedrales së Notre Damit, disa minuta përpara se ajo të përfshihej nga
Një miliardë euro mblidhen për ndërtimin e katedrales Për vetëm dy ditë, më shumë se 1 miliardë euro janë mbledhur si donacion për të ndihmuar në rindërtimin e katedrales Not
Kështu i gëzohet ISIS djegies së katedrales Notre Dame (FOTO LAJM) E gjithë bota u trondit nga imazhet në flakë të katedrales së famshme Notre-Dame në Parisë, e pas kësaj filloi edhe sens
Kosova jep para për ndërtimin e katedrales, Haradinaj iu përgjigjet kritikëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se me buxhet të Kosovës do të ndihmohet Franca , për të restaurua
Sa para do jepen, Shqipëria i bashkohet donatorëve për rindërtimin e Notre Dame Listës së donatoreve per rindërtimin e katedrales Notre Dame të Parisit, shkrumbuar nga flaket pasditen e se henes i esh
Gruaja pretendon se kishte parë Jezusin në flakët e katedrales së Notre Dame (FOTO LAJM) Një nënë nga Skocia thotë se e ka parë figurën e Jezusit në zjarrin e katedrales së djegur të Notre Dame në Paris. Si
Si u paralajmërua në film humbja e katedrales Notre Dame Katedralja e famshme e Notre Dame në Francë është përshirë nga flakët të hënën, dhe si pasojë një pjesë e saj është shka
Atë e bijë po loznin para katedrales “Notre Dame”, lajmi për ti gjetur ka marrë dhenë Një lutje për të gjetur dy njerëz të fotografuar para katedrales Notre Dame disa minuta para se të vërshohej nga zjarri,
Historia e Notre Dame de Paris që zjarri e zhduku për pak orë (FOTO LAJM) Një zjarr i madh shpërtheu këtë të hënë në katedralen Notre-Dame në Paris. Imazhet që tregonin një tym të bardhë që
Historia u dogj, por si u ndërtua katedrajla e "Notre Damit" (FOTO LAJM) Kulla e Katedrales së famshme të Parisit, Notre Dame, është rrëzuar pasi një zjarr i madh shpërtheu pasditen e së hënës.
Momenti kur rrëzohet spiralja e katedrales 850 vjeçare (VIDEO) Pamje dramatike janë publikuar në internet ku shihet se spiralja qendrore e katedrales Notre Dame rrëzohet në tokë. N
Dështon policia, arreston gabimisht dy shtetas për vjedhjen e Katedrales Gjykata e Korçës ka liruar sot nga paraburgimi autorët e dyshuar të vjedhjes së Katedrales në qendër të qytetit. Buri
Një objekt misterioz fshihet te varri i Skëndërbeut, a është thesar? "Objekti misterioz që fshihet 2.43 m poshtë dyshemesë së navatës së katedrales mesjetare të Shën Nikollit dhe Përmendore
Dashni e madhe mes familjes së Fullanit dhe asaj të Metës (VIDEO) Nuk ka kaluar pa komente në rrjetet sociale puthjet e shumta të shkëmbyera në hyrje të Katedrales Ortodokse në Tiranës m
Thaçi: Sot po festoj dyfish Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në ditën e shugurimit të Katedrales Nëna terezë në Prishtinë, ka thënë se shqiptarët
Gjithë bota po interesohet për shugurimin e katedrales Don Lush Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës, foli për atmosferën, ceremoninë nga Shugurimi i shenjtores dhe katedrales, “Sh
Ibrahim Rugova përjetësohet në mozaikun e Katedrales së Prishtinës (VIDEO) Në prag të shugurimit të katedrales punimet vazhdojmë me intensitet të shtuar. Në muret e katedrales Nënë Tereza në
Myslimanët ndihmojnë për ndërtimin e katedrales në Prishtinë Sot pritet të bëhet shugurimi i Katedrales Shën Tereza. Kjo katedrale ka një veçori unike se për ndërtimin e saj kanë ko
Sulmuesi i policit në Paris ka pranuar se ka lidhje me ISIS Personi i cili sulmoi policin jo shumë larg katedrales Notre Dame në Paris, është i lidhur me “Shtetin Islamik”, njoftu